Roztěkané dítě

191
20.5.16 16:35

Roztěkané dítě

Dobrý den, ráda bych se poradila, mám 2 roky a 4 měsíce syna. U ničeho nevydrží déle jak 10 minut, příjde mi roztěkaný a učit ho na nočník je velmi složité. Přijde mi, že teď pár dní si začal stavět hlavu. Poradíte jak na nočník, jestli ho mám nechat a zkusit to za měsíc? Jestli má někdo podobný problém? A ještě nemluví, jen žvatlání a jen pár slov. Děkuji za rady. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7644
20.5.16 17:03

Máš ideální čas přes léto odplenkovat, tzn. nechat venku chodit bez plíny. Já nevím, já vysazovala děti snad od 9 měsíců, zžili se s tím od mala, nikdy mi z nočníku neutekly, naučili se do něj dělat obojí a jejich čas ovládání příšel kolem 2 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
20.5.16 17:14

Já dávala syna kolem roku, ale taky tam moc nevydrží, zvlášť, když je nočník na zemi, musí být na desce na vaně :D jak si na něco zvykne, je konec, to má po mě :D hodně maminek dává tepláčky bez plen ať se počůrává, pak mu to bude nepříjemné a začne si říkat, ale nevím, syn má v srpnu dva a využiju teplých měsíců, budu ho nechávat nahatého, to je zatím verze číslo 1 :D takže snad se vám to brzy povede :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
20.5.16 17:40

Taky si říkám nahatého v létě aby sám..on, občas sám sedne když je nahatý a vycůrá se, ale potom 2× jinde..on, v roce a půl se vzpíral na nočník nechtěl, až to viděl u jiných děti tak chtěl sedět. Kámoška zase říkala, že zase že není dobrý aby byl nahatý, tak nevím..on slipy nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8916
20.5.16 18:16
@pannda píše:
Máš ideální čas přes léto odplenkovat, tzn. nechat venku chodit bez plíny. Já nevím, já vysazovala děti snad od 9 měsíců, zžili se s tím od mala, nikdy mi z nočníku neutekly, naučili se do něj dělat obojí a jejich čas ovládání příšel kolem 2 let

tak to si ani neuvědomuješ, co doma máš za poklad :lol:

já měla dvě děti, které z nočníku utíkaly a jedno (prostřední), které ho naopak odmala (co začalo sedět) samo vyhledávalo - leč stejně do něj nečůralo, jenom se mu líbilo, že na něm sedí jako starší sestra :mrgreen: ovšem udržet na nočníku děti, které z něj utíkají, to chtělo pevné nervy, které já nemám, tak jsem dala věcem volný průběh a nechala je, aby na něj začaly chodit, až budou umět ovládat svěrače - což nastalo nějak krátce před druhým rokem, pak princip nočníku pochopily doslova ze dne na den a bez mých poztrácených nervů :mrgreen:

@Bobule011 jak už bylo psáno, bude léto, ideální doba na odplenkování, dvouleté dítě už zpravidla bývá schopné odplenkování pobrat, tak by to mělo klapnout. holčičky mi na nočník začaly chodit bez problémů, prostě jsem nejdřív doma nechávala během jenom v punčoškách nebo na nahato (což samozřejmě lze, pokud nemáš v bytě koberce, protože nehody se stávají a je potřeba je likvidovat), většinou s čůráním vydržely do plenky, párkrát to pustily mimo - pokud jim čůrání bylo fuk, nemělo smysl nočník zatím řešit, ale ve chvíli, kdy je to rozladilo, tak pak to vždycky byla otázka pár dní, než přišel na řadu nočník (problém - moje děti si neříkaly, musely tedy být oblečené tak, aby se samy svlékly a nesměly mít plenku). nejdéle nočník trval klukovi, který sice svěrače už ovládat dokázal, jak jsem zjistila, když jsem si všimla, že si čůrá do náklaďáčků a převáží vodičku :cert: leč na nočník usednout nechtěl. tak jsem mu vrátila pleny a nácvik čůrání jsme zvládli právě v přírodě, kdy se hrozně líbilo, že může čůrat na mravenečky (broučky, slimáčky, jakoukoli havěť). stačilo mu to ukázat jednou, a potom celou procházku občurával, co mu přilezlo pod nohy :lol: pak už byl ochotný akceptovat i nočník.

co ale měly všechny moje tři děti společné, že i když nočník měly spolehlivě zvládnutý, tak pokud dostaly plenu, tak čůraly do ní (i když ne každé dítě to udělá, některé jsou čistotnější :palec:), takže bylo třeba jim pleny nedávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama