Reklama

RP a život mimo EU

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Brzy_maminka
Nováček 2 příspěvky 25.01.18 17:01
RP a zivot mimo EU

Ahoj vsem! :mavam: Mozna nekdo ma podobnou situaci. Mam v CR trvaly pobyt. Otehotnela jsem a s manzelem bych se chtela na dobu jeho studia odcestovat z CR do zeme mimo EU tam taky i porodit.
V praci nikdo nevedel o mem stavu a mela jsem neschopenku kvuli zdravotnim problemum. Az dosel termin smlouvy, z praci me poslali pryc. K lekarum kvuli tehotenstvi chodim v jine zemi, nez CR.
Proto se chci zeptat, zda vubec mam sanci dostavat rodicovsky prispevek, pokud budu mimo CR a nebudu navstevovat lekare. :roll:
Vsem moc dekuji za pripadnou odpoved. :srdce: :kytka:

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Reklama

Reakce:

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 25.01.18 17:43

Pokud se nebudes zdrzovat na uzemi CR, tak narok mit nebudes.

Brzy_maminka
Nováček 2 příspěvky 25.01.18 17:46
@Lucmína píše:
Pokud se nebudes zdrzovat na uzemi CR, tak narok mit nebudes.

Az manzel ukonci studium, tak se urcite vratime. Ale me by zajimalo, zda nebudu chodit k lekari v CR a mam moznost dostavat prizpevek.

pikola
Neúnavná pisatelka 19058 příspěvků 25.01.18 18:31

Trvalý pobyt s tím nic nemá co dělat. Důležité je kde fakticky bydlíš a taky kde ty nebo živitel rodiny odvádí daně. Pokud nemá trvající smlouvu v ČR a nebudeš se tam fyzicky zdržovat, nic ti platit nebudou. Logicky…

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 25.01.18 19:54

@Brzy_maminka dochazeni k lekari nema s rodicovskym prislevkem nic spolecneho.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >