Rozštěpové děti

806
21.7.13 23:39

Rozstepove děti

Ahoj mamky jak jste prozivali kdyz jste zjistli, ze mate rozstepacka? A nebo jste vedeli z UZ ze ho cekate nechali jste si mrnouse

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6971
21.7.13 23:46

Známá si mimčo s roštěpem nechala.. teď je z ní krásná holčička která už chodí do školy.. tenkrát neměla vyvinutý ani jícen, musela prodělávat několik operací a do dvou let se živila sondou do žaludku, takže když poprvé začala ochutnávat tak jedla jen maso a cukr:) teď by člověk na ní nepoznal nic, je to normální pěkná holčička která úžasně zapadá do kolektivu:)..držím palečky! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
21.7.13 23:50

Tady je deníček o Karličce, doporučuju prohlédnout fotky https://www.emimino.cz/…stepem-7011/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
21.7.13 23:51

Uz mame jen jizvicku a ultrazvuku nic poznal prave ze vetsinou triple test to neukaze a kdyz me malou dali do naruci po porodu ani si toho nevsimli a ja se musela ptat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
21.7.13 23:53

Karlicka od pani Hany Broulikove

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2528
22.7.13 00:08

Kamarádce se narodila holčička s vnitřním rozštěpem horního patra. krmila ji sondou a měla problémy s mluvením, pak šla na plastiku(už nevím kolik ji přesně bylo). Dnes má 14 roků je premiantka třídy a nepoznala bych na ní vůbec nic. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1201
22.7.13 09:23

Já mám 7mi měsičního roštěpčka, nevěděla jsem do porodu nic, prvotní byl obrovský šok a pláč, ale pak když jsem ho měla v náručí, tak jsem ho neskutečně milovala a říkala si že je to nejkrásnější miminko na světě. má za sebou první operaci rtíku a nosánku a za pár dní máme stanovenou operaci patra. Nemohu tvrdit že by to nikdo nepoznal…pozná se to, má křivý nosánek a jizvičku a nesouměrné rtíky, ale neni to nic oprotí tomu jak to vypadalo kdysi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
22.7.13 10:04

Kalomi my meli jen rtiku, ale jen me zamrzelo ze vlastne pan doktor ktery nas rodil si toho nevsim a ani sestry kdxz ji delali pupik a vazili..usela jsem se ptat. A kdybych to vedela v tehotenstvi tak vim na co se pripravit. A zaskocili me s nostrilkami kdybybych nemela v praze znamy ktery my to pucili tak nevim. Jelikoz my penize prisli az po nedeli a do nedele to muselo byt zaplaceny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2528
22.7.13 10:24

..

Příspěvek upraven 11.12.13 v 15:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1201
22.7.13 13:32

No já rodila v Ostravě a hned mi ho přebezli do Brna, já za nim mohla až za 5 dní, takže jsem si sháněla info všude možně, tady mi hodně pomohli i s koupi nostrilek a flaškou haberman. nakonec ale flašku nikdy nepoužival, prý z ni nechtěl tak mu dali obyč. dudlík, a nostlilky mi nikdo nikde neukázal jak je mam zavádět, ani sama doktorka je nezavedla, a já se bála, protože maly jak začal plakat tak přestaval dýchat, takže nakonec ani ty nostrilky nepoužívame, což vím že je škoda :zed: :zed: v brně jsem pak byla s prckem myslím ještě 5 dní, tak je škoda že mi to tam nikdo neřekl ani neukazal :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1201
22.7.13 13:32

@zikado děkuji moc :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.9.13 15:58

Asi už reaguji pozdě, ale i pro ostatní, kdo sem zavítá, musím napsat toto. Koncem srpna se mi narodil syn s celkovým levostranným rozštěpem. Věděla jsem to od 16tt a s manželem jsme se rozhodli, že to přece není žádná překážka, jen kosmetická vada, takže nás ani nenapadlo dát miminko pryč. Obávala jsem se až do porodu, ale jakmile jsem toho cvrčka viděla, byl tak nádherný i s tou jeho „zatím nedokonalou pusinkou“, kterou mu 5 dní po narození spravili. Sice jsou to větší nervy - strach z operace, starost s krmením a kojením, zaváděním nostrilek, atd., ale maličký vám tu péči 100násobně vynahradí. Musím tedy upřímně říct, že mi je ho líto, jak musí bojovat už od narození a to nemáme všechny operace za sebou, ale kdo vám slíbí a zaručí, že u jiného miminka se také nevyskytnou problémy. Hodně štěstí a nebojte se, doktoři jsou machři a dokáží to krásně spravit, jen to chce hodně trpělivosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1201
12.9.13 20:51

@maaartinkaaa nádherný chlapeček :hug:
A mužu se zeptat, kde byl operovaný a zda má jen operaci rtíku nebo rovnou i patra? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.13 15:03

@kalomi Děkuju. No ze začátku mu chtěli dělat i rovnou patro, ale nakonec se pan doktor rozhodl jen pro rtík, prý byl rozštěp větší. Jsem i za to ráda, protože sliznice více krvácí a já měla z celé operace nervy. Takhle se mi alespoň trošku ulevilo, že mu bude dělat jen ten ret. A můžu se zeptat i já a to na nostrilky? Jestli používáte? Ty jsou pro mě totiž nyní největší noční můra, malej moc pláče a škube sebou jak žížala a je pro nás nesmírně obtížné je tam zavést, zvlášť do postižené dírky, která je menší, takže mu půlka vykukuje ven a já jen trnu, aby si je tam nechal a nevyškubl za pár hodin :,( Nejraději bych ho s něma netrápila, ale vím, že je tam mít musí, že bychom si to pak vyčítali, že jsme to nevydrželi a nosánek by měl díky tomu křivý. Ale rve mi to srdce, jak u toho pláče :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.13 15:04

@kalomi Ještě jsem zapomněla :-) Operovaný byl v Praze u dr. Borského.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama