Mám problém se sestrou

Anonymní
15.12.19 07:59

mám problém se sestrou

Ahoj,

mám sestru a trochu mě mrzí, že nám nepřeje a zároven mě hrozně štve její hudrování na všechno, jak je vše drahé, jak si nic nemůže dovolit..přitom nehne prstem, aby se měla lépe..má střední obchodní akademii, ale nepracuje v oboru, pracuje v jednom obchodáku jako prodavačka jedné běžné značky, když už děla prodavačku, na což si také pořád stěžuje, máma ji dohodila přes známou práci v butiku s dost drahými věcmi a lepším platem a premiemi za prodej, ale bylo potřeba se doučit jazyk, zlepšit aj a trochu komunikativně ruštinu, věděla to rok, paní co tam pracovala a je zároven majitelka, šla do duchodu a chtěla náhradu, nejlépe někoho koho zná a segra se na to vykašlala, příprava žádná..její muž je to samé, jen si stěžuje, že nedosáhli na hypotéká, kdo má platit ty drahé pronájmy atd..

My s přítelem jsme se ted vrátili ze zahraničí, žili jsme tam 6 let, já dělala v oboru v hotelnictví, ale ne na pozici jako předtím - recepční, ale jako pokojská a přítel vařil, 6 dní v týdnu, dovolené jako jo, jenže strava a ubytko zdarma, já měla 1150 a přítel 1200 (ale neplatili jsme ubytko, měli jsme tam pokoj na hotelu..takže jsme si dost našetřili, náklady skoro žádné, ještě oba 13. a 14. platy, jeden jsme vždy utratili za dovču a druhý naspořili, občas jsme šli do kina, na večeři, občas oblečení, něco jsem poslala mamce a i tak jsme zvládali našetřit min 1800 euro měsíčně, poslední 2 roky i za vyššé platy, přidali nám a za těch 6 let z toho byla pěkná suma a můžeme si bez zatížení hypotéky koupit byt a čekáme miminko, proto jsme se vrátili, plánujeme svatbu a koupi bytu..

když se to segra dozvěděla, že budeme kupovat byt za své, nepřeje nám to a všude nás pomlouvá, jak ted máme nos nahoru, jak je to možné, že oni dřou a nic a my..že si myslíme, že když jsme byli v zahraničí, to vůbec není pravda..jako naše pozice tam byli nízké, dřeli jsme 6 dní v kuse, já 8 hod, občas víc, ale uklid a žehlení se mi podepsalo na zádech, přítel dřel 6 dní 10 hod v kuse..takže rozhodně nos nahoru nemáme, ano, jednou jsem mámě řekla, že jsme ráda, že jsme to dali, protože 6 let byla dlouhá doba být v zahraničí, bez rodiny a přátel a ta práce mě dost dávala zabrat, takže ano, hrdá jsem, to přece není nos nahoru..a segra při každé navštěv se do mě obouvá, proč když jsme se tam tak měli, jsme tam nezustali, že jsme se nevypracovali, že se nám to říká, když jsme neplatili ubytko, ano, to byl cíl, pre dělat v jiném oboru, museli bychom mít třeba 3000E kauce a platit vysoký nájem, takže my chtěli takto, prostě šetřit, vždy jsme se chtěli jednou vratit zpátky, šli jsme tam si vydělat, ja recepční, muž kuchař, v česku nic moc vydelky, na svuj byt bychom v životě nenašetřili..

a ona nas mezi kamarády pomlouvá kdo ví jak to tam bylo, že jsme se neuchytili, vrátili se s holým zadkem, kdo ví jak je to s bytem..že nám na něj určitě dali jeho rodiče, že tolik bysme nenašetřili, že kecáme, ja nemám potřebu někomu něco dokazovat, kor naši finanční situaci, ale mrzí mě to, těšila jsme se domu, že budeme zas rodina, že bude teta a ona takhle..

nejhorší je, že obrací mamku proti mě, ta zas, že když jsme tam tak vydělali, že bychom měli pomoc segre, že mají dluhy 8o (to má určo od segry)..pardon, ale nechci, ta částka dá na menší byt, vybavení a neco málo ještě zbyde, fakt jsme tam nedřela, abych jim platila dluhy, který si tu nasekávají, že neumí hodpodařit..
berou si pujčky na dovolené, vanoce..vim, že mamka chce mít klid, ale mrzí mě,. že me staví do situace, že já jsem sobec a segře nepomůžu, zároven ted je mi jasně, že peníze, co jsme mamce posílala na přilepšenou ze zahraničí cpala do segry, segru za to nesnašim..asi jsme se chtěla vypsat..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7986
15.12.19 08:02

Obyčejná závist. Lempl závidí schopnému, chudý bohatému atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
15.12.19 08:05

Zavidi! Ja si pri cteni rikala, ze jste borci :palec:.Ze je, jaka je, nebi tvuj problem a nemela by ses kvuli tomu tak trapit. I kdyz naprosto chapu, jak te to boli a uzira.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 08:10
@wildcherry píše:
Zavidi! Ja si pri cteni rikala, ze jste borci :palec:.Ze je, jaka je, nebi tvuj problem a nemela by ses kvuli tomu tak trapit. I kdyz naprosto chapu, jak te to boli a uzira.

jn, ale nejvíc mě to bolí kvůli mámě, ja na ni vidím, že to nejsou její myšlenky - to že máme segře finančně pomoc, ale zaroven si myslim, že ona do ni penize cpe, je moc hodná a neumí říct ne, sama má málo, chtěla jsme ji přilepšit, ale fakt si myslim, že ty peníze dávala na segru a to mě mrzí..jednou jsme ji koupili zajezd a ona ho věnovala sestře, že má zdravotní problémy a nemůže jet, mělo mi to tenkrát dojít..segra je jak příživník, že ji není hanba, tata od nas odešel, máma byla na vše sama, sotva vycházela, má malý důchod a ještě ji na krku.. :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
1000
15.12.19 08:26

Segru nepredelas. Mate byt na co hrdi. A hlavne segre zadbe penize nedavejte. Kdyby jste ji s dluhy pomohli, tak by vas pomlouvala, ze jste ji meli pomoct vic atd. Te se nikdy nezavdecite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
15.12.19 08:31

Chapu, ze te to zere, ale ta uz jina nebude. S mamkou bych si poradne promluvila at vi jak to citis a kdyz ji budes chtit prilepsit, vezmi ji treba do obchodu a udelej nakup na tyden nebo ji kup zimni kabat atd, kdyz si nemůžeš byt jista jestli penize neskonci u sestry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12370
15.12.19 08:33

Tyjo, vydělávat v zahraničí na dluhy sestry? Když jsou s chlapem neschopní? No to snad ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2153
15.12.19 08:34

Gratuluji. Jste sikovni. Obdivuji vsechny, kdo odjeli do zahranici, ja bych na to odvahu nemela. Sestru urcite financne nepodporovat-bude to cerna jama na penize. Nanejvys poradit s rodinnymi financemi, ale to bude taky asi marne, ze? Mamce vysvetlit duvody, ale asi to nepochopi. Treba se to casem trochu utrepe. A nechcete koupi radeji rovnou vetsi byt pro rodinu, kdyz cekate miminko? S detmi je tech veci hodne a pak se stehovat s temi vsemy kramy a detmi uz je slozitejsi. Kuchar se zahranicni praxi si i tady muze vydelat slusne. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
15.12.19 08:36
@Anonymní píše:
jn, ale nejvíc mě to bolí kvůli mámě, ja na ni vidím, že to nejsou její myšlenky - to že máme segře finančně pomoc, ale zaroven si myslim, že ona do ni penize cpe, je moc hodná a neumí říct ne, sama má málo, chtěla jsme ji přilepšit, ale fakt si myslim, že ty peníze dávala na segru a to mě mrzí..jednou jsme ji koupili zajezd a ona ho věnovala sestře, že má zdravotní problémy a nemůže jet, mělo mi to tenkrát dojít..segra je jak příživník, že ji není hanba, tata od nas odešel, máma byla na vše sama, sotva vycházela, má malý důchod a ještě ji na krku.. :poblion:

Ludra jedna :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31287
15.12.19 08:36
@Anonymní píše:
Ahoj,

mám sestru a trochu mě mrzí, že nám nepřeje a zároven mě hrozně štve její hudrování na všechno, jak je vše drahé, jak si nic nemůže dovolit..přitom nehne prstem, aby se měla lépe..má střední obchodní akademii, ale nepracuje v oboru, pracuje v jednom obchodáku jako prodavačka jedné běžné značky, když už děla prodavačku, na což si také pořád stěžuje, máma ji dohodila přes známou práci v butiku s dost drahými věcmi a lepším platem a premiemi za prodej, ale bylo potřeba se doučit jazyk, zlepšit aj a trochu komunikativně ruštinu, věděla to rok, paní co tam pracovala a je zároven majitelka, šla do duchodu a chtěla náhradu, nejlépe někoho koho zná a segra se na to vykašlala, příprava žádná..její muž je to samé, jen si stěžuje, že nedosáhli na hypotéká, kdo má platit ty drahé pronájmy atd..

My s přítelem jsme se ted vrátili ze zahraničí, žili jsme tam 6 let, já dělala v oboru v hotelnictví, ale ne na pozici jako předtím - recepční, ale jako pokojská a přítel vařil, 6 dní v týdnu, dovolené jako jo, jenže strava a ubytko zdarma, já měla 1150 a přítel 1200 (ale neplatili jsme ubytko, měli jsme tam pokoj na hotelu..takže jsme si dost našetřili, náklady skoro žádné, ještě oba 13. a 14. platy, jeden jsme vždy utratili za dovču a druhý naspořili, občas jsme šli do kina, na večeři, občas oblečení, něco jsem poslala mamce a i tak jsme zvládali našetřit min 1800 euro měsíčně, poslední 2 roky i za vyššé platy, přidali nám a za těch 6 let z toho byla pěkná suma a můžeme si bez zatížení hypotéky koupit byt a čekáme miminko, proto jsme se vrátili, plánujeme svatbu a koupi bytu..

když se to segra dozvěděla, že budeme kupovat byt za své, nepřeje nám to a všude nás pomlouvá, jak ted máme nos nahoru, jak je to možné, že oni dřou a nic a my..že si myslíme, že když jsme byli v zahraničí, to vůbec není pravda..jako naše pozice tam byli nízké, dřeli jsme 6 dní v kuse, já 8 hod, občas víc, ale uklid a žehlení se mi podepsalo na zádech, přítel dřel 6 dní 10 hod v kuse..takže rozhodně nos nahoru nemáme, ano, jednou jsem mámě řekla, že jsme ráda, že jsme to dali, protože 6 let byla dlouhá doba být v zahraničí, bez rodiny a přátel a ta práce mě dost dávala zabrat, takže ano, hrdá jsem, to přece není nos nahoru..a segra při každé navštěv se do mě obouvá, proč když jsme se tam tak měli, jsme tam nezustali, že jsme se nevypracovali, že se nám to říká, když jsme neplatili ubytko, ano, to byl cíl, pre dělat v jiném oboru, museli bychom mít třeba 3000E kauce a platit vysoký nájem, takže my chtěli takto, prostě šetřit, vždy jsme se chtěli jednou vratit zpátky, šli jsme tam si vydělat, ja recepční, muž kuchař, v česku nic moc vydelky, na svuj byt bychom v životě nenašetřili..

a ona nas mezi kamarády pomlouvá kdo ví jak to tam bylo, že jsme se neuchytili, vrátili se s holým zadkem, kdo ví jak je to s bytem..že nám na něj určitě dali jeho rodiče, že tolik bysme nenašetřili, že kecáme, ja nemám potřebu někomu něco dokazovat, kor naši finanční situaci, ale mrzí mě to, těšila jsme se domu, že budeme zas rodina, že bude teta a ona takhle..

nejhorší je, že obrací mamku proti mě, ta zas, že když jsme tam tak vydělali, že bychom měli pomoc segre, že mají dluhy 8o (to má určo od segry)..pardon, ale nechci, ta částka dá na menší byt, vybavení a neco málo ještě zbyde, fakt jsme tam nedřela, abych jim platila dluhy, který si tu nasekávají, že neumí hodpodařit..
berou si pujčky na dovolené, vanoce..vim, že mamka chce mít klid, ale mrzí mě,. že me staví do situace, že já jsem sobec a segře nepomůžu, zároven ted je mi jasně, že peníze, co jsme mamce posílala na přilepšenou ze zahraničí cpala do segry, segru za to nesnašim..asi jsme se chtěla vypsat..

Sestře bych nic nedávala. Ať se snaží. Kdyby měla máma podobné kecy, tak bych jí opáčila, že svoje vydělané peníze nebudu dávat někomu, kdo je pak probendí na dovolenou a za zády pomluví. A komu dala vaše prachy máma, to je její věc. Ale už bych jí tak lehce peníze nevnucovala, když má dost, a začala myslet chvíli jen na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2496
15.12.19 08:40
@Anonymní píše:
jn, ale nejvíc mě to bolí kvůli mámě, ja na ni vidím, že to nejsou její myšlenky - to že máme segře finančně pomoc, ale zaroven si myslim, že ona do ni penize cpe, je moc hodná a neumí říct ne, sama má málo, chtěla jsme ji přilepšit, ale fakt si myslim, že ty peníze dávala na segru a to mě mrzí..jednou jsme ji koupili zajezd a ona ho věnovala sestře, že má zdravotní problémy a nemůže jet, mělo mi to tenkrát dojít..segra je jak příživník, že ji není hanba, tata od nas odešel, máma byla na vše sama, sotva vycházela, má malý důchod a ještě ji na krku.. :poblion:

hele, nemůžeš být zodpovědná za životy jiných, ani mamky..v klidu ji vysvětli, že máte tak akorát na bydlení a jestli chce segra platit dluhy, může vyjet taky nebo si tady najítlepe placenou práci, neřešila bych to, mamka asi taky není v jednoduché situaci a sestra jí tíží, ale nemůže to házet na tebe..pokud chceš mamce něco dopřát, jak už někdo psal, zaplatila bych ji nákup, občas ji vzala do kina, divadla, na večeři a hotovo, nic co by mohla cpát do sestry, že se nestydí..mamka může být ráda, že ji vyšlo aspon jedno dítko! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 08:42

@Oriseka je to 3 pokoják, dispozičně dobře řešený, jasně, mohl by být větší, ale nám stačí, líbí se nám lokalita, my jsme hodně pryč, takže větší byt nevyužijeme, hodně sportujeme a jsme na vyletech, doma často jen přespáváme, jasně, asi s dítětem to bude jiné, ale pokojík má, my jsme si vzali menší pokoj, teda je to v plánu, ještě tam nebydlíme..a ten většé bude dětský, já bych ráda 2 děti :srdce: :)

• Citovat
  • Nahlásit
7460
15.12.19 09:01

Jasně že máš být na co hrdá! Já jsem si to taky zkusila, pracovat v zahraničí v hotelu na nízké pozici a můžu ti říct, že jsem odtamtud s pláčem utekla :D Takže jste fakt borci, že jste to dali takovou dobu, teď budete mít o to pohodlnější život tady. A nacpat takto těžce vydělané peníze sestře, která je určitě zase rozfrcá za blbosti a stejně budeš nakonec ta špatná zase ty, no to by mě takový návrh upřímně rozesmál :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 09:04

U nás byla situace podobná. Ségra věčně zadlužená a mamka ji věčně pomáhala s jejich problémů. Nejednou jsem se s mamkou pohadala, že jí dává peníze. Ne protože, bych ji je záviděla, ale protože mamka chodila šest dní v týdnu do práce, aby to utáhla a ona ji přes všechny sliby nikdy nevrátila ani korunu. Teď už to snad došlo i mamce, že to tak prostě nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
2153
15.12.19 09:07
@Anonymní píše:
@Oriseka je to 3 pokoják, dispozičně dobře řešený, jasně, mohl by být větší, ale nám stačí, líbí se nám lokalita, my jsme hodně pryč, takže větší byt nevyužijeme, hodně sportujeme a jsme na vyletech, doma často jen přespáváme, jasně, asi s dítětem to bude jiné, ale pokojík má, my jsme si vzali menší pokoj, teda je to v plánu, ještě tam nebydlíme..a ten většé bude dětský, já bych ráda 2 děti :srdce: :)

Tak 3 pokoje to je v pohode. Kdyz se rekne mensi byt, tak si predstavym max 2kk spis mensi. 3pokoje jsou tady v Praze normalni standard pro rodinu s 2 detmi. Dulezite jsou hlavne ulozne prostory a vytah. Tak kdyz uz mate vybrano, tak uz je to bezpredmetne. Myslela jsem, ze teprve hledate. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat