Rozdílnost v manželství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 13:33
Rozdílnost v manželství

S manželkou jsme sice již téměř 20 let, ale dělí nás dost velká propast, pokud jde o zájmy, koníčky, životní rozhled a nadhled, pohledy na svět atd. Doteď nás tmelily asi společné cíle - zázemí, bydlení, děti, finance… Zajímá mne, jak jsou na tom páry, které spolu jsou delší dobu. Nakolik jsou oba rozdílní nebo stejní, pokud jde o povahy, zájmy, budoucí cíle. Říká se, že protiklady se přitahují, ale funguje to i v manželství? Co když ten jeden toho druhého emočně převyšuje a je tím hlavním tahounem a ten druhý spíš jen tak proplouvá?

Reakce:
Jaholos
Kecalka 404 příspěvků 12.08.19 13:46
@Anonymní píše:
S manželkou jsme sice již téměř 20 let, ale dělí nás dost velká propast, pokud jde o zájmy, koníčky, životní rozhled a nadhled, pohledy na svět atd. Doteď nás tmelily asi společné cíle - zázemí, bydlení, děti, finance… Zajímá mne, jak jsou na tom páry, které spolu jsou delší dobu. Nakolik jsou oba rozdílní nebo stejní, pokud jde o povahy, zájmy, budoucí cíle. Říká se, že protiklady se přitahují, ale funguje to i v manželství? Co když ten jeden toho druhého emočně převyšuje a je tím hlavním tahounem a ten druhý spíš jen tak proplouvá?

Hele myslim, ze s tema zenskyma to bude po letech docela podobny v hodne manzelstvi. Zajmy nula, nuda s nima, zajem o intimitu nula atd. To je zasadni duvod proc si manzele porizuje milenky, druhe zeny, ale to si damy nechteji pripustit a hovado je zasadne chlap. :zed:

Cheriffka
Kecalka 441 příspěvků 12.08.19 13:48

Nevim, zda do toho muzu mluvit, jsme spolu na vazno jen 5 let, prvni dite aktualne na ceste, ale kdyz jsme spolu resili bydleni a nasledne svatbu a deti, bylo pro me opravdu dulezite, ze jsme stejni. Ze zebricek hodnot mame +- stejny, ze stejne umime rozlisovat vazne a mene vazne problemy, ze na ruzne lidi a situace mame stejny nazor, ze se nam libi podobne veci a ze spolecny cas umime travit tak, aby to bavilo a zajimalo oba dva. A pro me je to obrovska uleva v tom vztahu, protoze kdyz se o necem rozhodujeme nebo neco resime, tak si nazorove sedneme. Nemusime ani jeden delat nejake zasadni ustupky nebo kompromisy. A s tim se zije opravdu dobre. Muj byvaly takovy nebyl, naopak - vse bylo o kompromisech a co bavilo jeho, nebavilo me, na co on se dival negativne, me se jevilo jako porad ok atd. A ted zpetne - predstava, ze si takoveho cloveka vezmu a mam s nim rodinu, tak je mi uzko, protoze jsme vubec nebyli schopni fungovat jako tym, cele by to bylo o kompromisech, o vlastnich zajmech a o nespokojenosti bud jednoho nebo druheho. Takze pro me - protiklad je sexy a na chvili je to super zabava. Dlouhodobe souziti si s nim neumim ovsem predstavit tak, aby to fungovalo a driv nebo pozdeji jeden z paru netrpel nebo nestradal.

Uživatel je onlineMP Krista
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 12.08.19 13:49

@Jaholos Vy musíte být fakt hodně zakomplexovaný nýmand!

milami
Kecalka 306 příspěvků 12.08.19 13:50

Myslím, že právě v tomto období se nejvíc projeví všechny ty odlišnosti. Do té doby spojovaly páry hlavně děti a jakési budování domova. Pak děti odrostou, příp. se osamostatní a dlouholetí manželé zjistí, že už toho není moc, co je pojí. Ano, láska (pokud ještě je) a společné zážitky, ale do té doby spojované s dětmi.
A ne, nejsem příznivcem výroku protiklady se přitahují. To z mého pohledu nefunguje.

Lainaire8
Závislačka 2932 příspěvků 5 inzerátů 12.08.19 13:50

Jak jako emočně? Tak emočně to táhne ženská ne? :nevim: ty jsou víc na city. Nebo jak to myslíš? Tak, že ty máš ve vašem manželství rád víc? :nevim:

zoidberg
Extra třída :D 13371 příspěvků 12.08.19 13:53

Rozdílnost po takové době nevadí a je docela žádoucí. Nikdo přece nechce koukat 20 a více let na ten samý čumák a dělat pořád to samé. Takže když už děti tak moc nevyžadují čas rodičů, je načase si jít každý po svých a potkat se jen v provozních věcech.

LydiaD
Echt Kelišová 8103 příspěvků 12.08.19 13:54
@Jaholos píše:
Hele myslim, ze s tema zenskyma to bude po letech docela podobny v hodne manzelstvi. Zajmy nula, nuda s nima, zajem o intimitu nula atd. To je zasadni duvod proc si manzele porizuje milenky, druhe zeny, ale to si damy nechteji pripustit a hovado je zasadne chlap. :zed:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ona si taky občas, ze stejných důvodů, najde baba druhýho chlapa ;)
no-xx
Nováček 7 příspěvků 12.08.19 13:55
@Lainaire8 píše:
Jak jako emočně? Tak emočně to táhne ženská ne? :nevim: ty jsou víc na city. Nebo jak to myslíš? Tak, že ty máš ve vašem manželství rád víc? :nevim:

Proč by ženské měly být víc na city než chlapi? Není to spíš jen o tom, že to ženské dovedou dát víc najevo?

andelka83
Generální žvanilka 21149 příspěvků 12.08.19 13:58

No tam kde to emočně táhne jeden to fakt dlouho nemůže vydržet. :palec: to je příliš náročné a člověk prostě vyhoří, když nemá odezvu.
Jinak co se týká třeba rozdílnosti vzdělání, zájmů, koníčků apod, tak tam to zas takový problém být nemusí. My jsme s mužem velmi rozdílní, v pohledu na svět, ve vzdělání, náboženství, zájmech.. ale nevidím to jako protiklady, ale jako že se doplňujeme a obohacujeme. Já si ho velmi vážím, nesnažím se dokazovat že mám v něčem navrch ( paměť, všeobecný přehled, kulturní zájmy, jazyková vybavenost..), protože jsou věci, ve kterých exceluje zase on. Snažíme se najít společné zájmy. A hlavně si sebe vzájemně vážíme a zajímáme se o sebe. Emočně rozhodně nestrádam, takže nemám důvod hledat jinde. Jsem šťastná a muže chválím před ostatními, protože je vážně skvělý partner i táta.

DustInTheWind
Ukecaná baba ;) 1234 příspěvků 12.08.19 13:58
@Anonymní píše:

Na protiklady se přitahují v dlouhodobých svazcích nevěřím.
Dlouhodobě je podle mne potřeba v něčem shoda, v něčem se doplňovat (to je určitý prostor pro ty protiklady) a ve zbytku, aby nebyl nějaký nepřekonatelný rozpor.

V zájmech, cílech atd. to chce něco sdílet, ale taky aby měl každý něco svého vlastního (koníček, sport…).

Pokud jde o emočně převyšovat, to si myslím je nekonstruktivní přístup - jak chceš „převyšovat“, na to bys musel dělat nějakou stupnici a hodnocení.

Každý může být jiný a po svém, dělat z toho soutěž nebo stupnici je podle mne na škodu.

robínek
Neúnavná pisatelka 15178 příspěvků 12.08.19 14:01
@Anonymní píše:

Protiklady se přitahují, ale otázka je, jestli spolu vydrží. Teď mám mezi přáteli 2 páry v těžké krizi a nejspíš před rozvodem, které prostě po 20 letech a odrostlých dětech už nic nespojuje. Ono jde i o to si ty společné zájmy udržet a neutopit všechen čas jen v dětech a domácnosti.

andelka83
Generální žvanilka 21149 příspěvků 12.08.19 14:01

A teda náš nejmladší má půl roku a už si chystáme půdu pro to, aby mohl k babičce a my spolu mohli strávit čas sami, někam vyrazit, odpočinout..někdy jsou ty provozní každodenní záležitosti ubíjející. O vztah se musí pečovat ( ale to doufám neříkám žádnou novinku, i když někteří chlapi se chovají tak, jakoby to v životě neslyšeli) :zed:

Lalelale
Kelišová 5300 příspěvků 12.08.19 14:12
@Anonymní píše:

Podle mě pokud se toto děje, tak nejde o plnohodnotný vztah. Protože tam investují oba a ne že jeden se pouze veze. Pokud mluvíš o svém vlastním manželství, pak je otázka, zda to tak bylo vždycky, nebo se to děje teď. Pokud to tak bylo vždy, tak si myslím, že změna možná není. Pokud se to začalo dít až potom, tak pokud jsou oba ochotní na tom zapracovat a je tam vůle, tak lze najít řešení. A začala bych hledáním příčiny, proč to jeden z vás tedy vzdal.

mrav
Vesmírná mluvilka 31348 příspěvků 12.08.19 16:44

Já osobně si myslím, že partneři by se měli doplňovat. :mavam:

Váš příspěvek
Reklama