Rozvod a bydlení

Anonymní
27.9.20 13:19

Rozvod a bydlení

Ahoj,
Jak jste vyřešili bydlení před/po rozvodu?
My se zatím o rozvodu nebavíme, ale jako by se stalo. Nyní bydlíme v rd. Máme tři děti a původně jsem chtěla zůstat v domě s detmi já. Bohužel manžel odejít nechce, nechce se rozvádět.. Hledám si tedy podnájem. Nakonec bude možná lepší, když půjdu já. Nezvládla bych starost o zahradu a dům. Byt by byl nedaleko od nynějšího domu. Finance mám, i když to bude mnohem těžší, platit každý jednu domácnost.
Chci se zeptat či inspirovat, jak jste resili bydlení vy?
Prosím jen k tématu, bydleni při/po rozvodu.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27.9.20 13:25
@Anonymní píše:
Ahoj,
My se zatím o rozvodu nebavíme, ale jako by se stalo. Nyní bydlíme v rd. Máme tři děti a původně jsem chtěla zůstat v domě s detmi já. Bohužel manžel odejít nechce, nechce se rozvádět.. Hledám si tedy podnájem. Nakonec bude možná lepší, když půjdu já. Nezvládla bych starost o zahradu a dům. Byt by byl nedaleko od nynějšího domu. Finance mám, i když to bude mnohem těžší, platit každý jednu domácnost.
Děkuji

Proc se chces rozvadet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
27.9.20 13:33
@Anonymní píše:
Ahoj,
Děkuji

No to uz tak proste byva, ze je to tezsi, kdyz po rozvodu ma kazdy svou domacnost, kterou si musi financovat sam.Je fajn, ze budes bydlet nedaleko od puvodniho bydliste…hlavne je to super pro deti a naslednou peci.Ale dost casto se take rozvedeni stehuji k novemu objevu…usetri :D za bydleni a nemaji to, jak pises tezsi. Za sebe…mam svuj byt…byvala polovicka o nas byt nemela zajem ac bylo nabizeno…tak mi zustal a je to fajn ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 14:01

Když se rozvadel manžel, šel bydlet k matce, aby se finančně zvedl, a vlastní bydlení by tehdy neměl. Všechno nechal bývalé. Oni ale spolu už nějakou dobu předtím nebyli, on spaval po kamarádech, jen trvalo, než udělali konečné rozhodnutí. Vím to, protože jsme se v tu dobu poznali :oops: prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 14:28

No protože byl muž bez práce, nechala jsem si větší byt a jemu pomohla zařídit a rekonstruovat menší. Zůstali jsme v jednom baráku, jen jiné byty. Jenže to nedělalo dobrotu, on si ke mně chodil jak se mu zachtělo. A dost brzo si tam žačal vodit nový objev. Tak jsem se odstěhovala dál a jemu nechala ten původní byt, aby u něj děti mohly přespávat a měly nějaký svůj prostor. I když jsem měla našetřeno, finančně to bylo hodně náročné. Hlavně protože muž byl dlouhodobě bez práce a i po rozchodu si dlouho nenašel.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 14:48

My jsme se současným mužem rozvedení oba. U něj to bylo tak, že on zůstal v bytě a převzal celý úvěr, a žena s dítětem odešla do jiného města k rodině. U mě to bylo tak, že já jsem zůstala bydlet v bytě, protože patřil mé rodině, a manžel si našel pronájem v blízkosti. Ale než to udělal, už jsme byli půl roku rozvedení.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 15:04

Když jsme se rozváděli, musela jsem jít já, on řekl, že nepůjde. Tak jsem si sbalila dvě tašky a šla.

• Citovat
  • Nahlásit
609
27.9.20 22:55

Být, který jsme s ex zařizovali byl plný vzpomínek, on ho nechtěl a já na něho finančně neměla, tak jsem šla do podnájmu a on taky. Časem jsme si pak každý koupit to svoje. Můj partner se rozvádí a dům nechává svoji budoucí ex kvůli dětem, bohužel ale vzhledem k tomu, že nejsou peníze na vyplácení a nelze se ideálně dohodnout na obě strany, tak těžko říct, jak to bude :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4333
27.9.20 23:05
@Anonymní píše:
Ahoj,
Děkuji

expritele jsem vyplatila z jeho nemovistosti, byla jsem testne po porodu druhorozeneho a prvorozeny mel 2 roky. mela jsem vybudovanou klientelu v okoli a nechtelo se mi resit vse kolem koupe jine nemovitosti. rikala jsem si, ze tam s detma pobudu par let, nez pujdou do ZS (dum byl pro nas fakt zbytecne velky) a pak se prestehujeme kvuli jejich vzdelani do velkomesta… ale clovek mini, zivot meni a ja v dome zustala asi uz na trvalo.

Příspěvek upraven 27.09.20 v 23:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
27.9.20 23:07

No tady ty vase pribehy, nebo nekoho z okoli zase jen potvrzujou to co rikam celou dobu. Manzelstvi a pokus o rodinu je pro normalniho slusneho stredne vydelavajiciho chlapka strasny risk. :nevim: Pokus o rodinu statisticky dopada v 50% pripadu spatne a casto to proste nemuzete ovlivnit. :nevim: No a pak prichazi problemy s delenim trochu toho majetku, Ted chlapek ma tendenci ustupovat a nechavat to ex s deckama. A pak chlapek, aby zacinal znovu a zase si musi „inteligentne“ zacinat s jinou zenou a dalsim pokusem o manzelstvi a rodinu. :zed: Proste chlapci jsou nenapravitelni, vsechno jen kvuli tomu aby zastrcili pero. :nevim: Jsem rad, ze jsem osviceny a dokazu premyslet. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
27.9.20 23:08
@markytka3 píše:
expritele jsem vyplatila z jeho nemovistosti, byla jsem testne po porodu druhorozeneho a prvorozeny mel 2 roky. mela jsem vybudovanou klientelu v okoli a nechtelo se mi resit vse kolem koupe jine nemovitosti. rikala jsem si, ze tam s detma pobudu par let, nez pujdou do ZS (dum byl pro nas fakt zbytecne velky) a pak se prestehujeme kvuli jejich vzdelani do velkomesta… ale clovek mini, zivot meni a ja v dome zustala asi uz na trvalo.

No a jak vyhodny bylo to vyplaceni pro manzela, asi moc ne co? Dostal par drobaku, za ktery by dneska koupil leda chatku v lese. :nevim:

Příspěvek upraven 27.09.20 v 23:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4333
27.9.20 23:13
@Sandokanec píše:
No a jak vyhodny bylo to vyplaceni pro manzela, asi moc ne co? Dostal par drobaku, za kterou by dneska koupil leda chatku v lese. :nevim:

no jsi vedle jak ta jedle, dostal tolik, kolik do ni investoval pri koupi. :mavam: neco ke trem milionum. ne kazdy je tupounek jako ty, a umi s protistranou komunikovat a nehraje si na urazene ego. na vsem jsme se dohodli. pravnika jsme najmuli spolecneho, jen pro sepsani kupni smlouvy a aby vse probehlo dle reguli bo hodne do toho kafrala jeho milenka, tak jsem se chtela pojistit, aby mi neudelal dalsi vydrb. on v te nemovitosti zustat nechtel, chtel ji prodat, ja se nabidla, ze ji odkoupim. nic vic, nic min. to ze ty si dokazes najit jen nicky, ktere te pak odkopnou jak hadr a na nic lepsiho se nezmuzes, neznamena preci, ze takove zenske jsou vsechny :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
27.9.20 23:18
@markytka3 píše:
no jsi vedle jak ta jedle, dostal tolik, kolik do ni investoval pri koupi. :mavam: neco ke trem milionum. ne kazdy je tupounek jako ty, a umi s protistranou komunikovat a nehraje si na urazene ego. na vsem jsme se dohodli. pravnika jsme najmuli spolecneho, jen pro sepsani kupni smlouvy a aby vse probehlo dle reguli bo hodne do toho kafrala jeho milenka, tak jsem se chtela pojistit, aby mi neudelal dalsi vydrb. on v te nemovitosti zustat nechtel, chtel ji prodat, ja se nabidla, ze ji odkoupim. nic vic, nic min. to ze ty si dokazes najit jen nicky, ktere te pak odkopnou jak hadr a na nic lepsiho se nezmuzes, neznamena preci, ze takove zenske jsou vsechny :mavam:

To je opravdu velmi vyhodny neco koupit, roky bezi a pak to prodat za stejnou cenu. :mrgreen: A pak dalsi cas trva nez neco najde a mezitim hodntoa penez mizi. :nevim: Koupil tenkrat neco stejnyho za ty penize, asi ne co… :nevim: Holt chapu tu situaci, on se citi provinile, tak ustupuje, opravdu to nebylo o zadny komunikaci jen o tomhle faktu, ze byl prave ten slusnej vul, ktery se citi provinile.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
27.9.20 23:23

@markytka3 A jasne mohl tu nemovitost nechat uplne jen darem, ale to by uz bylo fakt moc, kdyz byla puvodne jeho. To uz by byl korunovanej vul, ale i tak nechat to za stejnou cenu jakou to poridil bylo urcite vyhodny pro tebe a pro nej ne. Vzdyt to zase potvrzujes, co rikam. Chlapek odejde ze sve puvodni nemovitosti. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4333
27.9.20 23:29
@Sandokanec píše:
To je opravdu velmi vyhodny neco koupit, roky bezi a pak to prodat za stejnou cenu. :mrgreen: A pak dalsi cas trva nez neco najde a mezitim hodntoa penez mizi. :nevim: Koupil tenkrat neco stejnyho za ty penize, asi ne co… :nevim: Holt chapu tu situaci, on se citi provinile, tak ustupuje, opravdu to nebylo o zadny komunikaci jen o tomhle faktu, ze byl prave ten slusnej vul, ktery se citi provinile.

ja do nemovitosti, do rekonstrukce investovala za naseho 8mi leteho souziti pres 2mil a on jen poridil 70let stary rd pred rekonstrukci, do rekonstrukce nedal ani kacku, takze by ten dum za tech 8 let spadl :.ú,… na to mi odpovis co? :-)))) jak by jsi toto resil? ty chytroline… na cene jsme se dohodli, bo kdyby jej prodal cizimu, budu chtit po nem me investice + zhodnoceni nemovitosti. podotykam, ze na provoz domacnosti jsme oba davali ze sveho do „kasicky“ stejny obnos (i v dobe RD s prvorozenym), takze kecy, ze me zivil behem RD muzes vynechat… naopak ja byla v nevyhode. dala jsem do domu vc. svych investic kol 5ti mil. a to fakt v te dobe nemel (bavim se o dobe pred 8mi lety)… on se citil provinile a ustupoval? no myslim, ze ano, bo neni bezcitne pako jako ty bo opustil zenskou co se vratila z porodnice o 20 let mladsi milenkou, kterou si nabrnkl pri zapijeni druhorozeneho nekde v baru :lol: :lol: :lol: tak verim, ze se provinile citil, tehdy mozna ne, ale co ho jeho mila obrala o ty me melcky a utekla s jinym, a jemu se opet po par letech rozsvitilo… hele, ty mas takovy hodne uzky obzor, co se tyka vztahu, bych tipla, ze jsi snad v zivote ani zadny nemel a jen si tu ukajis sve ego (mozna jsi i postizeny a zivot se s tebou moc nemazlil bo pochybuji ze normalni borec by mel takoveto nazory vuci druhemu pohlavi), ale fakt, pokub by jsi zabrousil mezi alespon kapku inteligentni, schopne, vzdelane zenske, videl by jsi ze partnerstvi, byt kolikrat nevyjde, muze byt skvele, jen mit vedle sebe pohodoveho partaka :dance: p. s. pisi expritel, tzn. nebyli jsme manzele, bo na tutu instituci neverim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama