Nevychovaná neteř

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 09:39
Nevychovaná neteř

Ahoj holky. Mam takovy problem. Mam neter z manzelovi strany, ktere je osm a je hrozne nevychovana. Pokazde kdyz k nam prijde, zacne litat po celem dome, hrabat nam ve vecech, skakat po gauci atd. Jeji rodice ji nic nereknou a priznam se ze my s manzelem, ac nam to vadi, jsme dost zdrzenlivy nejakych hadek a napominani ciziho ditete. Ale blizi se dalsi navsteva a ja uz jsem na nervy, uz je zkratka potreba zasahnout. Jak to resit? S ni nebo rict rodicum at si ji zklidni? Jak to zkratka nejak nenasilne zarazit? Omlouvam se za anonym ale chodi sem svagrova

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
G.a.b.c.a20
Kecalka 395 příspěvků 03.12.18 09:42

Já bych narovinu řekla švagrové aby si dceru zklidnili že ti to prostě vadí.. ( jinak tohle by vadilo i mě, hlavně to hrabaní ve věcech)

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 4 inzeráty 03.12.18 09:42

Jsem dost uprimna,takze u nas bych si prvne promluvila s rodici,pokud s tim nic neudelaji,tak servala dite,ze takhle se ma chovat doma a kdyz ani to nezabere,tak bych rekla at se nezlobi,ale ze budete chodit ma navstevu jenom vy k nim,dokud se neter nenauci chovat :nevim:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 12239 příspěvků 03.12.18 09:45
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Mam takovy problem. Mam neter z manzelovi strany, ktere je osm a je hrozne nevychovana. Pokazde kdyz k nam prijde, zacne litat po celem dome, hrabat nam ve vecech, skakat po gauci atd. Jeji rodice ji nic nereknou a priznam se ze my s manzelem, ac nam to vadi, jsme dost zdrzenlivy nejakych hadek a napominani ciziho ditete. Ale blizi se dalsi navsteva a ja uz jsem na nervy, uz je zkratka potreba zasahnout. Jak to resit? S ni nebo rict rodicum at si ji zklidni? Jak to zkratka nejak nenasilne zarazit? Omlouvam se za anonym ale chodi sem svagrova

Vzala bych si dítko a řekla, že u nás se po gauči nelítá. A že do skříněk mi nepoleze, že si tam nic nedala. Neteř to taky jako menší dělala, musela jsem ji napomínat. Ale já jsem celkem flegmouš a když mi zabaví dítě a neteče krev, dovolím jim dost.

Kosopemi
Kecalka 200 příspěvků 1 inzerát 03.12.18 09:46

Asi bych zasahla hned. Nejak lehce, kdyz by mi zacala nekde smejdit „Tam ne, prosim, mam tam dulezite vecci…“ a tak podobne. Porad napominat, nez jim to dojde. Tim, ze to snasite, si to vlastne delate sami. Co neni zakazano, je povoleno :)

Ou
Kelišová 5451 příspěvků 03.12.18 09:46

Neteř se na té návštěvě nudí a vyžaduje pozornost. Pokud tedy nechcete být těmi, kdo jí začnou nastavovat hranice - tedy hned z počátku jasně začnou vymezovat pravidla a na jejich dodržovánít trvat, tak neteř musíte zaujmout něčím jiným, takže nebude mít chuť a prostor dělat rotyku.

Možná zvažte, jestli nechcete změnit formát návštěvy co sedí doma, pojídá cukroví, popíjí kávu a vede řeči, což prostě dítě nutně nudí a nedá se do toho zapojit. Co třeba se projít někam do ZOO, adrenalinového parku, únikové hry, na nějakou adventní prohlídku zámku, jít vyrobit do lesa zvířátkům stromeček z mrkví, jablek a koulí pro sýkorky, nebo něco takového - dospělí si popovídají cestou a při společné práci a dítě se může vylítat a bude zaujatější, než když ho necháte jen tak doma a budete se věnovat sami sobě.

alilauter
Kecalka 277 příspěvků 03.12.18 09:48

Ahoj, řešila bych to rovnou s neteří. Normálně bych řekla, co nechci a proč (že tu sedačku mám ráda a nechci, aby se zničila apod.). To se dá říct i úplně v klidu. Koukej na to jejíma očima, ona se baví, nikdo nic neříká, tak je to asi v pohodě.

Kristýn92
Povídálka 39 příspěvků 03.12.18 09:49

Znám to z vlastní zkušenosti, kdy přišli 3 malé děti (3,3,5) od tátovo manželky. Běhaní všude, prohledávání skříněk atd. napřed mi to bylo blbý cokoli říct. Ale svoje věci a soukromí mám ráda. Jelikož nějaký varování na tátu a jeho ženu neplatilo, tak jsem na děti párkrát zhoukla, že tohle se nedělá. A příště jim přinesla lego, co jsem měla na půdě. Dneska když přijdou, přijdou se zeptat jestli si můžou vzít hračky, už ví kde to je. A jsou v klidu, ví že si nenechám skákat po hlavě. Zkusila bych jí nabídnout papír a pastelky… pexeso… nebo něco na zabavení a u toho varovat, že se tohle u vás nedělá.

Janli
Kelišová 6336 příspěvků 03.12.18 09:49

Pokud dítě dělá něco, co se mi nelíbí a rodiče to neřeší, nemám problém mu to vysvětlit sama. Nevidím důvod, proč si od nevychovanýho smrada nechat ničit dům. Proč si proboha všichni myslíte, že cizí dítě je nedotknutelný :roll: . Můj dům, můj hrad, moje pravidla!

Náměsíčná
Závislačka 4102 příspěvků 03.12.18 09:58

Je jí 8 tak jí řekni,že po sedačce se neskáče. Máte děti? Máte doma něco co ji zabaví? Rodiče ji nemůžou vzít něco co ji zabaví? Nějakou hru? Tablet? Holky rády malují tak nějaké hezké omalovánky.

Tichošlápek
Extra třída :D 10942 příspěvků 03.12.18 09:58

Řeším rovnou s dítětem, pokud rodiče nereagují. Jsem dost důrazná na to, aby mne děti braly vazne a zatím vždy stačilo parkrat rázně domluvit. U mne doma se bude chovat v rámci slušnosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 09:58

@Janli ja si nemyslim ze cizi dite je nedotknutelny ale jsem moc mekka na kohokoli. Je mi to proste neprijemny. Ale pracuju na sobe :D

chs.jasmin
Echt Kelišová 7927 příspěvků 03.12.18 10:01
@Anonymní píše:

Ahoj,

určitě bych to řekla švagrové. Mile, v pohodě, ale že mi to prostě vadí, když se mi hrabe ve věcech :nevim: S tím pobíháním - některé děti jsou živější, takže třeba neposedí, hopsání po pohovce mi vadí i u vlastních dětí :mrgreen:
Rozhodně říct, proč si nechat kydat na hlavu a zbytečně se nervovat a držet jazyk za zuby. Ví jak se říká - líná pusa, holé neštěstí :nevim: Asi bych zkusila, aby to řešil manžel, přeci jen je to jeho rodina a třeba to švagrová vezme lépe od něj, ale i kdyby to manžel řešit nechtěl, tak bych to řešila já sama :mrgreen:

A pozor na slovo - nevyhcovaná, použij „živější“ - to rodič lépe snese, než že má nevychované dítě.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30047 příspěvků 03.12.18 10:02
@Anonymní píše:
@Janli ja si nemyslim ze cizi dite je nedotknutelny ale jsem moc mekka na kohokoli. Je mi to proste neprijemny. Ale pracuju na sobe :D

to je furt dokola..ostatní si k tobě dovolí jen to, co jim dovolíš ty..a tys jim to svým mlčením dovolila - protože mlčení je souhlas.. :nevim:

tulipán
Závislačka 3371 příspěvků 03.12.18 10:07

Divoke navstevy bereme na prochazku i v zime, vsem se ulevi, kdyz deti muzou behat a nejsou jako na trni, vypusti paru a doma si chteji hrat a neprudi. Kdyz se projdeme, zmrzli zajemci jdou do vany a zbytek ma hrani - lego, kostky, autodrahu, vlackodarhu. Neter je velka, ale ne dospela, muze se ukousat nudou, kup pastelky za par korun, vytiskni neco s Elzou atd., nejake detske ukoly, pujc ji zajimavou knihu z knihovny na prohlizeni/cteni. Muzes koupit za 40,– puzzle, ted jsou slevy. Neco dobreho k obcerstveni take muze zrave dite zabavit. Ze leze do skrini, to je vec nedostatecne vychovy, hezky bych ji s pratelskym usmevem rekla, ze nemam rada, kdyz mi nekdo chodi do supliku a skrinek, ze tam mam svoje veci, ze mam o ne starost. Proc ji rodice nevezmou nejakou zabavu s sbeou, to mi hlava take nebere, muzes ji to navrhnout, at si priste neco prinese, ze se rada kouknes, co zrovna vybarvuje atd. Sama jsem chodila na navstevy, kde jsem cumela jak zarezana do zdi a cekala, az ta hruza skonci, tak svym a ostatnim detem delam trochu program, kdyz to jde. Gauc by mi byl vurt, kdyz si nerozrazi hlavu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >