Máma mě odepsala

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 12:42
Máma mě odepsala

Nejsem žádná fetka, nekradu, dokonce jsem vystudovala i když to doma bylo těžký. Živím se sama a nic od mámy nechci. Ona neunesla, že jsem se od ní odpoutala a chci žít svůj život. U nás v rodině byly vazby k matce vždy hodně na těsno. Úplně mě škrtla a tvrdí, že jí jde jen o vnučku. A já se mám obětovat. Mám z ní hrozný úzkosti. Dost mi v životě ublížila, na druhou stranu nechci připravit dítě o babičku a ji o vnouče, ale už to nezvládám. Hlavně před Vánoci. Třesu se, když ji mám vidět a jsem z toho pár dní mimo. A dělám to jen kvůli ní. Nemáte nějakou radu? Jinak jsem v pohodě.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 17.12.18 12:56

Svojí vlezlost bude aplikovat na dceru a až dcera dospěje, začne více žít mimo dům a mimo sebestředný zájem matky, tak ji odkopne jako tebe.
Chceš to pro dceru? Babička se musí chovat jako babička, tedy normální babička, aby neměla na dítě zhoubný vliv. Babička může dítě i zkazit nebo psychicky poškodit. Nestojí to za to, když se z návštěvy třeseš.
Nevím, kdyby mě matka „škrtla“, tak by ke mně chodit nemohla. Nevím, proč bych ji měla trpět. Ať si vezme tvoji dceru do cukrárny a vrátí domů, když tě nemusí, tak ať ti neleze přes práh. Nechce být matka, nebude ani babička. Hotovo. Přece někdo, kdo nechce být matka a škrtl tě, nebude se vlézat natěsno k tvým nejbližším.
Opičí láska je nemoc, matka by se měla léčit u psychouše a ne, že ty kvůli ní skončíš na práškách nebo vynervená.

Elishka1
Závislačka 2870 příspěvků 17.12.18 12:56

omezit styk s matkou a najít si psychologa, zkus si užít klidné Vanoce

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 17.12.18 13:01
@Anonymní píše:
Nejsem žádná fetka, nekradu, dokonce jsem vystudovala i když to doma bylo těžký. Živím se sama a nic od mámy nechci. Ona neunesla, že jsem se od ní odpoutala a chci žít svůj život. U nás v rodině byly vazby k matce vždy hodně na těsno. Úplně mě škrtla a tvrdí, že jí jde jen o vnučku. A já se mám obětovat. Mám z ní hrozný úzkosti. Dost mi v životě ublížila, na druhou stranu nechci připravit dítě o babičku a ji o vnouče, ale už to nezvládám. Hlavně před Vánoci. Třesu se, když ji mám vidět a jsem z toho pár dní mimo. A dělám to jen kvůli ní. Nemáte nějakou radu? Jinak jsem v pohodě.

Zkus si udělat woodoo panenku matky a probodavej každý den, to by ti mohlo ulevit…

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 17.12.18 13:04

Já bych to matce vysvětlila tak, že se musí předpokládat, že vnučka jí řekne někdy NE, a bude chtít dělat věci po svém, což ona evidentně nezvládá respektovat. Zřejmě neuznává životy ostatních jako jejich vlastní, vpíjí se do nich a vysává, tak když neví, co je základní respekt + odstup, tak nemůže vychovávat a ovlivňovat dítě. Řekla bych jí, že se mi její chování nelíbí a nepřeji si, aby tento vzor předávala mojemu dítěti. Že úplně stačí, jak zkazila náš vztah, že nechci zatěžovat dítě starostma.
Ono to její chování k tobě se do vztahu k vnučce promítne. Taková babička bude vnučce jakoby podlézat, aby se jí vetřela do přízně, bude ze začátku dělat vše, co vnučce na očích uvidí, a až ji bude mít omotanou, tak ji začne vydírat a poštvávat proti tobě, aby měla spojence.
Je to toxický, já bych to nedala. Jsi pro mámu špatná dcera, tak jak by o tobě ty dvě mohly smýšlet? Vždycky mezi nimi přijde řeč na téma „maminka udělala, maminka mi říkala, že…“. Děti vypráví, co se doma děje, co rodiče řekli, vyžvaní úplně všechno… Může se to vrátit velmi škaredě zpátky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 13:27

@LaPaloma mám něco podobneho jak zakladatelka,akorát je to moje babička co mě vychovala…celý život jen manipuluje s lidmi,vím že mi hodně narušila psychiku ale zároveň mám výčitky a to je přesně to,co chce v lidech probouzet-litost a výčitky.. vždy mě strašně rozebere a říká jak jsem špatná matka a zkouší to přes mou dceru a to ve mě zase vyvolá jen výčitky… začarovaný kruh. Protože ji musím byt vděčná že me vychovala..ale je pravda ze tam mou dceru(2,5)ani dávat nechci,protože se bojím ze naruší i její křehkou dusicku..ani dcera za ni ráda nechodí.. je to těžký.
:(

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 17.12.18 13:29
@Anonymní píše:

Jestli se třeseš z potkávání své matky, tak ji nepotkávej :nevim:

Vyřešeno, co tam máš dál?

rena621
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 17.12.18 13:36
@Anonymní píše:

Sorry ale si nic spatne neudelala a jako Tvoje mama co ma za problem. Chce aby si dokonce zivota drzela u sukne? Trapne to ja bych uz byla vydedena :grinning: byt Vase. Jde ji o vnucku a Tebe ne??? Divne :frowning2: psychologa by mela vyhledat ona ne Ty.

Pistae
Nováček 3 příspěvky 1 inzerát 17.12.18 13:55
@Delaltctrl píše:
Zkus si udělat woodoo panenku matky a probodavej každý den, to by ti mohlo ulevit…

tobě to pomohlo? mě teda ne.

Ou
Kelišová 5852 příspěvků 17.12.18 13:58

1. vykašli se na to že nepřipravíš babičku o vnouče - daleko důležitější je ochránit svou dceru před někým, kdo není schopný uznat svoje chyby a ubližuje ti.

2. vstup do psychoterapie - na čištění vztahů s rodiči pro dospělé, kterým jejich rodiče ublížili je to celé vymyšlené. Možná si nejdřív najdi terapeuta muže, aby ti terapeutka matku nepřipomínala.

3. aby si mámě mohla odpustit a aby ses nějak mohla smířit s tím, že ti prostě nedokázala dát to co si potřebovala a aby tě přestala sžírat vina a úzkost, že si ty ta špatná, tak odstřihnutí je nesmírně důležitá část procesu. Pak je tam taky fáze docela velkého vzteku. A teprve pak se to dá proměnit.

Ty a tvoje dcera jste teď daleko důležitější, než vztahy k tvé mámě. Pro dobro vás všech - zejména tvoje. Protože jakmile ty nebudeš v pohodě, tak nebude v pohodě ani tvoje malá.

Držím palce, cesta k nějakému smíření a klidu bude ještě dlouhá a těžká, ale zvládneš to. A ne - nejsi jako tvoje matka a nebudeš taková. To už by teď vypadalo jinak.

Znáš tuhle knížku?
https://obchod.portal.cz/…ivni-rodice/

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 17.12.18 14:00
@Pistae píše:
tobě to pomohlo? mě teda ne.

Když to děláš jen mechanicky bez přemýšlení, no tak to nezabere…

Ou
Kelišová 5852 příspěvků 17.12.18 14:01
@Anonymní píše:
@LaPaloma mám něco podobneho jak zakladatelka,akorát je to moje babička co mě vychovala…celý život jen manipuluje s lidmi,vím že mi hodně narušila psychiku ale zároveň mám výčitky a to je přesně to,co chce v lidech probouzet-litost a výčitky.. vždy mě strašně rozebere a říká jak jsem špatná matka a zkouší to přes mou dceru a to ve mě zase vyvolá jen výčitky… začarovaný kruh. Protože ji musím byt vděčná že me vychovala..ale je pravda ze tam mou dceru(2,5)ani dávat nechci,protože se bojím ze naruší i její křehkou dusicku..ani dcera za ni ráda nechodí.. je to těžký. :(

Nemusíš jí být vděčná. A nebudeš špatný člověk, když její patologcké vzorce nebudeš podporovat.

Vlastně ještě jedna výborná kniha o tom, že někteří rodiče ubližují a že není dobrý nápad v tom zůstávat a setrvávat v pocitu viny mě napadla - Nevyšlapanou cestou M.S. Pecka

https://www.kosmas.cz/…anou-cestou/

Janli
Kelišová 6856 příspěvků 17.12.18 14:37

Tak tebe matka psychicky zlikvidovala a ty jí cpeš do náruče dcerku? To myslíš vážně? Než takovou babičku, to raději nic. Kde máš záruku, že se k ní bude chovat jinak než k tobě? Vzpamatuj se! Nemůže ovládat tebe, tak bude ovládat ji.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 17.12.18 14:47

Holka vykašli se na to. Někteří lidi prostě za tu snahu nestojí. Moje matka mě bila, ponižovala, nadávala mi takovýma slovama že je mi stydno jen si na to vzpomenu. Utekla jsem z toho, nějakou dobu jsem se ještě snažila aby ten vztah fungoval i po odstěhování, ale pořád jsem poslouchala jak strašně špatný člověk jsem, trpěla jsem kvůli ní po každé návštěvě průjmama, klepala jsem se jak ratlík, celé noci jsem probrečela. Až jsem se na to vykašlala a je mi mnohem líp. Neviděla jsem jí šest let a ani nechci. Jednou za pár roků má potřebu mi napsat jaká je chudinka a jaká já jsem mrcha. Pak je mi týden mizerně a to je pro mě důkaz toho, že by mi nic dobrého do života nepřinesla. A dítě matce taky nedávej, už dost poničila jeden život - ten tvůj. :?

Martina919
Povídálka 15 příspěvků 17.12.18 14:52

Kamarádka měla skoro to samé s mamkou a bylo v tom zakompované i vnouče a radím ti omez veškeré styky na minimum dokud to jde. Nechci tě děsit ale dítě skončilo u psychologa protože babička jí začala po čase navádět proti mamince a to nikdy neni dobré a jak tě poslouchám tak jste skoro stejný případ. Vykašli se na to a užij si Vánoce s dcerou bez nějakého stresu :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >