Tchýně se mě chce zbavit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 08:26
Tchýně se mě chce zbavit

Dobré ráno, moc se omlouvám za anonymitu ale víte jak to chodí. Posledního půl roku mám velké problém se svou tchýní opravdu a doslova se mě chce zbavit a nejhorší je že ač si to manžel nepřipouští tak na ní hrozně lpí (jako maminčin mazánek) ale mě pak tvrdí že v tom vidím něco víc. Už jsem od ní zažila vše možné od řečí o rozvodu až po řeči že mi můj manžel dělá otroka. Na konci listopadu jsem přišla podruhé o miminko a ona z toho jakoby měla i radost. Nevím co dělám špatně ale proč jsem tu je to že minulý týden jsme měly menší potyčku a ona mi řekla že kdyby se něco manželovi stalo že stejně zůstanu s holým zadkem, protože než jsme se vzali tak měl manžel dům i auto a jelikož vše nabyl před svatbou nemám na nic právo i jako manželka a všechno zůstane jí jako jeho matce. Nevíte někdo co je na tom pravdy? Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 17.12.18 08:33

Já bych manžela opustila, když to nechce vidět.
To, že jsi přišla o dítě, ber jako znamení shůry. Půjdeš bez cejchu a zátěže do dalšího života. Najdeš lepšího, protože NENÍ NORMÁLNÍ ani akceptovatelné, aby se takto tchyně chovala a manžel to mlčky schvaloval. Nech jim jejich zádele obalené tím majetkem a zmiz.
Jinak další věc - mazánci nejsou chlapi. To si do budoucna zapiš za uši. Opravdu nejsou a pozná se to na spoustě věcí.

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 17.12.18 08:38

Ak by sa stalo nieco manzelovi, zo zakona po nom dedis. Velmi dobre zvaz, ci si schopna cely zivot znasat svokrinu nenavist, obzvlast ak manzel nie je na tvojej strane.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 17.12.18 08:39

S tím majetkem po smrti manžela má asi pravdu, je to jejich. Mohli by tě vyhodit na ulici, možná by tam byla nějaká zákonná lhůta na vystěhování (mohli by asi dát výpověď), když je dům a vše jejich. Pokud bys tam neměla „vejminek“ čili věcné břemeno - jako doživotní užívání. Musel by to řešit právním úkonem, není to nijak automatické.

Asi jeho matce o ten majetek hodně jde, tak si ráda sama sobě slíbí, že až pohřbí syna, bude dědit. Kravajzna to je.
Když zůstaneš v jejich majetku, budeš do smrti nebo do vyhazovu slyšet, jak to všechno je jejich. Ŕešení - majetek manžela pronajmete a půjdete dále od matky do svého, kde to budete mít napůl - třeba do jiného nájemního bytu. Já bych tam nezůstala ani náhodou.
Musíš se mít sama ráda a vědět, jestli bys neměla větší radost ze života, kdybys žila jinde.

flaus
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 17.12.18 08:39

ať si škubne, přece s ním nejsi kvůli baráku, nebo? a pořád je větší pravděpodobnost, že se stane něco jí než jemu, a i kdyby ne, tak bych jí klidně řekla, že jí zůstane majetek, ale bude na to sama, z toho co píšeš to nevypadá, že má muž sourozence..do­poručuju film Tchýně a uzený ;)

flaus
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 17.12.18 08:41

@LaPaloma v případě smrti by se asi dělily, při rozvodu by na to neměla nárok, jen kdyby to prodal, tak na půlku financí z toho..ale popravdě bych jí to tam nechala všechno, než se s ní domlouvat

smurfka
Vesmírná mluvilka 30150 příspěvků 17.12.18 08:42

to co nabyl manžel před svatbou nespadá do společného jmění manželů..
musel by to na tebe přepsat ( třeba polovinu domu, atd )..jinak je to opravdu pouze jeho i při rozvodu i při smrti..dědit můžeš jen ze společně nabytého jmění..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 08:45

To je jak u nás, jen my to dítě už máme. Pro tchány jsem nikdy nebyla dost dobrá. Mám VŠ, on je vyučený. Ale vydělávám o hodně míň než on a to je mi předhazováno, že parazituji na jejich synovi. Když zjistili, že jsem dost vážně nemocná, okamžitě chtěli aby se se mnou rozvedl, abych mu jednou nebyla na obtíž. Do očí mi to neřekli, ale dozvěděla jsem se to. Manžel si to s nimi nechce rozházet. Říká, že oni jsou nevyměnitelní, já ano. A mimochodem veškerý svůj majetek má napsaný na rodiče, pojistky, byt… Takže kdyby se mu něco stalo tak já a dítě opravdu nic nedostaneme. Nic není oficiálně jeho. Zakladatelka by normálně dědila. Ne matka, ale manželka dědí v případě úmrtí. Jen si zakladatelko zjisti, na koho je oficiálně psán manželův majetek. Aby ses pak nedivila. Když si tchýně je tak jistá, že nic nedostaneš. Nebo nemá manžel závěť, kde vše odkazuje rodičům a Tobě nic? To taky lze. Neopominutelní dědici jsou snad jen děti, myslím.

Mala.ještěrka
Kecalka 348 příspěvků 17.12.18 08:45

@smurfka To ale není pravda, v případě smrti manžela se dědí i to, co měl pouze ve svém vlastnictví. Mě zemřela máma, byla jediným vlastníkem domu a táta dědil třetinu, my se sestrou taky každá po třetině. V případě rozvodu by to ale všechno bylo manžela.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 17.12.18 08:46
@flaus píše:
@LaPaloma v případě smrti by se asi dělily, při rozvodu by na to neměla nárok, jen kdyby to prodal, tak na půlku financí z toho..ale popravdě bych jí to tam nechala všechno, než se s ní domlouvat

Já mám taky dojem, že v případě smrti by tam nějaké dělení bylo, ale jistá si nejsem. Kdyby měli děti, přejde to automaticky na děti, ale ti rodiče by v tom mohli figurovat pořád.
U manželky si nejsem jistá, zda má zákonný nárok na majetek vnesený do manželství, pokud jí za života nenapíše vlastnictví 3 cihel nebo ten vejminek. To by si zakladatelka měla ověřit, ale já si myslím, že tchyně toto má ověřeno dobře, proto o tom mluví tímto způsobem. Jako bezdětná tam podle mně nemá opravdu nic a musela by táhnout.

Katche
Kecalka 483 příspěvků 17.12.18 08:47

@smurfka a kdo by teda po něm dědil, když ne manželka a děti? To by to jako propadlo státu? To je přece blbost.
Vím, že u bezdětnejch manželů se nějaká část dělí mezi žijící původní příbuzné (starší sousedka platila otci svého zemřelého muže asi 100t z bytu, kterej společně nabyli, bo neměli děti).

Náměsíčná
Závislačka 4190 příspěvků 17.12.18 08:50

Pokud se rozvedete má pravdu. Pokud zemře pravdu nemá. Ale upřímně mluvit o smrti syna a chtít po něm dědit to není normální.

Vy bydlíte asi pohromadě? Manžel by měl stát za tebou. Odstěhovat se do vašeho někam dál o tchýně by bylo řešení. Rozmyslela bych si jestli s někým takovým chci žít a mít děti. Tchýně ti bude dělat peklo. Dítě ti buď bude brát a dělat ti naschváli nebo ho bude odstrkovat.

werajsik
Zasloužilá kecalka 895 příspěvků 17.12.18 08:50
@Mala.ještěrka píše:
@smurfka To ale není pravda, v případě smrti manžela se dědí i to, co měl pouze ve svém vlastnictví. Mě zemřela máma, byla jediným vlastníkem domu a táta dědil třetinu, my se sestrou taky každá po třetině. V případě rozvodu by to ale všechno bylo manžela.

Přesně takhle to je…
V případě úmrtí dědí manželka i to, co bylo pouze manželovo.
V případě rozvodu jen to, co spadá do SJM.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 17.12.18 08:53
@Anonymní píše:
To je jak u nás, jen my to dítě už máme. Pro tchány jsem nikdy nebyla dost dobrá. Mám VŠ, on je vyučený. Ale vydělávám o hodně míň než on a to je mi předhazováno, že parazituji na jejich synovi. Když zjistili, že jsem dost vážně nemocná, okamžitě chtěli aby se se mnou rozvedl, abych mu jednou nebyla na obtíž. Do očí mi to neřekli, ale dozvěděla jsem se to. Manžel si to s nimi nechce rozházet. Říká, že oni jsou nevyměnitelní, já ano. A mimochodem veškerý svůj majetek má napsaný na rodiče, pojistky, byt… Takže kdyby se mu něco stalo tak já a dítě opravdu nic nedostaneme. Nic není oficiálně jeho. Zakladatelka by normálně dědila. Ne matka, ale manželka dědí v případě úmrtí. Jen si zakladatelko zjisti, na koho je oficiálně psán manželův majetek. Aby ses pak nedivila. Když si tchýně je tak jistá, že nic nedostaneš. Nebo nemá manžel závěť, kde vše odkazuje rodičům a Tobě nic? To taky lze. Neopominutelní dědici jsou snad jen děti, myslím.

Tvému muži je jedno, jak byste s dítětem dopadli, kdyby se s ním něco stalo? Mně by tedy vážně iritoval takovýma řečma, že já jsem vyměnitelná, a potvrzoval to faktem, že nemá majetek pro případ rozvodu ani úmrtí. Být zdravá a soběstačná, tak je dávno minulostí.
Je vychc.anej jako rodiče a chová se stejně jako rodiče. Myslíš, že tě opravdu chce?

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 17.12.18 08:54
@Náměsíčná píše:
Pokud se rozvedete má pravdu. Pokud zemře pravdu nemá. Ale upřímně mluvit o smrti syna a chtít po něm dědit to není normální.Vy bydlíte asi pohromadě? Manžel by měl stát za tebou. Odstěhovat se do vašeho někam dál o tchýně by bylo řešení. Rozmyslela bych si jestli s někým takovým chci žít a mít děti. Tchýně ti bude dělat peklo. Dítě ti buď bude brát a dělat ti naschváli nebo ho bude odstrkovat.

Nebo bude před dítětem o zakladatelce špatně mluvit. To nadělá taky hodně zle, a v tomhle případě bych si byla jistá, že zle bude.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >