Rodina mě využívá

Anonymní
16.12.19 15:07

Rodina mě využívá

Rodina mě využívá. Nechci se stěžovat, ale prostě už mi to tak přijde. Žiju v zahraničí a 1-2 x do roka přijedu domů. Těším se, jak budu odpočívat, protože v práci je to dřina, budu jen odpočívat, půjdu někam s přáteli, výlet, relax. Teď jsem byla doma, teta slavila narozeniny, mámina sestra. Bylo tam docela hodně lidí, rodina, ale také cizí lidé. S těma cizíma se bavili víc než se mnou. Ale v pohodě. Pak mi babička nakázala, abych šla umýt nádobí, pomoct uklidit.. Jako, co prosím? Já jsem host! A teta má dvě dcery, obě líné jak veš a já mám mýt nádobí? Neřekla bych půl slovo, kdyby slavila babička u sebe doma, je už přece jenom už stará a je tedy přirozené, že bych to nenechala na ní tolik práce. Fakt mě to naštvalo. Bylo nás tam tolik a jenom za mnou přišla, pořád jen já. Ale tak tomu bylo vždy, já jsem jí chodila pomáhat s úklidem, s mytím oken a dědovi také. Ani jedna sestřenka nikdy nebyla babičce pomoct, jen já. Babička pořád nařizuje co dělat a jak dělat a co třeba udělat, zajímavé, že jenom mě přitom tam bylo tolik lidí a celá rodina. Jako kdybych byla jenom služka pro ně, nic víc. Byla jsem tam pátý koleso u vozu, ale jsem zvyklá. Na druhý den mi babička volala, jestli přijdu pomoct s úklidem po oslavě!! Myslela jsem, že špatně slyším. Jako mám toho fakt dost. Asi nejvíc mě dorazilo, když babička volala, jestli přijedu polít zahradu k ní domů. Za jiných okolností ano, za jiných okolností. Sestřenka tam v tu dobu bydlela, protože studovala a chtěla klid na studium, ale pravda je taková, že je to líná veš a dobře věděla, že babička jí nebude nutit k ničemu. Já jsem bydlela na druhé straně města. Ona bydlela u babičky! Ona prostě nemohla vylézt z cimry a polít zahrádku, zabralo by jí to maximálně tak 5 minut. Jak babička píská, tak moje máma skáče. Už odmala mě máma brala s sebou abychom spolu uklízeli u babičky a dědy, vždyť v pohodě. Ale jenom my dvě, nikdy tam nikdo jiný nepomáhal. A to má babička 11 vnoučat. Vždy když něco chtěla, potřebovala jsem jí byla dobrá. Jenom na práci.

Přeháním to nebo to opravdu není ok?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
16.12.19 15:12

Řekla bych nezlob se babi, mám schůzku jinde, to víš, jsem tu jen dvakrát ročně tak musím vidět hodně lidí. A odešla bych. Jinak taky jezdím do ČR málo a část rodiny se ke mně chovala podobným způsobem. Vyřešila jsem to tak, že jim vůbec neříkám, že jsem v ČR, a vidím jen lidi, co o mou návštěvu doopravdy stojí. Ne, fakt nelétám do Čech na pár dní proto, abych někomu myla nádobí.

• Citovat
  • Nahlásit
9975
16.12.19 15:13

Vyprdla bych se na ni. Ať ji pomáhají její další vnoučata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8667
16.12.19 15:13

Máte ji slušně odmítnout, že jste si vzala dovolenou a jste doma, abyste si odpočinula a vlastně „na dovolené“. A nebudete tam ostatním posluhovat, jelikož jsou líní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18982
16.12.19 15:15

Děláš to samy, co tvoje máma. Asi rada je jasná, zbytečná. Stoupni si před zrcadlo a zkus říct :ne! Následně aplikuj na babičku :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 15:16

@Lalelale Udělám to tak jak Ty. Stejně letos nepřijedu na Vánoce domů, nemám náladu u babičky mýt nádobí a ostatní budou jenom sedět jak peciválové. Ale řekne si vždy jenom a jenom mě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 15:17

@Bubla Bůčková Jednou jsem t udělala a byla jsem nevděčná a špatně vychovaná :D

• Citovat
  • Nahlásit
1119

A kdo babičce pomáhá po celý rok, když ty jsi pryč? Asi ty líné vši, ne? ;) Trošku soudnosti to chce. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936

Řeknu jsem host, mýt nádobí a uklízet nebudu. Otočím se a jdu si po svém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 15:18

Moje babička se k nám chovala stejně - teda ke všem vnoučatům. Byla taková ta stará škola, že přece děti si rodiče dělají od toho, aby pomáhali v baráku (na statku, kde žila). Takže jsme k ní v létě nejezdily na prázdniny, ale do gulagu - od rána do večera jsme se nezastavily - měla hodně zvířat, o které byla potřeba se starat a mooc hektarů pole. A to mi bylo třeba 5 let! Dospělo to do takové fáze, že jsme odmítaly k babičce jezdit, neměly jsme ji rády, protože nám nikdy ani neřekla pěkného slova a když jsme něco udělaly špatně, tak nám třeba i dala facku a nadávala nám, že nic neumíme a jsme k ničemu. A vážně jsem babičku pak nevídala, byla pak tak stará, že se už o sebe nepostarala a šla do domova důchodců a za pár let umřela. Přišla jsem jí až na pohřeb (to mi bylo asi 19 let) - ze slušnosti. A nelituji. Byla to velmi zlá žena.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 15:20

@listento Jen si představte, že ne. Pomáhá jí moje máma. Soudnosti mám dost, o to se nebojte ;) Líná veš pomáhat nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
100
16.12.19 15:21

Babičku odmítnu, že jsem na návštěvě stejně jako všichni ostatní v místnosti. :nevim: Chce to jen stanovit hranice ve vztazích ve vaší rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18982
16.12.19 15:23
@Anonymní píše:
@Bubla Bůčková Jednou jsem t udělala a byla jsem nevděčná a špatně vychovaná :D

No a chceš teda pomáhat nebo ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 15:24

@terryuiu Tak u nás žádné hranice nejsou. Vždyť máma je z ní také nervní, pořád něco chce, otravuje a pak musí máma jít a pomáhat. Protože vnoučata jsou líné vši. A to máma pracuje na 3 směny.

• Citovat
  • Nahlásit
18982
16.12.19 15:24
@Anonymní píše:
@listento Jen si představte, že ne. Pomáhá jí moje máma. Soudnosti mám dost, o to se nebojte ;) Líná veš pomáhat nebude.
@Anonymní píše:
Moje babička se k nám chovala stejně - teda ke všem vnoučatům. Byla taková ta stará škola, že přece děti si rodiče dělají od toho, aby pomáhali v baráku (na statku, kde žila). Takže jsme k ní v létě nejezdily na prázdniny, ale do gulagu - od rána do večera jsme se nezastavily - měla hodně zvířat, o které byla potřeba se starat a mooc hektarů pole. A to mi bylo třeba 5 let! Dospělo to do takové fáze, že jsme odmítaly k babičce jezdit, neměly jsme ji rády, protože nám nikdy ani neřekla pěkného slova a když jsme něco udělaly špatně, tak nám třeba i dala facku a nadávala nám, že nic neumíme a jsme k ničemu. A vážně jsem babičku pak nevídala, byla pak tak stará, že se už o sebe nepostarala a šla do domova důchodců a za pár let umřela. Přišla jsem jí až na pohřeb (to mi bylo asi 19 let) - ze slušnosti. A nelituji. Byla to velmi zlá žena.

My to měli podobné, akorát jsme s tím bydleli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat