Rodina mě dusí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineMonikap3
Kecalka 308 příspěvků 17.12.18 13:01
rodina mě dusí

Ahoj všem :mavam:
Tak dárky mám vyřešený, ale nastal další „problém“, na který bych ráda znala váš názor. Začnu trochu zeširoka, abyste byli v obraze :)
Moji rodiče jsou 15 let rozvedení, moje maminka (46) je už téměř dva roky bez přítele. Má smůlu a každý vztah končí slzami a ujištěním, že chlapi jsou mrchy (pánové prominou). S otcem se nestýkáme, přestal o nás jevit zájem ve chvíli, kdy mohl přestat platit alimenty. Mám o pět let mladšího bratra, povahou bohužel celý táta. Vždy myslí napřed na sebe a až pak na ostatní. Bohužel, i včetně mě a mámy, pro kterou byl odmalička mazánek a bránila ho před celým světem. No a co se mě týče, poslední tři roky jsem byla nezadaná, zhrzená po čtyřletém vztahu, který měl končit svatbou a skončil ošklivým rozchodem. Nyní jsem si tedy našla přítele, s kterým, ač je to někdy složitější (je panna, tudíž žádné plýtvání emocemi a na to si jako štír těžce zvykám), bych ráda byla. I na Vánoce. A to je ten problém. Jsme spolu sice ani ne půl roku, ale chci vědět, zda to má budoucnost. Proto, když sám přišel s tím, že bychom spolu mohli strávit Vánoce, byla jsem nadšena. Bohužel, v mojí rodině se to s nadšením nesetkalo. Mamina sice neřekla nic (zatím), ale babi se mnou nemluví. Jsem prý sobec, s bráchnou, který také chce být s přítelkyní s níž žije, jsme mámu odkopli a dokud jsem svobodná, měla bych být s mámou a babi u stromečku. Já mám samozřejmě výčitky, ale na druhou stranu si říkám, že přece skoro ve 30ti letech mám nárok na svůj život. Mrzí mne, že mami bude na Štědrý večer s babi a strejdou sama, ale druhý den se všichni sejdeme u babi na oběd a druhé kolo stromečku. Co si myslíte vy? Jsem opravdu sobec?

Díky a pardon za esej :D

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25533 příspěvků 17.12.18 13:05

Ne nejsi. Maminka nebude sama, ale s babičkou a strejdou. Ty přijdeš druhý den. Víc na tom není co řešit, jdi dost stará na to, aby jsi si to odůvodnila respektive nemusela nic vysvětlovat.

Ginella
Kecalka 156 příspěvků 17.12.18 13:08

Kdyby maminka byla opravdu sama na Štědrý den, tak bych s ní doma zůstala. Ale když bude s babičkou a strejdou, tak sobec určitě nejsi. Zvlášť když se pak druhý den normálně sejdete.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2262 příspěvků 17.12.18 13:14

Sobci jsou oni, a tobě bude dobře, až budou dostatečně daleko. Ve 30 bys neměla vůbec bydlet u matky. Skutečně odejdi z domova a choď domů jenom na kafe. Tvoje matka si musí najít chlapa nebo společnost najít sama, ty žij svůj život, a to hned.
Buď ráda, že můžeš být po letech trochu spokojená. Matka by taky měla být ráda, že jsi spokojená, babička zrovna tak. Matka má svoje zbylé členy rodiny, to musí stačit.

Tenhle druh sobectví máme ve vzdálenější rodině a můžu Ti říct, že to prakticky zničilo jednu mladou holku, nemá svůj život kvůli sobeckým rodičům a vlastnímu nízkému sebevědomí a schopnosti se odtrhnout, vzepřít nechtěnému, apod.. Než aby si udělala zle s rodiči, tak se podřizovala, až skončila sama. Nedělej to.

Anna85
Kecalka 426 příspěvků 17.12.18 13:19

Sama nebude. Nemej výčitky.
S muzem jsem byla taky od prvniho roku na vanoce, vzali jsme se az mnohem pozdeji.

7.straka
Kecalka 364 příspěvků 17.12.18 13:34

Když to neumíš vyřešit, nešlo by vzít přítele k vám?
Jinak já si taky myslím, že babi zbytečně vydírá. Děti mají právo na vlastní život.

Kecalka 308 příspěvků 17.12.18 13:38

@LaPaloma Já nebydlím s mámou, to jsem asi zapomněla zmínit. Odstěhovala jsem se v 21ti a i po rozchodu s expřítelem jsem si raději pronajala garsonku. Žít spolu by už vůbec nešlo.
@jenny.fields @Ginella @Anna85 A i Vám moc děkuju. Vím, že máte pravdu. Takovou hysterii jsem upřímně ani nečekala. K babi jezdíme každou neděli už odmalička a asi je na to moc zvyklá. Zvlášť, co odešel děda, který jí dost brzdil. Teď je generál, ani moje máma jí neodporuje a o to víc mě mrzí, že se mě nazastane a nepodpoří. Ona s ní totiž určitě souhlasí a na štědrý večer se bude litovat, jak jsem se na ní vykašlala a nikdo jí nemá rád a tak… Znám jí… :zed:

Kecalka 308 příspěvků 17.12.18 13:40

@7.straka Nešlo :) Jednak jsem je oficiálně ještě nepředstavila a upřímně, ani moc nechci. Jsou hodně kritické, obě. Žádného mého partnery neměly rády a já nějak nechci, abych hned na začátku vztahu něco poslouchala…Ale vyvolávat pocit provinění umí skvěle. Asi jsem kolem nich moc lítala, všechno zařizovala. Máma babi v podstatě ani nezavolá, že nepřijede na návštěvu, musím volat já…někdy mám toho všeho hrozně plný zuby. Chybí ten chlap v rodině, hrozně…

drakulova.stara
Povídálka 42 příspěvků 17.12.18 13:42

Já ti to napíšu za sebe, jsem ve vztahu skoro pět, tu dobu spolu i bydlíme a máme to nastavené tak, že 24. večer jsem se svou rodinou a cca od 22:00 si dáme sraz doma a dáme vánoční drink a dárky si rozbalujeme až druhý den ráno. Jsme na to aspoň krásně odpočatí a né s jazykem na vestě :D

Nechci rozesmutnit ani jednu stranu, ale rozkrájet se bohužel nedokážu, až budou děti nebude zbytí a bude se to slavit hromadně.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2262 příspěvků 17.12.18 14:08
@Monikap3 píše:
@7.straka Nešlo :) Jednak jsem je oficiálně ještě nepředstavila a upřímně, ani moc nechci. Jsou hodně kritické, obě. Žádného mého partnery neměly rády a já nějak nechci, abych hned na začátku vztahu něco poslouchala…Ale vyvolávat pocit provinění umí skvěle. Asi jsem kolem nich moc lítala, všechno zařizovala. Máma babi v podstatě ani nezavolá, že nepřijede na návštěvu, musím volat já…někdy mám toho všeho hrozně plný zuby. Chybí ten chlap v rodině, hrozně…

Tak už víš, proč je matka sama. Protože je taková, jaká je.
Nejsi na světě proto, abys ji spasila. Babička ji tak vychovala, tak ji holt bude mít pro sebe.
Přítele jim neukazuj, zjevně by ti to byly schopné pokazit, abyses neosamostatnila.
Některé matky jsou tohoto schopné. Zvlášť ty, co jsou neschopné si udržet chlapa nebo mít aspoň obveselovače. Tvoje matka není ve 46 letech stará. Kdyby trochu chtěla, a byla normální, tak sama není.

Uživatel je onlineOu
Kelišová 5864 příspěvků 17.12.18 14:13

Seber všechny síly a pokus se ustát svoje rozhodnutí. Je zdravé a na místě.

Udělej si vánoce podle sebe. Máš na to nejvyšší čas. Zejména pokud byste s partnerem chtěli zakládat vlastní rodinu, tak se hodí už mít dočištěné odstřihávání se od té původní a zároveň následné navazování nových, dospělých vazeb.

To že nebudeš na vánoce dělat to, co se od tebe očekává nebude příjemné a na nějakou dobu to vaše vztahy může zhoršit. Ale je to vcelku podstatný krok, abyste si vybudovali novou rovnováhu, kde nejsi za tu malou holku, co poslouchá. Je možné, že časem ten první krok k oné rovnováze stejně budeš muset udělat ty, ale pokud teď neodejdeš, tak se nebude kam vrátit a jen zůstane současné známé peklíčko.

Když už mám ten odkaz ve schránce z nějaké rady kousek vedle, tak tu knížku lípnu i sem

https://obchod.portal.cz/…ivni-rodice/

Mango_Lassi
Extra třída :D 14688 příspěvků 17.12.18 14:13
@LaPaloma píše:
Tak už víš, proč je matka sama. Protože je taková, jaká je.
Nejsi na světě proto, abys ji spasila. Babička ji tak vychovala, tak ji holt bude mít pro sebe.
Přítele jim neukazuj, zjevně by ti to byly schopné pokazit, abyses neosamostatnila.
Některé matky jsou tohoto schopné. Zvlášť ty, co jsou neschopné si udržet chlapa nebo mít aspoň obveselovače. Tvoje matka není ve 46 letech stará. Kdyby trochu chtěla, a byla normální, tak sama není.

Každá ženská musí mít ve 46 chlapa?

Lalelale
Závislačka 3148 příspěvků 20.12.18 13:34

@Monikap3 pokud tě někdo nazve sobcem jen proto, že se odmítáš plně podřídit jeho vůli, tak je sobec a navrch blb právě tento člověk. Toto jednání ze strany tvé rodiny by mě jen utvrdilo v tom trávit vánoce po svém. Jinak trochu souhlasím s tím, že přítel by se takové rodiny mohl leknout a snad bych ho tam ani nebrala

nostress
Extra třída :D 14001 příspěvků 20.12.18 13:59
@Monikap3 píše:
Ahoj všem :mavam:
Tak dárky mám vyřešený, ale nastal další „problém“, na který bych ráda znala váš názor. Začnu trochu zeširoka, abyste byli v obraze :)
Moji rodiče jsou 15 let rozvedení, moje maminka (46) je už téměř dva roky bez přítele. Má smůlu a každý vztah končí slzami a ujištěním, že chlapi jsou mrchy (pánové prominou). S otcem se nestýkáme, přestal o nás jevit zájem ve chvíli, kdy mohl přestat platit alimenty. Mám o pět let mladšího bratra, povahou bohužel celý táta. Vždy myslí napřed na sebe a až pak na ostatní. Bohužel, i včetně mě a mámy, pro kterou byl odmalička mazánek a bránila ho před celým světem. No a co se mě týče, poslední tři roky jsem byla nezadaná, zhrzená po čtyřletém vztahu, který měl končit svatbou a skončil ošklivým rozchodem. Nyní jsem si tedy našla přítele, s kterým, ač je to někdy složitější (je panna, tudíž žádné plýtvání emocemi a na to si jako štír těžce zvykám), bych ráda byla. I na Vánoce. A to je ten problém. Jsme spolu sice ani ne půl roku, ale chci vědět, zda to má budoucnost. Proto, když sám přišel s tím, že bychom spolu mohli strávit Vánoce, byla jsem nadšena. Bohužel, v mojí rodině se to s nadšením nesetkalo. Mamina sice neřekla nic (zatím), ale babi se mnou nemluví. Jsem prý sobec, s bráchnou, který také chce být s přítelkyní s níž žije, jsme mámu odkopli a dokud jsem svobodná, měla bych být s mámou a babi u stromečku. Já mám samozřejmě výčitky, ale na druhou stranu si říkám, že přece skoro ve 30ti letech mám nárok na svůj život. Mrzí mne, že mami bude na Štědrý večer s babi a strejdou sama, ale druhý den se všichni sejdeme u babi na oběd a druhé kolo stromečku. Co si myslíte vy? Jsem opravdu sobec?Díky a pardon za esej :D

Nejsi sobec. A nenech se citově vydírat. Matka nebude sama. To zaprvé, a zadruhé, ty máš ve třiceti právo na svůj život. Vánoce nekončí štědrým dnem. Navštívit je můžete s přítelem třeba druhý den.

Žirafa 69
Neúnavná pisatelka 17205 příspěvků 20.12.18 14:14

@LaPaloma Presne. Matka by mela byt rada,ze je dcera stastna. A jak pises - mohla by zustat jednou sama.
A mama dela neco zjevne ve vztazich blbe,kdyz to porad nevychazi,natoz kdyz se od sve matky necha vydirat,coz zakladatelka nastesti ne
@Monikap3 Ano,pocit provineni umi teda vyvolat ,znam.

@jenny.fields píše:
Ne nejsi. Maminka nebude sama, ale s babičkou a strejdou. Ty přijdeš druhý den. Víc na tom není co řešit, jdi dost stará na to, aby jsi si to odůvodnila respektive nemusela nic vysvětlovat.
:pankac:
Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >