Rozvedení rodiče a Vánoce

Anonymní
22.12.19 12:25

Rozvedení rodiče a Vánoce

Ahoj, potřebovala bych radu nebo povzbuzení. Je mi 21 let. Asi před 10 lety se mi rozvedli rodiče. Bydlím s mamkou sama a taťka taky bydlí sám. Jak pro mě ještě před pár lety byly Vánoce pěkný čas, tento rok se mi to zdá jako jen samý stres. Sestra je na erasmu a když je teď tady tak je od rána do večera v práci. Já studuji, tak jsem doma, nicméně se potřebuji i učit. To hlavní ale je, že je to ve finále tak, že uklízím dva byty, zdobim dva byty. Rodiče se pretahuji kdy budu kde a já mezi tím musím lítat, abych nikoho nenastvala. Když ale někam přijdu, tak slyším jen, co všechno musím uklidit a co všechno musím ještě udělat. Já jim ráda pomůžu, o tom žádná, ale já nedělám vlastně nic jiného, než že jim uklízím. U mamky je stále dusno, protože ta je životně prostě nespokojená a vyliva si to na mně. Taťka je také se mnou stále s něčím nespokojený, nepamatuji si, kdy by mi byl za něco vděčný. Za pár dní Vánoce a já jsem úplně vyčerpaná a vůbec se netesim. Zítra ještě celý den budu zase uklízet. Sama. Takže je prostě buď dusno nebo musím uklízet. Řekněte mi, jak z toho ven? Jak se povznést nebo já nevím??? Cokoliv… Zní to možná jako blbost, ale věřte mi, že jsem psychicky vyčerpaná.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

977
22.12.19 12:30

Svatky nejsou o uklidu, bud tvrdak, sbal se a vyraz ven s kamoskou na punc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22862
22.12.19 12:31
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych radu nebo povzbuzení. Je mi 21 let. Asi před 10 lety se mi rozvedli rodiče. Bydlím s mamkou sama a taťka taky bydlí sám. Jak pro mě ještě před pár lety byly Vánoce pěkný čas, tento rok se mi to zdá jako jen samý stres. Sestra je na erasmu a když je teď tady tak je od rána do večera v práci. Já studuji, tak jsem doma, nicméně se potřebuji i učit. To hlavní ale je, že je to ve finále tak, že uklízím dva byty, zdobim dva byty. Rodiče se pretahuji kdy budu kde a já mezi tím musím lítat, abych nikoho nenastvala. Když ale někam přijdu, tak slyším jen, co všechno musím uklidit a co všechno musím ještě udělat. Já jim ráda pomůžu, o tom žádná, ale já nedělám vlastně nic jiného, než že jim uklízím. U mamky je stále dusno, protože ta je životně prostě nespokojená a vyliva si to na mně. Taťka je také se mnou stále s něčím nespokojený, nepamatuji si, kdy by mi byl za něco vděčný. Za pár dní Vánoce a já jsem úplně vyčerpaná a vůbec se netesim. Zítra ještě celý den budu zase uklízet. Sama. Takže je prostě buď dusno nebo musím uklízet. Řekněte mi, jak z toho ven? Jak se povznést nebo já nevím??? Cokoliv… Zní to možná jako blbost, ale věřte mi, že jsem psychicky vyčerpaná.

Kolik je rodičům, že jim vše uklízíš a zdobíš atd. Jako taky pomáhám rodičům, pomáhám mamce mýt okna, zítra jí pomůžeme mýt podlahu, ale to jen protože je taťka v nemocnici a my potřebujeme, aby mamka měla čas a sílu za ním jezdit. Být vše v pořádku tak to zvládá sama a to jí táhne na 70. Jestli jsou rodiče zdraví jen jsou starší, tak bych jim vysvětlila, že takto to fungovat prostě nemůže, že musí i něco sami a ty že jim ráda pomůžeš s tím co nezvládnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1573
22.12.19 12:33

To máte tak obrovské byty, že pořád uklízíte? Tohle nechápu stresovat se úklidem. Nejlepší by bylo někam na vánoce odjet a máte klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3084
22.12.19 12:36
@Anonymní píše:

Já na vánoce nic extra neuklízím a ty uklízíš proč? Že s tebou budou nespokojeni? Stejně jsou nespokojení. :cert: Má to význam? Tvoje matka a nebo otec jsou vážně nemocní, že nemohou slézt z postele a hnout packou? Tak ať si zaplatí uklízečku.
Možná bys měla přemýšlet o tom, jít do nějakého spolubydlení. Budeš mít od nich pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3549
22.12.19 12:37

Ach jo. To mě moc mrzí. Já si pamatuji z dětství pár pěkných okamžiku u stromečku, ale bohužel u mě a Vánoc s nasims převažují vzpomínky na to, jak mamka pořád jen uklizela, uklizela a uklizela, prelestovala skleničky ve stěně, okna. Táta vysával a pořád po nás rval, ať se vyzouvame, že zrovna vysal. Pořád jen stresovali. Já a bracha jsme to taaak strašně nenáviděli. Uvidíš, že až budeš mít svou rodinu, tak je zase budeš mít ráda a budeš vše dělat jinak. Já mám uklizeno, ale nikoho tím nestresuji. Chci, aby měly děti pohodu a klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14969
22.12.19 12:43

Rodiče jsou nemohoucí, že si nemůžou uklidit sami? Nespokojenost tvoji matky je sice smutná, ale ty za ní zodpovědnost neneseš, s tím se musí máma poprat sama. Stejně tak jako ty se musíš poprat za sebe a nenechat se rodiči semlít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
22.12.19 12:51

Jsi dospelá, nemusíš lítat mezi rodiči, není to tvoje vina ani povinnost…Být tebou, tak se sbalim a vyrazím někam pryč. Klidně do ciziny, na rok na zkušenou. Taky jsem to kdysi udělala a měla svatej klid :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8719
22.12.19 12:55

Rekla bych rodicum, at si uklidi sami, maji ruce, nohy, nemohouci predpokladam nejsoz, tak at uz ti daji pokoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12037
22.12.19 13:14

Svatky klidu, miru a hlavne rodina musi byt spolu ze… presne tohle jsou duvody, proc se v lidech vypestuje nechut k vanocum. U nas se taky vzdy stresovalo, ja dnes nestresuji. Mam vsechno na salamu a delam si to normalnim tempem a vsechny tim rozciluju :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
719
22.12.19 13:59

Mám stejně starého syna, takže odhaduju, že Tvoji rodiče budou zhruba stejně staří jak já, tj. něco mezi pětačtyřiceti a pětapadesáti, což rozhodně není věk, kdy by se o ně někdo musel starat a uklízet jim (ledaže by oba byli invalidní). Mě by hanba fackovala, kdybych se chovala jako oni.
Dělat něco jenom proto, aby se ostatní nenaštvali, je cesta do pekel a stejně to většinou nepomůže. Spíš si srovnej v hlavě, co opravdu udělat chceš, jak a kde ty Vánoce chceš strávit a prostě jim to oznam. Vánoce jsou dost dlouhé na to, aby se daly rozložit a strávit postupně s mámou i tátou. I ten Štědrý den se dá být s jedním na oběd a s druhým na večeři (a příští rok to třeba prohodit, ale jen když TY budeš chtít). Jestli budou naštvaní, jejich boj.
Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7492
22.12.19 14:03
@Anonymní píše:

Vzdor…to je asi řešení, rozumně jim říct, že na úklid nejsi jen ty..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8719
22.12.19 14:21
@Šarlota4 píše:
Svatky klidu, miru a hlavne rodina musi byt spolu ze… presne tohle jsou duvody, proc se v lidech vypestuje nechut k vanocum. U nas se taky vzdy stresovalo, ja dnes nestresuji. Mam vsechno na salamu a delam si to normalnim tempem a vsechny tim rozciluju :D

jo, celé moje dětství jsme celý prosinec všichni gruntovali. každý den nějaký uklízecí úkol. Včetně jako vynadavání komory, všechno utřít a zase zandat. Děs. Nesnášela jsem celý prosinec, ze škola a úklid. Máma na Vánoce sedřená, hlavně že bylo 25druhů cukroví a vygruntovaný byl i sklep. To jako ani omylem. Uklizeno máme celý rok, skříně vymývám na jaře a na podzim, když třídím oblečení. Linku vymývám, když je to potřeba. Na začátku adventu nazdobím dům a užívám. Cukroví pečeme proto, že děti chtějí péct, tak jen tolik, kolik je baví a je to. Dárky většinou přes net a dostatečně s předstihem, takže v prosinci už to mám a spíš se snažíme si užívat klidu a pohody. Jediné co myju jsou okna na konci listopadu, protože máme kočky a ony mi ta okna oblézají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48709
22.12.19 14:25

A proč vše uklízíš? Pomoc ano, ale ne že vše budu dělat sama ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3549
22.12.19 14:47

@Šáruší :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jo, sklep. Ten se u nás taky preskladaval. Budou vánoce, tak se musí vše uklidit. A nesmim opomenout sprchování kvítek celého bytu :mrgreen: a decka, nelitejte, neprekazejte… A my chtěli jen klid :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama