Rozchod a Rivotril

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
michelle00
Nováček 8 příspěvků 01.12.17 18:43
Rozchod a rivotril

Ahoj,
je mi 22 a prave jsem se rozesla s pritelem manipulatorem, ktery me citove tyral, nyni se snazim dat dohromady ale ztezka. Mam dobrou praci, bydlim sama ale nejak se to stale na me nabaluje, nemam zadnou sebeduveru. Rekla jsem si dost a zasla na psychiatrii, abych se emočně uklidnila a resila veci s chladnou hlavou.
Predepsala mi rivotril a jeste anridepresiva. Jsou to moje prvni leky ale citim ze je to potreba :(
Jak jste rivotril zvladali poprve? :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.17 18:47

Mám ho na neurologické problémy a spím po něm až moc. Ze začátku jsem spala asi 16 hodin v kuse. Nicméně, každý jsme jiný, každý snášíme různé věci rozdílně. Po letech velmi řídkého užívání večer, jsem již schopna být dopoledne vzhůru :-)

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 01.12.17 19:00

Nebylo by šetrnější a efektivnější podstoupit nějakou psychoterapii než zobat pilule?

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 01.12.17 19:02
@michelle00 píše:
nemam zadnou sebeduveru. Rekla jsem si dost a zasla na psychiatrii,

A ty si upřímně myslíš, že antidepresiva ti ji dodají…?

Klobouk dolů, žes to vůbec ustala a máš odvahu to řešit, ale za sebe bych doporučovala psychoterapii spíš než antidepresiva. Jednak ty ti fakt žádnou sebedůvěru nedodají, „sama“ se objevit může a taky nemusí… A jednak, blbých situací v životě zažiješ, troufám si říct, ještě dost, a není nejlepší recept na život pokaždé skončit na antidepresivech. :nevim:
Akutní problémy předpokládám nemáš, takže bych v klidu vyhledala psychologa, poradnu… a pracovala na sobě i touhle cestou.

Aby bylo jasné, netroufám si hodnotit, jestli AD objektivně potřebuješ nebo nepotřebuješ… je možné že ano, nic proti tomu. Ale terapie by ti měla pomoci podstatně víc a ve více ohledech, než samotné prášky. :think:

Emimin7
Echt Kelišová 9362 příspěvků 01.12.17 19:20

Nechtěla ses spíš zeptat na ty antidepresiva? Rivotril je uklidňovák, takže tam kromě spaní asi nebude moc co zvládat.

Ou
Kelišová 5416 příspěvků 01.12.17 19:25

Pokud chcete sebedůvěru, tak potřebujete především psychoterapii. Rivotril je normální sedativum. Návykové, takže ho berte skutečně jen pokud je naprosto nutně potřeba. Navíc tedy ničí spánkový rytmus, takže je lepší brát ho spíš v menších dávkách přes den a pokusit se usnout bez něj.

pannda
Kelišová 6639 příspěvků 33 inzerátů 01.12.17 19:25
@Helileli píše:
Nebylo by šetrnější a efektivnější podstoupit nějakou psychoterapii než zobat pilule?

přesně, připadne mi, že dneska nikdo moc neumí řešit svůj život…

Evulina
Neúnavná pisatelka 15341 příspěvků 01.12.17 19:31

Je fajn, že jsi se to rozhodla řešit, ale myslím, že mnohem šetrnější by byl psycholog než psychiatr. Podle mě by stačila dobrá terapie a ne zobat chemii s nežádoucími účinky.
A štvou mě teda i ti psychiatři, že nedokážou rovnou říct, že stačí psycholog a mladé holce naordinují pouze na rozchod a nížší sebedůvěru chemické sajrajty :cert:
Mě tohle nebetyčně štve, když se upřednostňuje vlastní prospěch anebo zachování dekóra „já jsem něco pro pacienta udělal“ na úkor opravdového zájmu a zdraví pacientů :zed:

zudina
Ukecaná baba ;) 2232 příspěvků 01.12.17 19:42

Rivotril je super, ale navykovej

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 01.12.17 20:07
@Evulina píše:
A štvou mě teda i ti psychiatři, že nedokážou rovnou říct, že stačí psycholog a mladé holce naordinují pouze na rozchod a nížší sebedůvěru chemické sajrajty :cert:

Hele zase nikdo z nás neví, jak na tom holčina je a jak velké psycho ten vztah byl :nevim: Psychiatr může být flink, to si nedělám iluze, ale taky to může být opodstatněné :nevim: Zas je asi lepší do sebe chvíli házet pilule, než se zhroutit. :roll:
Myslím, že jí tu dost lidí řeklo, že by to chtělo i jinak, takže ať se zařídí… :nevim:

Konnny
Závislačka 2578 příspěvků 01.12.17 20:28

Rivotril se zvládá dobře, pokud ti nevadí, že jsi druhý den dopoledne jak vygumovaná. Vzniká na něm závislost, horko těžko se mi odvykalo a problémy s poruchami spánku bez něj trvaly taky dlouho. Mě ho doktor nepsal ovšem na psych. problémy, ale na špatné spaní při bolestech.

dasajur
Kecalka 203 příspěvků 01.12.17 22:26

Ja měla velice silné úzkosti, Rivotril byl skvělý lék, krásně mě na pár hodin uklidnil. Brala jsem v akutní fázi 3× denně plus kdykoliv jsem se v noci vzbudila a bylo mi zle. Jen se nesmí brát dlouho, je návykový.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15341 příspěvků 02.12.17 18:49

No, mě ty nežádoucí účinky, co tu popisujete, nepřipadají ok. Návykovej oblbovák. Na spaní při bolestech ok, na chvíli, ale na léčbu rozchodu a nízkého sebevědomí? Na tom se musí pracovat přeci jinak. Až ten lék přestane brát, tak se to podle mě akorát vrátí a řešit to bude muset stejně pak i bez léků.

Apropo bolestivé rozchody a nízké sebevědomí - velmi dobře znám. Ale stejně se to muselo vyřešit prací na psychice, jinudy není možná..

Emimin7
Echt Kelišová 9362 příspěvků 02.12.17 18:52
@Evulina píše:
No, mě ty nežádoucí účinky, co tu popisujete, nepřipadají ok. Návykovej oblbovák. Na spaní při bolestech ok, na chvíli, ale na léčbu rozchodu a nízkého sebevědomí? Na tom se musí pracovat přeci jinak. Až ten lék přestane brát, tak se to podle mě akorát vrátí a řešit to bude muset stejně pak i bez léků.

Má k tomu i antidepresiva, takže Rivotril je jen na dobu, než jí ad zaberou. Pak už to s trochou dobré vůle zvládne bez něj.

Andreww
Kecalka 278 příspěvků 02.12.17 19:36

No ty kravo takze pri rozchodu se davaj prasky aby to nahodou moc nebolelo… pritel manipulator… a hned prasicky. Nemam sebeduveru tak si lupnu hned par bobuli a hned mam sebeduveru… To me napada ze pani od naproti se na me skarede rano podivala mam stoho depreeese tak si jdu lupnout nurofen…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >