Rodinný život jen o víkendu?

Anonymní
10.1.20 18:05

Rodinný život jen o víkendu?

Zdravím.
Ráda bych se zeptala, v kolik chodí vaši manželé každý den z práce domů a jak následně fungují?
Poslední dobou uvažuji, jestli jsem prostě jen náročná, jak tvrdí můj manžel a nebo jsem nespokojená oprávněně…
Můj manžel dělá ve finančnictví a domů dorazí většinou v 17.45 (tak jednou týdně v 18.45). Pohraje si se synem a následně ho vykoupe. Pocházím z menšího města a celý život jsem byla zvyklá, že rodiče (a všichni kolem) domů chodili tak na 15.-16.hod. Byl dostatek času pro rodinu. Přivdala jsem se ale k Praze, kde to zkrátka funguje asi jinak :nevim: Nějak se sama v sobě peru s tím, že rodinný život je vlastně záležitost pouze víkendů :nevim:
Děkuju za zpětnou vazbu.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

817
10.1.20 18:07

To mi prijde jako normalni cas prichodu domu ze zamestnani. Mohlo by byt daleko hure. Jinak na kolikatou chodi do prace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11967
10.1.20 18:09

19-21:00 ;) V praze se proste zacina pozdeji. A v nekterych i kancelarskych profesi nelze v 15:30 odejit. Muj muz to dite kolikrat vidi fakt jen spici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11967
10.1.20 18:10

Mimochodem, kdyz dojde pred 18:00 je to pro nas velka slava a mame pocit, ze pred sebou mame spoustu spolecnyho casu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
10.1.20 18:11

No tak můj manžel odchází ráno před sedmou, to po cestě vyloží děti do školky. A vrací se domů 18.00-18.30 podle toho jak se mu podaří z práce odejít. Jen v pátek chodí už v 16.00. Po příchodu domů se většinou nají, pak mi pomůže nachystat děti do postele (vyčistit zuby atd..) a teď teda jim každý večer čte (dřív jsme se střídali).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2699
10.1.20 18:12

Chudak manzel. Pracuje, snazi se. O deti se stara. ALE ZASE SI ZENSKA NAJDE NECO NA CO SI PRIJDE ZTEZOVAT!! :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
10.1.20 18:13

Takto jsme nechtěli žít, a tak jsme si zařídili život jinak.
Když na manžela tlačili, zařídil se pro sebe.
Faktem je, že měl tu možnost.
Já jsem třikrát do týdne taky doma brzy, chceme to tak.
Kdybychom pracovali více hodin, měli bychom více peněz, takhle se máme dobře, ale třeba na to, abychom přispěli dětem do začátku na bydlení, musíme šetřit.
Já bych řekla, že tak jak to máte, je v dnešní době celkem běžné, ale dost to přispívá ke snižování kvality života. Já třeba po 18:00 nepáchnu do obchodů, nechodím do obchodů o víkendu, protože nesouhlasím, aby prodavačky/či měli tak dlouhou pracovní dobu.
Ale spoustě lidem na tomto nezáleží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15852
10.1.20 18:14

Ja se vtirnu, když jde dítě do ustavů a matka do práce, tak se to dělá jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17282
10.1.20 18:16

Jsi doma? Uz jsi nekde pracovala? Jestli nesezenes castecny uvazek, mozna dost ocenis, az pujdes do prace, kdyz se budes moct s manzelem vystridat, jeden rano dite vodi, druhy vyzvedava. Takze ano, u nas je to stejne. Ja odchazim z domova ve ctvrt na sedm rano, on v sedm vecer prichazi domu. Ale nekdy jedoma UZ v pet.

Příspěvek upraven 10.01.20 v 18:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1366
10.1.20 18:17

Otázka je v kolik jde ráno do práce? Pokud chodí na 9:oo je logické že nebude doma ve 2 odpoledne. Pokud chodí brzo ráno tak bych řešila jestli by nebylo dobré změnit práci když ti tak záleží na času travenem spolu a jak moc byste pocítili snížení platu. Osobně by mi to vadilo kdyby muž chodil každý den takto pozdě domů. Máme to štěstí že můj muž to má pěšky 10min do práce a více méně dělá jen ranní směnu takže 14:30 je doma :srdce: sice kdyby dělal směny bude mít trochu víc peněz ale on sám říká že nežije prací ale rodinou a osobním životem a jsem ráda že to má nastaveno stejně. Např dneska jsme šli spolu na bazén pak nakoupit a teď si ještě šel zaběhat a večer spolu kuknem na film. Takže já bych jako vy žít nemohla. otazka je jestli i váš muž je se svými příchody z práce nespokojen…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11967
10.1.20 18:17

@Sany80s ja naopak. Prodavacky maji mit dle zakona dany pocet hodin - nejsou/nemely by tam byt kazdy den. Ja vim, ze je praxe jina, ale to je zas o necem jinem. Me hroznee stresuje lezt do kramu, kdyz je tam kvanta lidi. Je to pro me fakt na h… Fakt si radeji nakoupim po te 18cte hodine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 18:18

Zakladatelko, je to normální, můj manžel chodí ještě později a nemá každý víkend volno.. Ale když je doma věnuje se nám naplno, já díky jeho penězum můžu pracovat na zkrácený úvazek..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8486
10.1.20 18:19

Pokud by vydělal tak tak na živobytí, vadilo by mi to. Ale vzhledem k tomu, že dělá ve finančnictví, pravděpodobně má také nadprůměrnou mzdu a zajišťuje tím nějaký životní standard.
Můj manžel třeba v půl roce prvního dítěte odmítl po rodinné radě povýšení a raději změnil práci a šel na pozici, kde mohl jezdit do práce už na 6-6:30, ale byl nejpozději v 16h doma, v pátek třeba už 14:30. Měl to takhle cca 3 roky, během kterých se narodilo i druhé dítě, takže u obou byl v tom batolecím věku opravdu intenzivně doma. Teď už zase vzal práci sem tam se služebkou. Všechny kamarádky mi na rodičáku záviděly manžela doma, ale ony jezdily 3× ročně na dovolenou a bydlely v novém, to jsme si zase nemohli dovolit my. Je to prostě něco za něco :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6082
10.1.20 18:21

Jsi narocna. Bud rada v dnesni dobe za takovou pracovni dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
10.1.20 18:23
@Šarlota4 píše:
@Sany80s ja naopak. Prodavacky maji mit dle zakona dany pocet hodin - nejsou/nemely by tam byt kazdy den. Ja vim, ze je praxe jina, ale to je zas o necem jinem. Me hroznee stresuje lezt do kramu, kdyz je tam kvanta lidi. Je to pro me fakt na h… Fakt si radeji nakoupim po te 18cte hodine.

Já to chápu, ale já si nemyslím, že je nutné, aby v obchodech byli lidi po určité hodině. Jasně, pro mě by bylo fajn, když by tam bylo méně lidí, ale ti lidé pracující v obchodě mají rodiny, proč by měli tvrdnout v práci od pozdních nočních hodin. Já ráda obětuji trošku svého pohodlí a budu nakupovat v davech, aby toto lidé mohli být dříve doma.
Kdyby to tak mohlo být. Kvůli mně je domů nikdo nepustí, ale kdyby takhle mysleli všichni, třeba by tam tak dlouho tvrdnout nemuseli. A beru to tak, že lidi mají začít vždy u sebe.
Prodavačka není hasič ani doktor. Nemusí být imrvére v práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama