Rozměry hlavičky ve 2. trimestru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4.1.20 11:32

Rozmery hlavicky ve 2.trimestru

Ahoj holky, jsem uplne pitoma a zapomnela jsem se zeptat doktorky a pak jsem sla na net a jsem uplne hotova :-(. Jsem ve 26.tt, vcera jsem byla na ultrazvuku doktorka mi ted meri 4 veci, bpd, hc, ac a fl. Vsimla jsem si uz minule, kdyz jsem byla 20+5, ze bpd je 19+6 a zbytek sedi kolem 20+5. Doktorka rekla, ze je vse ok, tak jsem to neresila. Vcera jsem byla 25+0 a vse krome bpd bylo dokonce 25+5 nebo 26+0, jen bpd bylo 23+6, coz znamena, ze si to asi roste svym tempem o tyden pozdeji k realnemu stari tehotenstvi (zbytek ted vyrostl nejak rychle o tyden napred). Doktorka nic nerikala, byla v pohode. Takze ja se na to nezeptala, jenze pak mi to vrtalo hlavou, zacala jsem googlit a strasne jsem se vydesila. Ale chapu, ze s tim na pohotovost nemuzu. Jenze ted nevim, co mam delat. Uplne me to desi, aby bylo vse ok. Cekame holcicku. Tak mozna ma uzsi hlavicku, ja nevim, obvod se jevi v pohode. Mate s tim nekdo zkusenost? Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56917
4.1.20 11:37

Kdyby se všecky děti rodily se stejnýma rozměrama a všecky ultrazvuky měřily na milimetr přesně, možná by se dalo týdenním rozdílem znepokojovat… Moje dítě zas mělo v tomhle týdnu hlavičku o nějaké 3-4 týdny větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.20 11:43

@ugluk Jasny, to chapu, jen ze minule to bylo o tyden a ted o 2 tydny. Ale je to o 2 tydny kvuli tomu, ze mala vyrostla nejak rychle za posledni mesic, krome toho prumeru hlavicky, vazi dokonce 800g odhadem. Aha, tak to je zajimave s tou vetsi hlavickou. Asi to tedy roste nejak postupne, ne? No ja jen, ze kdyby to bylo uplne bezne, tak proc by pak strasili na netu ruznymi postizenimi. Myslela jsem, ze od toho je ten velky screening, aby to odhalil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3186
4.1.20 12:04

@tralala12345 a to byl normální utz? Ja jsem tedy posledne byla ve 22tt a ted ve stredu pujdu a to jsem 27tt. Jen do te doby mi snad ani nikdy nic neměřila, bylo to šup namazat přiložit, dobrý, voda je, není nízko, žije, konec :mrgreen: 15 sekund. Tak schválně si teď dám pozor na to co bude kontrolovat a jestli bude měřit. Píše to pak do prukazky, nebo jen pro sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
4.1.20 12:08

Ono to roste nerovnoměrně. A pokud to doktorům přijde OK, tak bych to prostě neřešila a nic negůglila, ono najdeš nějaké strašlivé postižení pomalu ze všeho. Já byla sledovaná hodně, měřili mi dítě c pár týdnů celé těhotenství, byla jsem riziková. Takže vím, jak to lítalo, ale prostě to všecko tak nějak rostlo, nakonec mám vzorné dítě na 50. percentilu, jen tu hlavu má holt nad tabulkama, no, ale to i mé první a to už chodí do školy a učí se dobře :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.20 12:12

@Pennya ve 21tt to byl ten velky screening. A ted bezny, ale ja mam peclivou doktorku, takze i ted meri tyto 4 velikosti a odhad vahy. Odhady jsou v prukazce, ale neni u nich napsane, co to je. Mozna vi proc :D ale ja to odvodila podle toho, co rika sestricce at zapise a kde zrovna je :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.20 12:16

@ugluk Tak dekuju za info. No ja si take rikam, ze nemusi rust vse stejne, ocividne to bpd roste s tim tyden zpozdenim, jen me ted rozhodilo, ze jsou to 2 tydny kvuli tomu, ze zbytek ted vyrostl tyden +, tak aspon je videt, jak se to meni, kdyz predtim rostlo na tyden presne. Ja jen myslela, ze velky ultrazvuk odhali odchylky pripadne a ze pak uz proste nejak poroste. Jak rikas, kazdy mame jinou hlavu. A tvoje deti meli vetsi obvod nebo prumer? Protoze moje mala ma v pohode obvod, ale mensi prumer. Tak nevim, jestli by cela hlavicka nemela rust nejak vic proporcne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
4.1.20 13:54

Moje děti měly velký obvod, průměr už si ani neamatuju… ale tak jsou děti s hlavičkou vzorně kulatou a jiné ji mají protaženou, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat