Nechat maminku 25. prosince samotnou?

Anonymní
14.12.19 23:14

Nechat maminku 25. prosince samotnou?

Ahojte všichni, zajímal by mě váš názor. Před dvěma měsící se u nás stala taková situace, že mamince zemřel přítel. Náš nevlastní děda, byl hodně jak vlastní žili spolu 15 let v jedné domácnosti..
Maminky ted bydlí s náma, pomáháme ji zařizovat byt, v lednu tam teprve bude nahotovo bydlet..
začínají svátky a je vidět, že to asi nebude nic příjemného pro ni.. 24. prosince bude s náma u jednoho stolu, ale 25.prosince jedeme na celý den k tchýni..
Pořád to ve mě bojuje, jeslti ji mám nechat doma samotnou. Kdyby se tato událost nestala, tak bych nad tím nepřemýšlela a řekla bych si, že klidně vydrží, ale takto pořád váhám, jeslti je vhodné odjet nebo ne..
Zatím jsem to s manželem neřešila, ale viděla bych to tak, že by letost k tchýni jeli jenom manžel a děti.
Co myslíte.. Když jsem mluvila s mámou, tak jednou řekne, že mám jet, že o nic nejde, pak zase říká, že asi to bude pro ni těžké..

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1215
14.12.19 23:20

A nechce byt s nejakou kamaradkou? Nebo nemuze jit ke tchyni s vami?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.19 23:22

@Oudrey ne ano jedno, protože mi řekla, že nebude ani s náma moc, protože ví, že ji ty svátky položí a bude prostě poplakávat… nechce před okolím

• Nahlásit
  • Citovat
212
14.12.19 23:24

A co se takhle matky napřímo zeptat, jak se cítí a jak jí to bude příjemné?
A k tchánům byste ji vzít nemohli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1215
14.12.19 23:25

Tak treba uvita, ze bude jen sama se sebou, bude mit klid, nemusi se pretvarovat a brat ohledy :nevim: Nechces si s ni o tom v klidu promluvit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.19 23:27

Já jsem se jí ptala, ale je to hodně čerstvé, takže jednou tak, podruhé jinak.. Možná ani necche mi říkat, na jednu stranu, a bych zůstavala, protože bych musela něco řešit s mužem, ale na druhou stranu vidím, že stačí i děti když se zmíní o dědovi, tak prostě… K tchánovcům moc ne, oni si tam berou svoji babičku ještě, tam maji to svoje…
Jenom mě zajímalo, kdyby se toto stalo vaší mámě, jeslti byste ty svátky ji tu společnost dělali..Ona spíš nechce před dětmi, ale vidím, že mou společnost vyhledává

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.12.19 23:31

Ona sama se sebou je, máme dvojpatrový dům, a je v pokojíku staršího kluka, který ted neni doma.. takže i ten klid, když chce má i půl dne, spíš jde o ty Vánoce.. no..
Ona si sama neřekne, ale říkala mi, že to bude pro ni těžké..
tak mě zajímalo, i když u tchýně řeknu, že je máma sama, abych nebyla za nějakou.. že nechá mámu samotnou, v takovém období vánočním

• Nahlásit
  • Citovat
26
14.12.19 23:31

No zalezi jaka maminka je, ja osobne bych treba byla doma rada sama, vybulela se a pustila to ven, zase clovek takhle sam zabrousi hluboko do pameti, vsechno si znovu pretaci a deprese je na svete. Mozna kdybyste byly vy dve samy doma, mohla by si s Vami promluvit, vybrecet se Vam, prece jen pred Vasimi detmi a manzelem je to v roli tchynky a babci tezke ukazat takove emoce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
14.12.19 23:33

Ja bych mamku nenechala samotnou…Drzim palce, at to vymyslis co nejlip.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.19 23:33

No když to vezmu z pohledu svoji mamky, která pro mě prostě je milionovou maminkou, tak bych ke tchyni vyslala chlapa s dětmi, tchyni zavolala a vysvětlila ji, že prostě maminku nechci nechávat samotnou, doma bych zapla pohádky, schovala se s mámou pod deku na gauč, jako když jsem byla malá, udělala svarak a nechala ji v klidu vybrecet u mě v náručí.. Ale fakt, že my máme s mámou vážně pevný vztah. Z druhé strany - tchyně je taky čerstvě vdova, přítel je jedinacek, nikoho jiného nemá, takže pro ni jede a bude u nás celé svátky až do silvestra. A i když s tchyni žádný utvoreny vztah nemám, tak prostě je to máma mého partnera a nenechala bych ji samotnou. Sice se mi nelíbí, že budeme celé svátky spát na gauči, nebudeme mít žádné soukromí ani když budou děti pryč a tchyni pořád za zadkem, ale na svátky nemá být nikdo sám.. Nikdo ti neřekne, jak na tom máma bude.. To se uvidí, až ten den.. Já mám vánoce pracovní, poprvé budu o vánoce bez dcery, jedu pro ni až 25 ráno a vánoce se u nás budou slavit o den později, myslím si, že to bude v klidu, jsem s tím smirena, ale v závěru stejně možná slzicka ukapne až mi v práci budou hrát v pozadí pohádky a já nebudu s nimi.. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
1039
14.12.19 23:34

Myslim, ze bych vyslala partnera s detmi samotne a byla s maminkou :hug: Preji hodne sil, at je brzy lepe :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.19 23:35

@Alanies ono takto možnost,, vybulení má, děti chodí do školy, manžel chodí domů z práce v 6, byla ted i nějaké dny sama a, jak jsem psala, má možnost se zavřít a nikdo ji neruší..
Spší mi šlo o ten vánoční čas, jestli to orpvdu neni nevhodné, takto ji nechat samotnou. Když mi řekne, abych jela, tak pojedu, ale už ji znám, že řekne- jak chceš, a je to takové, že nechce narovinu říct…
Ale zatím se většinou příklánite ji prostě nechat doma a odjet… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.12.19 23:38

Děkuji za názory, tak pokud mě vyloženě nevyžene, jakože- jet, nebud doma, tak s ní zůstanu.. možná bych i na té návěštěvě pak byla nesvá a užírala jsem se tím, jak bych viděla tam 15 lidi s mích a ona někde sama..

• Nahlásit
  • Citovat
26
14.12.19 23:39
@Anonymní píše:
@Alanies ono takto možnost,, vybulení má, děti chodí do školy, manžel chodí domů z práce v 6, byla ted i nějaké dny sama a, jak jsem psala, má možnost se zavřít a nikdo ji neruší..
Spší mi šlo o ten vánoční čas, jestli to orpvdu neni nevhodné, takto ji nechat samotnou. Když mi řekne, abych jela, tak pojedu, ale už ji znám, že řekne- jak chceš, a je to takové, že nechce narovinu říct…
Ale zatím se většinou příklánite ji prostě nechat doma a odjet… :think:

Tak to bych zrejme jela, je velika skoda ze ji nemuzete vzit s sebou, ale doma si zaleze a muze mit klid, asi bych ji behem casu u tchynky napsala, nebo zavolala jak to zvlada - tomu bych prizpusobila cas prijezdu, aby si zase nerekla, ze jste se tam na ni uplne vykakli..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2494
14.12.19 23:41

Hele a co místo ježdění k tchýni jí letos pozvat 25.12 k Vám?? A Tvoje mamka si pak snadno může podle momentální nálady zvolit- posedí s Vámi, případně si zaleze do klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama