Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Tvoje vina to není. To není nikoho vina. Já mám za sebou dva potraty, jeden u Milosrdných, druhý na Obilňáku, v obou nemocnicích 100% přístup a pochopení.
Jessika no jenze ted uz je moznost v Brne jen v Bohunicich. Tak mi to bylo receno u dr. a v Bohunicich se chovajo jako ke kusu masa ;(
Je mi moc lito jak to dopadlo. I me se jevi v tomto pripade potrat jako obhajitelny. Tak se drz, bude lepe. Samozrejme to neni tvoje vina.
@lucyyyy Jak jsi na to přišla? Nevím teda, jak to teď funguje mezi Obilňákem a Bohunicema, ale proč by to nedělali u Miloušů? Takový zákrok provede jakékoliv lůžkové gynekologické oddělení.
Tak slecna to bude mit indikovany jako ukonceni tehotenstvi ze zdrav. duvodu. Me rekla dr. ze me muzme odeslat jen do Bohunic. Kam jsem nesla a domluvila se ve Vyskove. Me ale uz vyvolavali porod pac jsem byla uz ve 22.tydnu.
Ahoj holky. Mám za s sebou něco podobného. Ve 21tt nám našli oboustranný rostep rtu, patra a celisti a něco na srdicku. Takže ve 22tt jsem šla na potrat. Neboli už to byli formou porodu. V tu chvíli jsem zavidela těm, co to můžou mít pod narkozou a o ničem nevědí…V nemocnici řekli, že vše vyšlo v pořádku a deloha je čistá. Potrat byl 3.6. Teď je to 14dní a už od vikendu se snažíme o další miminko. Možná je brzy, ale zase těšit se z nového tehu by bylo i pro psychiku dobre.Tak holky ste někdo zkoušel už tak brzy, nebo sme blázni a měli bysme chvilku počkat? Jinak Vám všem přeji krasny den a díky za odpovědi:-)
SonikSS Ahojky, já bych vám určo radila počkat, ono hlavně teď asi ani ovulaci mít nebudeš a počkala bych na MS a nechala ji párkrát proběhnout…ono by se to tělo mělo vzpamatovat, protože už jsi rodila a je lepší počkat…já vím, je to těžký, my sme taky sexovali, ale teda s kondomem a teď se děsím, že bych mohla být těhotná, protože člověk nikdy neví a takhle brzy by to nebylo dobrý…jsem tři týdny po, takže teď čekám na MS a šup pro antikoncepci a za půl roku na to vlítneme, mě dr strašila, že by to nemusel čípek udržet atd a kdoví co ještě a už se na to chci asi víc připravit, ale pokud se vám zadaří, tak přeji at je vše v pořádku ![]()
Lucyyyy- diky moc za odpoved. A je to prave sporne, me uz chteli i uschopnit do prace, ale to je prave ono. ja do prace nemuzu. delam ve fabrice, kde jsou chemicke a toxicke latky a prave diky nim bylo miminko postizene. protoze doktor me doma nech az od 6tt, jenze prave ze oblicej se utvari nekdy ve 4-5tt, ale to jsem jeste v praci a je to spatne… je u nas hodne holek co i potratili, a i v nemocnici mi rekli, ze bud zmenit praci nebo jit na pracak. ale jestli chcem zdrave miminko, abych se tam uz nevracela, kdyz ted jsem od tamtud nejakych 6mesicu a jsem uz jako cista, tak abych tam vubec nechodila a ze kdyz se budu citit, muzem to zkusit…kdyby tu byla lepsi prace v cistejsim prostredi, jenze neni. vsude se dela s toulenem, cpavkem, ruznymi lepidly nebo se paji a cinuje a po tomhle vsem, by bylo nejlepsi do toho hned vlitnout, aby me doktor nechal porad doma, protoze jestli se tam vratim, muze byt mimi zase nemocne a to uz bych nedala. znovu ho nekolik mesicu nosit a pak ho jako porodit a miminko nikde,,, to uz bych nedala. vim ze je to risk, ale zase mam i zname co do toho vlitli hned v sestinedeli a tehu bylo v poradku…takze doufam, ze i moje druhe tehu bude v poradku a mimi bude zdrave a prijde co nejdrive a snad ho i cele tehu udrzim, jinak asi skoncim nekde v Dobranech… ale diky moc za tvuj nazor a radu, ale doufam, ze nam to vyjde brzy… ![]()
SonikSS tak to chápu, pokud pracuješ na rizikovým pracovišti taky bych se tam už nerada vracela, tak na to vlítněte a když se zadaří, tak budu moooc držet palečky, ale je fakt, že hodně ženskejch do toho vlítlo hned a v pohodě
takže pokud se to stane i tobě, určo to bude taky v pořádku
Děkuju, snad se zase brzy zadaří ![]()
Lucyyyy- no prave, prave ze jen tak na neschopence me zadny dokrot nenecha,,, ja bych i sla do prace, jen kdyby bylo kam, ale tady neni a vratit se tam a zase riskovat, ze se neco pokazi a mimi bude nemocne, to uz bych fakt nedala,,, takze snad se povede
, jinak diky moc, klidne bych i ted brala dve najednou, jen aby bylo vse v poradku,,, tak vyjedte nekam na dovcu, nekam se odreagovat a uvidis, budes tehulka ani nebudes vedet jak
![]()
@kk94 je mi to tak líto, ale jak píší holky, zvládnete to, ikdyž je to obrovské trápení. Mám sousedku, je ji už 35 let a rodila své první dítě mrtvé, bylo to neštěstí. Nyní má sousedka krásné bříško a v něm zdravé miminko, uplně září i s manželem štěstím a tak to bude i u vás.
![]()
@SonikSS u potratů v 1. trimestru se doporučuje čekat tři menstruace…ale ve 22. tt někdo doporučuje čekat až půl roku, než se tělo dá dohromady…dělej, jak myslíš, ale tedy čekala bych minimálně ty tři měsíce ![]()
S tou prací je to šílené, to je mi moc líto, kéž bys našla něco neškodlivého… ![]()
Ahoj Vermion. Mě právě řekli, že je vše v pořádku a není třeba naco čekat. Vše vyšlo ven jak má a deloha je ok…A právě i kvůli té práci. Tady prostě nic není a už tři holky od nás potratili. Je to fakt šílený, ale doufám, že se nám to brzy povede… Všem přeji krasny den
Ahoj holky, mam na Vas takovou otazku, ikdyz mi asi moc neporadite. Jaka je moznost, ze dalsi miminko bude taky nejak postizene nebo zase nejakou tu vadu? na genet mame jit az na konci zari, coz do te doby uz snad budeme zase tehulky, ale na tu genetiku uz stejne nepujdeme, protoze jejich chovani, kdyz sme se rozhodli pro ukonceni tehotenstvi, bylo nad miru hnusne a vulgarni. Takze tam na genetiku uz me nikdo nedostane…Dr. v nemocnici nam jen rekl, ze nam nikdo nezaruci, ze dalsi miminko bude zdrave nebo naopak jeste vice nemocne. Ze nam nikdo nerekne, jake bude dalsi. Ale neni tu nejaka maminka, co ma nebo mela miminko s rostepama a dalsi uz bylo v poradku? Jen trochu pro uklidneni… Diky moc vsem ![]()
@SonikSS mě na genetice řekli, že riziko opakování rozštěpu jsou 2%, takže víceméně by se to už opakovat nemělo, rozhodně ještě než se začnete snažit papej kyselinu listovou a nejlíp ve formě Femibionu
A jak hnusně se k tobě chovali, tohle nechápu
já to zažila v nemocnici kde mě měli ten porod vyvolávat a utekla jsem odtama a šla jinam.
Tolik naděje a zůstal jen smutek?
Sdílejte své pocity, vypište se z trápení nebo načerpejte útěchu v deníčkách s podobnou zkušeností.