Rozchod kvůli urážení?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 18:22
Rozchod kvůli urážení?

Zdravím,
ráda bych se vypovídala, popřípadě přečetla vaše zkušenosti. Po 6ti letém vztahu plném nevěry a lží jsem si našla přítele, který byl opakem toho předchozího. Jak to tak bývá, ze začátku byl úžasný, líbili se mi jeho priority, chování. První zlom/rozchod nastal už po třech měsících, což jsem nečekala, vše pro mě bylo perfektní. Chtěl se rozejít, protože mu vadilo hodně věcí a nic mi neřekl, hromadilo se to v něm a nakonec to vyústilo v rozchod. Důvodem byly tedy rozdílné myšlenky, nebo mu ublížilo něco, co jsem řekla/udělala. Promluvili jsme si o tom, i mu ukápla slza a dali jsme to dokupy. Další rozchod byl opět po třech měsících. Tentokrát mu vadilo, že jsem tolik neuklízela, když jsem měla zkouškový a údajně v něm bublal i předchozí rozchod, že ty problémy pořád všude viděl. Tentokrát promluva nepomohla… musela jsem mu napsat vysvětlující dopis a i tak to nebylo ono.. on si svou chybu uvědomil, sám to chtěl napravit a sám mi dal čas na rozmyšlenou. Abych dodala, bydleli jsme spolu už.. takže vlastně 2 rozchody a 2× stěhování. Sama vím, že byla chyba na obou stranách, nebyla jsem na chování nového partnera zvyklá a říkala jsem věci, které se prostě neříkají a proto jsem s ním chtěla být i dál. Tak.. a teď konečně můžu psát o nynější situaci po 7 měsících. Vypadá to na další rozchod. Ale tentokrát nevidim žádnou chybu.. čistě jen nevyzrálost přítele a nevim, jak se zachovat. Mám ho ráda, miluju ho. Ale! Od včera se se nou nebaví, dnes se mnou ani pořádně nemluvil, chovám se „jako kunda, pořád se urážím“ a neví, jestli chce rozchod. Atmosféra je stejná jako při minulých rozchodech. Dovolila jsem si být ticho, když na mě řval a bral to tak, že jsem uražená. On je hodně výbušný, má to po tátovi, který se k němu nechoval hezky ani v dětství ani teď. Chovají se oba jak přes kopírák. Ale mně ta jeho výbušnost nevadila, pokud to nezasahovalo do fungování vztahu. Je to ba naopak. Kdykoliv udělám něco špatně nebo něco řeknu, co se mu nelíbí, tak se mračí, nemluví se mnou a strašně řve. Já potom jsem vždy ticho nebo jdu do jiný místnosti, aby se uklidnil. A on to očividně bere jako urážení. Nevim jak se mám teď zachovat. Je mi jasný, že s timhle člověkem nezestárnu, ale zase to nechci zahodit. Bydlíme spolu, máme dva pejsky.. všechno jinak funguje, jenom mu vždy něco přelítne přes nos. Je tedy šílený, abych se bála cokoliv říct, aby ho to neurazilo atd…Vážim si ho i přesto.. finální rozhodnutí je na něm, nebudu se už k němu chtít dál vracet, kdyby si to rozmyslel, to by byla konečná, ale co teď? Měla jsem ho večer vyzvednout z práce, protože má auto v opravně.. ale dnes mi 2× napsal hnusně, že půjde pěšky a když jsem ho doma stihla na 5 minut, kdy mi řekl co řekl, tak zase.. že chce jet domu sám. A já čekám doma, trnu co bude… mám mu napsat? Mám na něj čekat nebo jít k rodičům a nechat ho vychladnout? Zase kdybych tu zůstala, tak aby nebyl napruzenej, že nemá chvíli klid a ani by se mnou nemluvil.. na druhou stranu, kdybych tu nebyla, aby to pro něj nebylo rozhodný, že utíkám a nemá to cenu. Nebo mu napsat, jak to mezi náma vidí? Já nevim… mám prvně vztah, kdy si toho druhého vážim, nelžeme si a nepodvádíme. Rozumíme si.. ale tahle jeho povaha, zapříčiněná už dětstvím a rodičema.. ta mě ubíjí. Jinak když jsem na něj někdy byla opravdu zlá a omluvila se za to, tak to pro něj byly jen okecávačky a nechtěl o tom ani slyšet. Děkuji za přečtení

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 18:24

Ještě bych dodala, že jsem se nikdy neurazila.. jen když mě seřval, tak jsem šla radši jinam a byla max smutná.. bylo mi to líto.. Přijde mi, jako bych nemohla v tomhle vztahu projevovat emoce.. Zakl.

rozand
Závislačka 3133 příspěvků 12.09.18 18:27

Proč pokračovat, když víš, že s nim nezestárneš? 8o

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5319 příspěvků 12.09.18 18:32

Presne, kdyz vim, ze s nim nechci zestarnout, tak dal je to jen ztrata drahocenneho casu…

Chytrak
Závislačka 2770 příspěvků 12.09.18 18:34

A co takhle si udelat dite, treba ho to zmeni a bude konecne super? :lol:

Ne ted, vazne. Docetl jsem to az po to jeho osloveni zenskym genitalem.
Ma te tezce na salamu, takze udelej pro sebe a i pro nej jedinou dobrou vec, prestante se vracet a chovat jak decka a ukoncete to.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1984 příspěvků 12.09.18 18:42

S takovým to není k životu. Dohodněte, kdo chce ty psy a konec. Tohle leží na ulici všude a aspoň budeš mít nový objev. Chlapi nejsou stejní, tenhle nemá chování muže. Hnus.

nostress
Extra třída :D 13404 příspěvků 12.09.18 18:45
@Anonymní píše:
Zdravím,
ráda bych se vypovídala, popřípadě přečetla vaše zkušenosti. Po 6ti letém vztahu plném nevěry a lží jsem si našla přítele, který byl opakem toho předchozího. Jak to tak bývá, ze začátku byl úžasný, líbili se mi jeho priority, chování. První zlom/rozchod nastal už po třech měsících, což jsem nečekala, vše pro mě bylo perfektní. Chtěl se rozejít, protože mu vadilo hodně věcí a nic mi neřekl, hromadilo se to v něm a nakonec to vyústilo v rozchod. Důvodem byly tedy rozdílné myšlenky, nebo mu ublížilo něco, co jsem řekla/udělala. Promluvili jsme si o tom, i mu ukápla slza a dali jsme to dokupy. Další rozchod byl opět po třech měsících. Tentokrát mu vadilo, že jsem tolik neuklízela, když jsem měla zkouškový a údajně v něm bublal i předchozí rozchod, že ty problémy pořád všude viděl. Tentokrát promluva nepomohla… musela jsem mu napsat vysvětlující dopis a i tak to nebylo ono.. on si svou chybu uvědomil, sám to chtěl napravit a sám mi dal čas na rozmyšlenou. Abych dodala, bydleli jsme spolu už.. takže vlastně 2 rozchody a 2× stěhování. Sama vím, že byla chyba na obou stranách, nebyla jsem na chování nového partnera zvyklá a říkala jsem věci, které se prostě neříkají a proto jsem s ním chtěla být i dál. Tak.. a teď konečně můžu psát o nynější situaci po 7 měsících. Vypadá to na další rozchod. Ale tentokrát nevidim žádnou chybu.. čistě jen nevyzrálost přítele a nevim, jak se zachovat. Mám ho ráda, miluju ho. Ale! Od včera se se nou nebaví, dnes se mnou ani pořádně nemluvil, chovám se „jako kunda, pořád se urážím“ a neví, jestli chce rozchod. Atmosféra je stejná jako při minulých rozchodech. Dovolila jsem si být ticho, když na mě řval a bral to tak, že jsem uražená. On je hodně výbušný, má to po tátovi, který se k němu nechoval hezky ani v dětství ani teď. Chovají se oba jak přes kopírák. Ale mně ta jeho výbušnost nevadila, pokud to nezasahovalo do fungování vztahu. Je to ba naopak. Kdykoliv udělám něco špatně nebo něco řeknu, co se mu nelíbí, tak se mračí, nemluví se mnou a strašně řve. Já potom jsem vždy ticho nebo jdu do jiný místnosti, aby se uklidnil. A on to očividně bere jako urážení. Nevim jak se mám teď zachovat. Je mi jasný, že s timhle člověkem nezestárnu, ale zase to nechci zahodit. Bydlíme spolu, máme dva pejsky.. všechno jinak funguje, jenom mu vždy něco přelítne přes nos. Je tedy šílený, abych se bála cokoliv říct, aby ho to neurazilo atd…Vážim si ho i přesto.. finální rozhodnutí je na něm, nebudu se už k němu chtít dál vracet, kdyby si to rozmyslel, to by byla konečná, ale co teď? Měla jsem ho večer vyzvednout z práce, protože má auto v opravně.. ale dnes mi 2× napsal hnusně, že půjde pěšky a když jsem ho doma stihla na 5 minut, kdy mi řekl co řekl, tak zase.. že chce jet domu sám. A já čekám doma, trnu co bude… mám mu napsat? Mám na něj čekat nebo jít k rodičům a nechat ho vychladnout? Zase kdybych tu zůstala, tak aby nebyl napruzenej, že nemá chvíli klid a ani by se mnou nemluvil.. na druhou stranu, kdybych tu nebyla, aby to pro něj nebylo rozhodný, že utíkám a nemá to cenu. Nebo mu napsat, jak to mezi náma vidí? Já nevim… mám prvně vztah, kdy si toho druhého vážim, nelžeme si a nepodvádíme. Rozumíme si.. ale tahle jeho povaha, zapříčiněná už dětstvím a rodičema.. ta mě ubíjí. Jinak když jsem na něj někdy byla opravdu zlá a omluvila se za to, tak to pro něj byly jen okecávačky a nechtěl o tom ani slyšet. Děkuji za přečtení

Já opravdu nechápu, k čemu ti je takový tydýt? :nevim: A už vůbec nechápu, za co si ho jako tak strašně vážíš? 8o

Malina7
Závislačka 2667 příspěvků 12.09.18 19:05

Být Tebou,tak ten rozchod udělej Ty, aby se frajer srovnal. Ukaž, že takhle prostě už né. Mmch, že je celý tatínek, tak to by jsi měla z života strašný peklo. Buď ráda, že s ním nemáš děti, umíš si tohle představit, že se 2× stěhuješ s miminkem? Ten by vás cvičně 2× nebo 3 x nechal na pospas osudu za rok a furt dokola. Ukonči ti Ty a jasně řekni proč. Nečekej na rozchod z jeho strany.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 12.09.18 19:08

Aha. A miluješ ho za co? Že ti co pár měsíců dá vale, užije si jinde a pak se od tebe zas nechá ukecat a jede to nanovo? Ten tě má slušně zmaknutou. Jak třetího pejska, seřvat, odkázat na místo a čekat až bude čas na piškotek. Holka vykašli se na to a nech ho bejt, ať si dusí jinou :cert:

Denisa56
Kelišová 6316 příspěvků 12.09.18 19:20

Říct mi partner „ku*ndo“, tak je to pro mě konečná. ani náhodou bych s takovým nevyzrálým tydýtem, který neumí ovládat svoje emoce, nebyla. Budeš kolem něj furt bruslit, přemýšlet, jestli udělat to nebo to aby si to nevysvětlil tak nebo tak… holka, vem rozum do hrsti a ukonči to ty.

Taciras
Extra třída :D 11070 příspěvků 12.09.18 19:22

To, co dělá holka ve tvé situaci je hledání partnera pro život. Důležité je si rozumnět, shodnout se v zásadních ozázkách, mezi které patří

• svatba (nemusíte se brát, ale měli byste na to měli mít jednotný názor, když jeden hrozně chce a druhý vůbec, je to malér)
  • děti (kdy, kolik a zda vůbec, opět byste se měli shodnout)
  • bydlení (nějaké plány, samozřejmě jdou mladí hned do domku, ale měli by mít jasno, zda chtějí dům nebo byt, v jakém horizontu a také v jaké lokalitě)
  • finance (aby nejeli na své triko a pak ona s miminem najednou nezjistila, že jí nedává peníze na domácnost, je více modelů, jak mohou rodinné finance fungovat, ale partneři by se na tom modelu měli shodnout a měli by mít mezi sebou jasno, situace musí vyhovovat oběma, pokud tomu tak není, je to začátek konce)

To jsou věci, co je dobré v začátku vztahu „vyjednat“. Pak jsou tu další věci, které nevyjednáš, ale vycítíš, jak si vzájemně sednete svými povahami a celkově jako partneři, zda se s ním cítíš dobře a zda máš právě pocit, že je to člověk, vedle kterého bys ráda jednou zestárla. A také, zda se postaví za tebe, nebo bude celý život mamánek a ty budeš mít s jeho maminkou peklo.

Pokud nesplníš všechny podmínky výše, tak hledej dál. V drobnostech se dají vždy udělat kompromisy. Já chci na dovolenou do Singapuru, on chce na Island, uděláme kompromis a pojedem do Chorvatska, to je snadný. Ale pokud půjde o něco z výše uvedeného, tak půjde vztah do kopru. K tématům výše čteme příběhy na emiminu dnes a denně. Dnes jsi se k nim přidala i ty. Nejsi s člověkem, se kterým bys ráda zestárla, nesedíte si povahami. Nemá moc smysl řešit to dál, hledej partnera pro život, toho, se kterým založíš rodinu a možná s ním i zestárneš (zda ano nebo ne, to ukáže čas, ale mělo by to být tak, že si to budeš dokázat představit a ne, že ti bude po pár měsících jasné, že to není on).

A takového chlapa musíš hledat teď, ne po tom, až budeš mít děti, v horším případě s několika tatínky, takže teď neztrácej čas tam, kde je jasné, že to není ono.

cecetka
Kelišová 7360 příspěvků 12.09.18 19:26

Posli ho do obehu a najdi si nekoho normalniho.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18564 příspěvků 12.09.18 19:33

To jsi tak ošklivá, hloupá nebo neudatelná, že tak strašně miluješ agresivního blba a lepíš se na něj, i když je to póvl? Není ti co radit, stejně s ním zůstaneš, pokud tě nevykopne sám.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 12.09.18 19:34

Na co čekáš? Bude to pořád dokola. znám takový případ ze svého okolí a tyto „hry“ provozuji už 6 let a jsou tam, kde před 6 lety. Nemládneš, nikdo z nás nemládne. než se stihneš probrat tak ti bude 40 a nebudeš mít nic… žádné jistotu, milujícího chlapa, dítě..

radúna
Extra třída :D 12007 příspěvků 12.09.18 19:42

Pošli „TO“ do oběhu, třeba konečně k sobě najde uřvanou hysterku.
A ty? Nikoho nehledej, užívej si klidu samoty a ten pravý snad časem přijde.
Kolik ti je, smím-li se ptát?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >