Rozdílné světy

Anonymní
26.12.19 21:04

Rozdílné světy ?

Ahoj, mám přítele. Po čase mi opadly zamilované brýle a ja vidím vše trosku jasněji. Máme oba dva byt vlastní takže se střídáme. Partner je hodný, spolehlivý, trosku žárlivý, ale fajn kluk. Vyrůstali jsme oba dva v jiných rodinách. On žil na vesnici neměli moc peněz téměř nikdy nebyl v restauraci dokud nebyl se mnou. Ja naopak žila ve městě, táta je podnikatel takže od malička mě od malička bral na různé schůzky s obchodními partnery. Problém je ten, ze když někde jsme stydím se ze nej neumí držet příbor jak se má, neumí jist slušně, neumí se s lidmi bavit, když někdo řekne ze jede nekam na dovolenou nebo si koupil triko za 500 tak už říká ze je to hlupak zbytečný peníze…snažím se ho k tomu vést postupně ho vše naučit ale nemá zájem, kroutí očima vždy když si koupím boty za víc než 300 :nevim:. Nechce jít do kina, když vaří tak se děla zásadně jídlo na 5 dni takže téměř týden jíme to samé. Nemam proti tomu nic jen jsem proste žila celou dobu trosku jinak snažím se přizpůsobit ale on za rok neudělal žádný krok ke mě. Zajimalo by mě jestli jste někdo měl takový rozdíly ve vztahu a po čase to mělo nějaký kompromis? Vím ze žádný vztah ani chlap není dokonalý ani ja nejsem. Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6247
26.12.19 21:07

Když Ti to vadí už na začátku vztahu, tak bych to zvážila, vem si pak ty rozdílné přístupy k výchově dětí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5294
26.12.19 21:11

No a za co si ho vážíš, co na něm miluješ, kromě toho, že je hodný?
Stydět se za chlapa je špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1134
26.12.19 21:11

Tohle nemá budoucnost, vždyť jste každý úplně jinde.. 8o ;)
A vztah není o tom člověka předělávat k obrazu svému přece :zed:
Pokud ho nechceš takového, jaký je, šla bych o dům dál… Navíc ti vadí docela podstatné věci, ty už jen tak nezměníš.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3036
26.12.19 21:12

No k ničemu bych ho nevedla, je svepravny a je prostě takový. Pokud se za něj stydíš, zřejmě to nebude partie pro tebe. Ano nikdo není dokonalý, ale určitý podobný pohled na svět a fungování by tam měl být…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
513
26.12.19 21:12

Myslím ze tie jeho spôsoby a názory nezmeníš. :? Ten spôsob myslenia je v nom zakorenený odmalička. Možná nejaké veci mierne vyladis časom (keď do tej „prevýchovy“) investujes úsilie.
Ako sa partner stavia k zmenám? Pozvi ho niekedy do reštaurácie (pre ten zážitok) a kúp mu drahšie, kvitnejsie tričko. Ocení kvalitu? Alebo sa uspokojí s tým starým trikom co nosí od strednej?
Pre mňa osobne je dôležité mať v manželstve podobný názor na peniaze, záleží ako to máš ty..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3126
26.12.19 21:17

Ono se to odvijí od výdělků. Pokud budes vydelavat 50 tisic cisteho, tak si asi tezko budes chtit kupovat boty za 300kc a pokud naopak budes mit 20 tisic hrubeho, budes rada, že mas vedle sebe spořivce. Ale taky je to závislé na jeho výdělku. Asi není moc motivovaný slušně vydelavat?? Ja osobne bych tohle nedala. Ja totiz neopovrhuju nikym, kdo si kupuje boty za 300 a ani nikdym, kdo nechodi do restaurace. At si klidne lidi zijí v chýši se suchym zachodem. Je to jen a jen jejich rozhodnuti. Ale co by mi vadilo, ze nekdo opovrhuje mnou, když si koupim parfem za 2 tisice nebo kozačky za stejnou cenu. Nechtela bych byt s nekym, kdo koulí očima nad mym zivotnim stylem a mysli si, ze je špatný, protože není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5180
26.12.19 21:24
@Anonymní píše:
Ahoj, mám přítele. Po čase mi opadly zamilované brýle a ja vidím vše trosku jasněji. Máme oba dva byt vlastní takže se střídáme. Partner je hodný, spolehlivý, trosku žárlivý, ale fajn kluk. Vyrůstali jsme oba dva v jiných rodinách. On žil na vesnici neměli moc peněz téměř nikdy nebyl v restauraci dokud nebyl se mnou. Ja naopak žila ve městě, táta je podnikatel takže od malička mě od malička bral na různé schůzky s obchodními partnery. Problém je ten, ze když někde jsme stydím se ze nej neumí držet příbor jak se má, neumí jist slušně, neumí se s lidmi bavit, když někdo řekne ze jede nekam na dovolenou nebo si koupil triko za 500 tak už říká ze je to hlupak zbytečný peníze…snažím se ho k tomu vést postupně ho vše naučit ale nemá zájem, kroutí očima vždy když si koupím boty za víc než 300 :nevim:. Nechce jít do kina, když vaří tak se děla zásadně jídlo na 5 dni takže téměř týden jíme to samé. Nemam proti tomu nic jen jsem proste žila celou dobu trosku jinak snažím se přizpůsobit ale on za rok neudělal žádný krok ke mě. Zajimalo by mě jestli jste někdo měl takový rozdíly ve vztahu a po čase to mělo nějaký kompromis? Vím ze žádný vztah ani chlap není dokonalý ani ja nejsem. Děkuji za odpovědi

Co se naučit něco od něj a dělat kompromisy? Měli jsme to trochu podobné s přítelem. On z vesnice- styl a vkus úplně na nule. Některé názory na svět úplně zcesne něco ve stylu 80.let možná.
Já ho postupně oblékla a postupným vysvětlováním jsme se dostali z bodu: Každý kdo má víc peněz krade, podvádí a je to prostě zlý člověk. Došlo to do situace že začal pracovat na živnost a učím ho že když chce může být čímkoli a vydělat si hezký peníze. Co se týče mě naučila jsem se lépe plánovat a šetřit. Jídlo kupovat s rozmyslem apod. Jako jídlo na víc jak jeden jsem by u mě neprošlo, to nesnáším z dětství. Jsem s přítelem už 16.let a musím říct že jsme společně oba vyspeli a hodně se toho od sebe naučili. Samozřejmě jsou věci na kterých se neshodneme doteď :mrgreen: třeba velmi zajímavé jsou diskuze na téma nepřizpůsobiví občané, zakončené mým upozorněním že jsem z 1/4 romka :mrgreen: :mrgreen: na to většinou odvětí že jsou chvíle kdy to oceňuje :mrgreen: ale to už jsou naše žabomyší války a spíš takové postuchovani :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
26.12.19 21:24
@Anonymní píše:

No a s takovým troubou chceš žít? Evidentně jste byli vychovaní každý jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15814
26.12.19 21:51

Nebyla bych s někým, za koho se stydím nebo koho musím převychovat, abych s ním mohla být. To jako nikdy nepojedete na dovolenou? Nikdy si neudělá radost něčím hezkým? Lidé jsou různí, ale pokud spolu chcete být, měli byste jet na stejné vlně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13669
26.12.19 22:21

Partnera nemáš ani převychovávat ani předělávat k obrazu svému. Máš ho milovat takového jaký je a pokud toho nejsi schopná, tak vám udělej laskavost a ukonči to. Každý si zaslouží partnera, co se za něj nebude stydět a bude si ho vážit. Jste každý jiný a toto nemá budoucnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 22:43
@Anonymní píše:

Tvůj partner nemá žádnou charakterovou vadu, má jen jinou životní zkušenost a podle ní zformované názory. Nepotřebuje převychovat, jen rozšířit obzory a nějak pochopit, že když někdo něco dělá jinak, neznamená to nutně, že to dělá špatně. Fandím ti. Buď trpělivá, chce to čas. To, že se mu takto věnuješ, je moc hezký důkaz toho, že ho opravdu miluješ.

• Nahlásit
  • Citovat
140
27.12.19 12:00

Máme to s manželem podobně. Já se učím trochu víc šetřit a myslím, že se mi to daří. Manžel si jede tu svoji linku. Pozvání na dražší večeři nebo nákup hezkého oblečení nefunguje. Pro něj je to vyhazování peněz a akorát ho to rozčílí a vede to k hádce. Loni jsme od mojí mamky dostali poukaz do drahé restaurace. Šli jsme tam, ale nakonec jsme se tam strašně pohádali, protože poukaz jsme nevyužili celý a restaurace odmítla převést zbytek na příští návštěvu, což manžel nezkousl (a obvinil mě, že jsem to neřešila).

Ale jinak to jde, asi se víc přizpůsobuji já, ale nevadí. Teď máme dítě, tak je šetření na místě. Když si budu chtít vyhodit z kopýtka, půjdu s mamkou nebo kamarádkou.

Taky se trochu bojím, jak to bude s výchovou děti, ale věřím, že se dohodneme a najdeme zlatou střední cestu. Taky záleží, kolik peněz bude k dispozici, že.. :lol:

Jo ještě jsem zapomněla říct, že zatím se mi nestalo, že by mi manžel vyčítal moje útraty za čistě mé věci. Jenomže doteď jsme jeli více méně každý za svoje, coz možná brzy skončí, až mi dojdou úspory ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5294
27.12.19 19:49
@Santa Juana píše:
Máme to s manželem podobně. Já se učím trochu víc šetřit a myslím, že se mi to daří. Manžel si jede tu svoji linku. Pozvání na dražší večeři nebo nákup hezkého oblečení nefunguje. Pro něj je to vyhazování peněz a akorát ho to rozčílí a vede to k hádce. Loni jsme od mojí mamky dostali poukaz do drahé restaurace. Šli jsme tam, ale nakonec jsme se tam strašně pohádali, protože poukaz jsme nevyužili celý a restaurace odmítla převést zbytek na příští návštěvu, což manžel nezkousl (a obvinil mě, že jsem to neřešila).

Ale jinak to jde, asi se víc přizpůsobuji já, ale nevadí. Teď máme dítě, tak je šetření na místě. Když si budu chtít vyhodit z kopýtka, půjdu s mamkou nebo kamarádkou.

Taky se trochu bojím, jak to bude s výchovou děti, ale věřím, že se dohodneme a najdeme zlatou střední cestu. Taky záleží, kolik peněz bude k dispozici, že.. :lol:

Jo ještě jsem zapomněla říct, že zatím se mi nestalo, že by mi manžel vyčítal moje útraty za čistě mé věci. Jenomže doteď jsme jeli více méně každý za svoje, coz možná brzy skončí, až mi dojdou úspory ????

Takže ty jsi na mateřské, staráš se o společné dítě a financuješ to z úspor? Dobrej gang.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
31.12.19 15:22

@Lucie_Sx to úplně ne, z úspor si financuji věci, které chci pro sebe, nebo třeba i pro malou, když je úplně nepotřebuje, ale mně se to líbí. Jak to děláte u vás, když třeba chceš nový boty? Jdeš za manželem, že chceš nový boty, ať ti na ně dá? Já chci třeba boty za 3000, to už by mohlo být na nějaké dohady s manželem, že je to moc. Tak si je radši koupím za svoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama