Nesnesitelný člen rodiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 23:01
Nesnesitelný člen rodiny

Také máte v rodině nesnesitelného člena rodiny? Tož pod vlivem předvánoční atmosféry a sentimentální nálady, jsme si pozvali pratetu a děly se věci. Jelikož to byla vícedenní návštěva doma, nebylo úniku. Teta je hodně sobecká, nepustí nikoho ke slovu, mluví strašně nahlas, ptá se a při tom když vse snažíte odpovědět skáče ihned do řeči, nezajímá jí co říkáme, i když se řekne jasné ne a jde o ohrožení dítěte nerespektuje to, poroučí, hodnotí, nálepkuje, kritizuje, dává nevyžádané rady, malé dítě co nemluví označuje například za hluchoněmé. Pak jsou ještě takové ostudy, jakože v kfc bufetí kosti psovi :lol: Doteď jsme ještě úplně netušili proč když jde o rodinné návštěvy, všichni pomalu zmizí, přestanou mluvit a tak. Už víme a to jsme si je dovolili soudit, proč tetu nechtějí vidět často (bydlíme daleko). Doted jsme ji brali spíše jako svéráz ale teď už víme, že dlouhodobě se to snášet nedá, čistě její povaha. Zválcuje bez pardonu každého. Teď tu sedím, v ruce sklenku vína a snažím se po odjezdu vzpamatovat i chlap co je na lecos zvyklý byl na Lexaurin :D Podělte se, ať vím, že v tom nejsem sama, i když asi to nebude tak šílený jak u nás 8)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 13231 příspěvků 09.12.18 23:05
@Anonymní píše:
Také máte v rodině nesnesitelného člena rodiny? Tož pod vlivem předvánoční atmosféry a sentimentální nálady, jsme si pozvali pratetu a děly se věci. Jelikož to byla vícedenní návštěva doma, nebylo úniku. Teta je hodně sobecká, nepustí nikoho ke slovu, mluví strašně nahlas, ptá se a při tom když vse snažíte odpovědět skáče ihned do řeči, nezajímá jí co říkáme, i když se řekne jasné ne a jde o ohrožení dítěte nerespektuje to, poroučí, hodnotí, nálepkuje, kritizuje, dává nevyžádané rady, malé dítě co nemluví označuje například za hluchoněmé. Pak jsou ještě takové ostudy, jakože v kfc bufetí kosti psovi :lol: Doteď jsme ještě úplně netušili proč když jde o rodinné návštěvy, všichni pomalu zmizí, přestanou mluvit a tak. Už víme a to jsme si je dovolili soudit, proč tetu nechtějí vidět často (bydlíme daleko). Doted jsme ji brali spíše jako svéráz ale teď už víme, že dlouhodobě se to snášet nedá, čistě její povaha. Zválcuje bez pardonu každého. Teď tu sedím, v ruce sklenku vína a snažím se po odjezdu vzpamatovat i chlap co je na lecos zvyklý byl na Lexaurin :D Podělte se, ať vím, že v tom nejsem sama, i když asi to nebude tak šílený jak u nás 8)

Pratetu mám, ale nezvu ji k nám na návštěvu. Vícedenní návštěvy bych teda u lidí, co moc neznám, nepěstovala. Jelikož už odjela, buď ráda. Dopila bych víno a relaxovala. Jestli je starší, těžko se změní. Poučila bych se a zvala ji maximálně na jeden den, pokud příště nějaké bude, když bydlíte daleko.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 23:06

Měli jsme podobnou tetičku. Bohužel ne na druhým konci republiky, ale ve stejné vesnici. Kdykoliv jsme ji zahlédli oknem, že k nám jde, změnila se celá rodina v partyzány a plížením plazením vpřed jsme prchali z domu. Měli jsme zmapováno několik únikových cest, ale ani to nám nebylo vždycky platný… :mrgreen:

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 09.12.18 23:12

Naštvete ji, a to pořádně, to funguje 100%. A když to nepochopí opakujte „urážky“. Asertivně..

Martina84
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.12.18 23:12

Nesočetla jsem to. Když víš jaká je, proč si ji zveš na několik dnu domu. Staci navsteva na par hodin. Takhle si komplikovat život :lol:

Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 09.12.18 23:25

Je to možná kruté, ale nebylo by nejlepší prostě pratetu nezvat, nebo aspoň ne na víc, než jeden den (čistě z formální slušnosti)? Chápu, že je to vůči příbuzné asi trochu hloupé, že je vám třeba staré paní líto a nechcete, aby byla o svátcích sama, ale ona si toho evidentně neváží a jen kazí celou atmosféru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 23:26
@Anonymní píše:
Měli jsme podobnou tetičku. Bohužel ne na druhým konci republiky, ale ve stejné vesnici. Kdykoliv jsme ji zahlédli oknem, že k nám jde, změnila se celá rodina v partyzány a plížením plazením vpřed jsme prchali z domu. Měli jsme zmapováno několik únikových cest, ale ani to nám nebylo vždycky platný… :mrgreen:

Tak to dobře znáš, to sedí 8)

@Forest_Gump1 píše:
Naštvete ji, a to pořádně, to funguje 100%. A když to nepochopí opakujte „urážky“. Asertivně..

To nebude fungovat, z toho co jí člověk říká ať to bude cokoliv, k ní do mozku dopluje tak 1/10 000. Nekecám, nedá se urazit protože ani neví co říkáme :lol:

@Martina84 Tak věděli jsme, jen z těch pár hodin právě částečně, ale když je to dlouhodobý, tak je to jiný. Já jsem přivdaná, manžel má vzpomínky hlavně z dětství a bydlení vlastní máme též chvíli a ona tak ráda Prahu. Už jsme poučení a vyučení :mrgreen: Rodina nám hned vzkazovala, ze jsou zvědaví jak to s ní vydržíme. Narozdíl od nás je nedělí dálka, musím je dodatečně svatořečit :andel:

Martina84
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.12.18 23:31

Je zajímavý, jak se ze starejch lidí stavají sebestřední sobci. Jako by ztratili empatii a ohleduplnost vuči svým blízkým. Já mám pravdu! Já chci a vy se ze mě všichni po*****. :mrgreen:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 09.12.18 23:37

Ano, mám. Zajímavé je, že je to také teta???? nevydržím s ni vic, jak cca dvě hodiny. Naštěstí jezdívá málokdy a ještě je u mojí mamky, ne přímo u nás, takže ji vidíme jen, když jdeme k nim na návštěvu, nebo se stavi ony u nás. Mamka se pak většinou dává několik dní do kupy psychicky :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 23:39
@Martina84 píše:
Je zajímavý, jak se ze starejch lidí stavají sebestřední sobci. Jako by ztratili empatii a ohleduplnost vuči svým blízkým. Já mám pravdu! Já chci a vy se ze mě všichni po*****. :mrgreen:

To jo. Její dcera teda říkala, ať si nemyslíme, že je to stářím, že byla celý život taková. Ale teď je to opravdu horší oproti třeba před sedmi lety. To ale zase mnohem více hromadila věci. To už nemá asi sílu sebrat kdejaký odpadek, ale sobectví je o kapku silnější. Je to takové pokecové téma, protože ač ty dny byly opravdu šílený, člověk jakoby nežil, jsem za to ráda, protože jsem i myslela, že bychom se o ni v případě nemohoucnosti starali kdyby nikdo nechtěl a teď vím, že by nám to rodinu zničilo. Vše zlé pro něco dobré.

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 09.12.18 23:43
@Anonymní píše:
To jo. Její dcera teda říkala, ať si nemyslíme, že je to stářím, že byla celý život taková. Ale teď je to opravdu horší oproti třeba před sedmi lety. To ale zase mnohem více hromadila věci. To už nemá asi sílu sebrat kdejaký odpadek, ale sobectví je o kapku silnější. Je to takové pokecové téma, protože ač ty dny byly opravdu šílený, člověk jakoby nežil, jsem za to ráda, protože jsem i myslela, že bychom se o ni v případě nemohoucnosti starali kdyby nikdo nechtěl a teď vím, že by nám to rodinu zničilo. Vše zlé pro něco dobré.

To fakt znám. Chce to s ní mluvit holými větami. A tvrdit si neustále svoje, jako to dělá ona, pokud přidá decibely, taky přidat. nebo si pustit nahlas rádio, televizi. To si piš že by vás nakonec pěkně šikanovala.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 09.12.18 23:49

Taky máme v příbuzenstvu takovou „pratetu“. Egocentrická byla celý život, s věkem je to horší. Já vždycky mlčím, když mi něco říká. Myslím úplně, neřeknu ani „hm“. Jí se to hrozně dotkne, urazí se a pak se mnou celý den nemluví. Ideální stav :-)

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 09.12.18 23:50
@Jar Jar píše:
Taky máme v příbuzenstvu takovou „pratetu“. Egocentrická byla celý život, s věkem je to horší. Já vždycky mlčím, když mi něco říká. Myslím úplně, neřeknu ani „hm“. Jí se to hrozně dotkne, urazí se a pak se mnou celý den nemluví. Ideální stav :-)

Jo taky to jde, Dělat si svoje a hotovo.

Ou
Kelišová 5829 příspěvků 09.12.18 23:53

Jaj. No tak si připište za letošek velký dobrý skutek za pokus o socializaci tetičky.

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 09.12.18 23:55
@Ou píše:
Jaj. No tak si připište za letošek velký dobrý skutek za pokus o socializaci tetičky.

Nebo pozvat tetičku do rodinné poradny k psychiatrovi :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zpověď vdovy po Brabcovi Šárky Rezkové: Deprese a myšlenky na smrt

Zpěvačka Šárka Rezková (49), která se proslavila hitem Borůvková, si v životě... číst dále >

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >