Rodina a svatba

Anonymní
16.10.19 08:19

Rodina a svatba

Ahojky,
mám menší trápení. Plánuji se svým snoubencem svatbu na jaro (květen) a musíme už zaplatit zálohu za fotografa, dořešit catering apod. A termíny už se plní. Oznámila jsem to rodičům a babičce. Babička, stará škola, že květen nepřipadá do úvahy, že to manželství nedopadne dobře, ať se bereme v dubnu, bo červnu. Tak se jí ptám, kdy se ženil táta (v dubnu) a kdy strejda (červnu) a oba jsou rozvedení. A navíc prostě spousta jarnách termínů je už rozebraných. Takže první problém. A druhý? Oznámila jsem to tátovi a táta? Že jako doufá, že si nenaplánuji jako svatbu do nějakých jeho závodů, že by nerad přišel o peníze za ně. Fotí závody jako koníček a z jedněch mu kápne nějaká ta koruna. Asi jsou duležité, to uznávám, ale v tu chvíli mě to fakt mrzelo. Jsem jeho jediná dcera a on ne, že by se těšil na svatbu…řeší jen své focení.
Jak byste se zachovaly?
Chci se se všemi sednou a říct jim v klidu, že prostě svatba je v ten a ten den a kdo chce, ať přijde, kdo ne, ať nechodí. Ač mě to hodně mrzí a myslím, že bude doma oheň na střeše.

Citlivé téma, proto anonymně.
Děkuji :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13457
16.10.19 08:23

Nijak bych to neřešila, prostě bych vybrala termín a začala plánovat. Ostatní ať si to přeberou jak chtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
16.10.19 08:23

Je to vaše svatba, vaše věc, nikdo vám do toho nemá co kecat. Tečka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.10.19 08:24
@JancaS84 píše:
Je to vaše svatba, vaše věc, nikdo vám do toho nemá co kecat. Tečka

Preeesne. A tatínek může dělat focení vám :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.10.19 08:27

Já mám prostě problém a strach s tím, abych se nerozhádala s rodinou, Děláme si to po svým a vím, jak to chci mít, platíme si to také celé sami a naši už začali, ať to vyřeším jako nevlasntí brácha a ať to udělám tak a tak a ať to nepřeháním a když řeknu, že si to udělám po svém, tak se urazí.
A ještě má řeči typu, že na nový oblek kašle, že si vezme džíny… No prostě na palici. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
1755
16.10.19 08:28

NIKDY se netrefíš do ideálního termínu, aby to vyhovovalo všem. Vyberte datum, který se libí a hodí Vám! A ostatní ať se zařídí podle toho a basta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Anonymní píše:
Já mám prostě problém a strach s tím, abych se nerozhádala s rodinou, Děláme si to po svým a vím, jak to chci mít, platíme si to také celé sami a naši už začali, ať to vyřeším jako nevlasntí brácha a ať to udělám tak a tak a ať to nepřeháním a když řeknu, že si to udělám po svém, tak se urazí.
A ještě má řeči typu, že na nový oblek kašle, že si vezme džíny… No prostě na palici. :zed:

Nepříjemná situace, chápu… Ale.. Ty jsi dospěla, brzo vdaná ženská, vlastní domácnost, vlastní pravidla. Jedny džíny ti to taky nepo ;)

Příspěvek upraven 16.10.19 v 08:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13457
@Anonymní píše:
A ještě má řeči typu, že na nový oblek kašle, že si vezme džíny… No prostě na palici. :zed:

Bože, jak já jsem šťastná za naší svatbu se svedkama :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
16.10.19 08:29

Je to tvá svatba.. vyber si termín a plánujte s mužem… kdo chce přijít přijde… kdo je tak je to jeho problém.. pokud by otec něco namítal, řekla bych že hold nevycházeli termíny a jestli je focení pro něj důležitější, tak ať jde fotit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
16.10.19 08:32

Nezachovala bych se nijak. Kdo nechce (má něco podle něj důležitějšího), ať nechodí. Můj táta taky na svatbě nebyl, měli prostě se ženou (ne moji mamkou) půl roku předem naplánovanou dovolenou a nechtěli to řešit alternativně, tak prostě nepřišli, jejich boj. Taky jsem jeho jediná dcera, ale je to jeho věc. Tchán byl v podobné situaci, dokonce dva roky naplánovaná expedice do Norska, a prostě kvůli svému jedinému synovi si to naplánoval tak, že přijel prostě o pár dní později. Každý má k tomu jiný přístup..
No a babičce vysvětli, že nežijeme v jejím století, jestli vůbec ví, z čeho vznikla ta pověra, proč se nemá brát v květnu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.10.19 08:32

Pokud po rodině nechceš, aby ti svatbu financovali, tak ti do toho nemají co kecat. Měla jsi s oznámením počkat, až bude záloha zaplacená a postavit je před hotovou věc. Chceš přijít - rádi tě uvidíme, nechceš - tvoje škoda. Každopádně ohledně svatby doporučuju být asertivní, jinak ti za chvíli budou krafat uplně do všeho, včetně příchutě krému na dort ;) Pamatuj, že je to den tebe a tvého nastávajícího a je jen na vás dvou, jak si to uspořádáte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13167
16.10.19 08:33

Vyber si datum, pošli pozvánky jako hotovou věc a konec. Přece se nebudeš každému přizpůsobovat. Taky to tak děláme, svatbu máme v červnu a nějakých 100 hostů, kdybych se každého ptala jestli má čas tak se nevdam nikdy :D prostě dostanou pozvánku a pokud tomu člověku na tobě záleží, tak si čas najde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6223
16.10.19 08:35

Já to právě kvůli tomuhle vyřešila jednoduše. Brali jsme se jen za přítomnosti rodičů, ty jsou naštěstí normální, manželova syna a fotografa. Když jsem seurozencům oznamovala, že se budu vdávat, první bratrova odpověď byla, aby to nebyl ten a ten datum, protože oni jedou na dovolenou. No, byl to ten datum. A manželův bratr byl v té době na dovolené taky. Ani by mě nenapadlo to kvůli nim měnit. Řešili jsme to asi 3 měsíce před svatbou a termínů taky moc nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
16.10.19 08:42

Neřešila bych datum svatby s nikým a už vůbec ne z jejich pseudodůvodů. Plánovat svatbu podle tátovo přivýdělku? To je úplně úlet. Takže bych jim řekla, že svatba je tehdy a tehdy, a že tě mrzí, žě místo podpory mají podmínky. Takže nediskutuješ, oznamuješ. Kdo si to chce zařídit, ať přijde, zbytek ať se se svým svědomím popasuje sám. Rozhodně si nenech kazit svatbu nikým, ani příbuznými.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
16.10.19 08:45

Jo a bybičce vysvětli, že ta pověra vznikla z toho, že když se kdysi brali v květnu, tak že se děti rodili leden a únor, což byly nejhorší měsíce. Tak proto. Ve 21. století tohle nebezpečí padá, takže není důvod řešit pověry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama