Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Ahoj, prosím o radu.
Léčím se už pár let se štítnou žlázou (hypofunkce), beru Euthyrox 75 denně. Kontrola ročně, zatím pokaždé mi zvýšili dávku. HAK neberu, do léta jsem měla cyklus jako hodinky (28-30 dní). V srpnu najednou cyklus 35 dní, pak devět dní (14 dní jsem krvácela a teď poslední cyklus byl asi 38 dní. Do toho pozoruji, že mi mnohem rychleji rostou chlupy, začalo se mi dělat akné a rychle mastit vlasy. Něco se se mnou děje a já nevím co.
Jedna z prvních reakcí byla, že na to kašlu a nechám si napsat HAK, ať mám klid
jsem objednaná na příští týden ke gynekoložce…ale začínám přemýšlet o tom, jestli bych raději neměla navštívit endokrinologa?
Na další kontrolu jdu na endo až zase v dubnu…
Kam byste zašly Vy? Nebo jak byste to na mém místě řešily?
Moc díky ![]()
Rozhodne bych sla na endo. Vsechno souvisi se vsim a jestli mas problemy se stitkou, tak to resit komplexne a ne pomoci HAK.
Testy na štítnou dělá i obvodní lékař, případně - pokud se mi nechce jít k němu - si je nechám dělat jako samoplátce v laboratoři - mně osobně stačí hlídat hladinu TSH, docela mi skáče nahoru i dolů.
Ať ti na gyndě odebere krev na hormonální profil, tam hned zjistí, jestli máš hormony v normě nebo ne ![]()
Ahoj, když už je tu takové téma, tak bych se taky ráda zeptala - už asi od dvanácti mám nadměrné ochlupení, vždy jsem se styděla s tím někam jít. Chlupy mám kolem pupku, na hrudi, na krku, všude se musím holit. Může to být nějaký problém nebo jen estetický?
@Anonymní píše:
Ahoj, když už je tu takové téma, tak bych se taky ráda zeptala - už asi od dvanácti mám nadměrné ochlupení, vždy jsem se styděla s tím někam jít. Chlupy mám kolem pupku, na hrudi, na krku, všude se musím holit. Může to být nějaký problém nebo jen estetický?
Může to být problém. Máš už děti?
@Malaga píše:
Může to být problém. Máš už děti?
Nemám děti. Jaký třeba problém?
@Anonymní píše:
Nemám děti. Jaký třeba problém?
Zvysena hladina androgenu (muzskych hormonu). Muze to byt jeden z priznaku PCOS. Mas pravidelny cyklus?
@Anonymní píše:
Nemám děti. Jaký třeba problém?
Mohlo by jít u tebe o hirsutismus.
třeba můžeš mít hodně testosteronu nebo naopak zvýšenou citlivost receptorů…
Třeba můžeš mít syndrom polycystických ovarií…
Asi bych to neodkládala a řešila s lékařem.
Nevím co je zvýšená citlivost receptorů… PCO asi ne, cyklus mám pravidelný na minutu přesně, docela dost i krvacim. A jít na gyndu s tím nebo na endokrinologii?
@Anonymní píše:
Nevím co je zvýšená citlivost receptorů… PCO asi ne, cyklus mám pravidelný na minutu přesně, docela dost i krvacim. A jít na gyndu s tím nebo na endokrinologii?
Rozhodne na endo, tam te dokazou proklepnout komplexne.
@histep píše:
Rozhodne na endo, tam te dokazou proklepnout komplexne.
Děkuji… Jste mě ale teď dost vydesili…:(
Jako mohla bys mit problem s otehotnenim, ale nemusis. Jenze to nepoznas driv nez se zacnes snazit. Tak ta vysetreni radeji neodkladej a res to zavcasu, at vis na cem jsi a co pripadne bude potreba. Na druhou stranu, v IVF centrech maji tenhle problem celkem radi, protoze se jim relativne jednoduse a uspesne resi ![]()