Reklama

Rozvod a city

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Radka Svatka
Nováček 10 příspěvků 28.04.18 11:54
Rozvod a city

Ahoj, zajimalo by mě, jak dlouho jste se po citové a psychické stránce srovnávali po rozvodu…
V manželství jsou dve deti ve střídavě péči a bývalí partneři se museji po tydnu potkávat a předat si deti.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Černá vdova
Echt Kelišová 8552 příspěvků 28.04.18 12:03

Půl roku po rozvodu jsme se k sobě vrátili, ale bez společného bydlení. Po dalších čtyřech letech jsem se s ním rozešla definitivně. Hrabala jsem se z toho 4 roky. Děti jsou v mé péči, ale prázdniny a svátky máme napůl. Vidíme se výjimečně a jsem za to ráda. Ex je už 5 let uražený a komunikuje se mnou jen výjimečně, když už není jiná možnost. Jinak si všechno s ním musí vyřídit děti, protože mně by nevyhověl. Dětem ale vyhoví vždycky.

Radka Svatka
Nováček 10 příspěvků 28.04.18 12:11

Mám pocit, ze kdyz se budeme po týdnu vydat, ze se z Toho nikdy úplně nedostanu. :(

Amity
Kecalka 158 příspěvků 28.04.18 12:22
@Radka Svatka píše:
Ahoj, zajimalo by mě, jak dlouho jste se po citové a psychické stránce srovnávali po rozvodu…
V manželství jsou dve deti ve střídavě péči a bývalí partneři se museji po tydnu potkávat a předat si deti.

Tak ono je to závislé na vícero okolnostech. Jestli jsi ta, kdo rozvod chtěl či nechtěl, jak dlouho spolu partneři byli, co je důvodem rozvodu, jak to berou děti, jestli musíš odejít ze společného bydlení a začínat znova a jinde atd.
Tak ono to není jednoduché asi pro nikoho.Jsou i jedinci, kteří se „nesrovnají“ nikdy. Někomu to trvá několik měsíců někomu pár let.
Já osobně jsem musel rozhodnutí exmanželky přijmout. Až teď po třech letech se cítím celkem happy. A i díky tomu, že s exmanželkou vycházíme velice dobře, často spolu jen tak klábosíme a dále fungujeme jako rodiče. A i děti to vnímají pozitivně, že mezi námi nejsou konflikty.Ale děti to zasáhlo hodně a myslím, že si to vnitřně ponesou ještě hodně dlouho. Prostě život musí jít dál a člověk by měl být poučen z vlastních chyb. Takže já osobně jsem začal svůj nový osobní život až po určité době a život mě začal zase bavit.Ale i tak cítím, že to v člověku prostě zůstane asi hodně dlouho.

Černá vdova
Echt Kelišová 8552 příspěvků 28.04.18 12:24

My jsme se vídali každé dva týdny. On mi to usnadňoval tím, že se mnou nemluvil. Dneska už je mi to jedno. Děti si bere ve škole (už teda nemusí až ke škole, děti jezdí na jiné místo) a já u toho nemusím být. V pondělí ráno je zase pošle do školy. Vidím ho jen výjimečně, když je nutné, aby dojel pro děti nebo s dětmi k nám domů.

Kdo u vás spustil rozvod, Ty nebo on?

Lama Lama
Hvězda diskuse 47877 příspěvků 28.04.18 13:07
@Amity píše:
Tak ono je to závislé na vícero okolnostech. Jestli jsi ta, kdo rozvod chtěl či nechtěl, jak dlouho spolu partneři byli, co je důvodem rozvodu, jak to berou děti, jestli musíš odejít ze společného bydlení a začínat znova a jinde atd.
Tak ono to není jednoduché asi pro nikoho.Jsou i jedinci, kteří se „nesrovnají“ nikdy. Někomu to trvá několik měsíců někomu pár let.
Já osobně jsem musel rozhodnutí exmanželky přijmout. Až teď po třech letech se cítím celkem happy. A i díky tomu, že s exmanželkou vycházíme velice dobře, často spolu jen tak klábosíme a dále fungujeme jako rodiče. A i děti to vnímají pozitivně, že mezi námi nejsou konflikty.Ale děti to zasáhlo hodně a myslím, že si to vnitřně ponesou ještě hodně dlouho. Prostě život musí jít dál a člověk by měl být poučen z vlastních chyb. Takže já osobně jsem začal svůj nový osobní život až po určité době a život mě začal zase bavit.Ale i tak cítím, že to v člověku prostě zůstane asi hodně dlouho.

Mám to hodně v pohodě. To, že jpolu vycházíme dobře mi hodně usnadnilo život. A začínám to pořádně docenovat až ted, když vidím, jaké s. raní s tím je, když druhá strana háže klacky pod nohy. Šílenej vysavač energie.

Zakladatelko- ikdyby byli ve výhradní péči s minimální stykem 2/14 dní, tak počet předání bude stejný. Další možnost - předávat přes školu- odvede v po ráno jeden, druhý vyzvedne. Nebo pátek.

JInak my se vídali první rok denně- děti u mě vyzvedával a vozil ráno do školy, 2× týdně zase vyzvedával večer u mě. Nejblbější byl první čtvrt rok. A od té doby vycházíme fakt dobře, i se občas sejdem s dětma, jdem na pivo, společnou oslavu. a tak.

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.18 13:32
@Radka Svatka píše:
Mám pocit, ze kdyz se budeme po týdnu vydat, ze se z Toho nikdy úplně nedostanu. :(

Doporucuji deti predavat pres skolu/skolku. Pak se potkávat nemusis. Tak to mam ja.

Hofida
Kecalka 251 příspěvků 28.04.18 14:10

Všechno preboli, ale pokud si najdeš prevoznika, půjde to rychleji.

káťa
Extra třída :D 12634 příspěvků 28.04.18 14:18

Tak já jsem si tímhle obdobím zklamání a smutku prošla než jsem se rozhodla k rozvodu. Jakmile ve mně uzrálo definitivni rozhodnutí, už jsem k ex žádné (kladne) city nechovala.
Jinak souhlasím s @Saulus, ideální je předávat tímto způsobem, lidé se nemusí vidět vůbec, starší děti se pak předávají sami…

Everyone
Ukecaná baba ;) 1734 příspěvků 28.04.18 14:29

@Saulus
Jak funguje předávání dítěte skrz školu? Neumím si to vzhledem k přípravě školní tašky a oblečení na druhý den dost dobře predstavit

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 28.04.18 14:38

@Everyone Taky předáváme přes školu a školku a synovi do školky ke skřínce dávám malou sport. tašku s oblečením a učením pro starší. Funguje to bez problémů 3 roky. Teď nastoupí do školy, budu tašku dávat do šatny.

Everyone
Ukecaná baba ;) 1734 příspěvků 28.04.18 14:54

@TinaAn
My predáváme taky skrz školu, ale tam se přece jen jedna jen o oblečení na druhý den.Nic víc. U školy je tu hlavne příprava tašky na druhý den..Nemluve o úkolech

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.18 14:59
@Everyone píše:
@Saulus
Jak funguje předávání dítěte skrz školu? Neumím si to vzhledem k přípravě školní tašky a oblečení na druhý den dost dobře predstavit

Nevim. Mam skolkove. Ale urcite se to da nejak vymyslet.

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.18 14:59
@Hofida píše:
Všechno preboli, ale pokud si najdeš prevoznika, půjde to rychleji.

Mozna to pujde rychleji ale neni to úplně fér.

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.18 15:03
@káťa píše:
Tak já jsem si tímhle obdobím zklamání a smutku prošla než jsem se rozhodla k rozvodu. Jakmile ve mně uzrálo definitivni rozhodnutí, už jsem k ex žádné (kladne) city nechovala.
Jinak souhlasím s @Saulus, ideální je předávat tímto způsobem, lidé se nemusí vidět vůbec, starší děti se pak předávají sami…

Proto je dobre vedet kdo je navrhovatel a kdo obrance. Tady ocividne zakladatelka neni navrhovatelkou. Pokud na sobe bude pracovat, z nejhorsiho by se mela dostat za cca 6-9 měsíců. Pak to bude slabnout. Ale pripravit se na to, ze se to pak jeste ve vlnách vraci. Ale jsou dal a dal od sebe a slabsi a slabsi…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama