Manžel na nemocenské, já paragraf

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
admenL
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 25.01.18 06:50
Manžel na nemocenské, já paragraf

Ahoj chci se zeptat. Mám manžela na nemocenské a chodí na rehabilitace. Teď mám nemocného i syna 4 roky. Potřebuji nějak vyřešit jeho hlídání v době kdy je manžel na rehabce, cca 2hodky 2× týdně? Mám nárok na paragraf?

Reakce:
Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 25.01.18 07:14

Nejsem v tom odbornik, ale myslim, ze paragraf se dava na max 9 dnu. Po hodinach to asi nejde?

Lerista
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 25.01.18 07:48

Takhle velké dítě si v pohodě může vzít sebou. Tablet, pohádku a je to. Já si brala pětiletou do nemocnice na tříhodinovou kapačku.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 25.01.18 07:52
@Lerista píše:
Takhle velké dítě si v pohodě může vzít sebou. Tablet, pohádku a je to. Já si brala pětiletou do nemocnice na tříhodinovou kapačku.

Pise, ze je nemocny… :think:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 25.01.18 08:05

@Lucmína Tak to jo, to první 2-3 dny je blbé, ale když má už pod 38 teploty, tak bych ho vzala, jsou to jen 2 hodiny.

Hanka1
Extra třída :D 13579 příspěvků 25.01.18 08:15

Kamaradky, babicky, sousedky by na dve hodky nezaskocily? Pokud ma kluk teploty, tak bych ho v zadnem pripade ven netahala, i kdyz to jsou blbe dve hodiny.
Nebo si vzit den dovolene a domluvit se v praci si ho rozdelit po trech hodinach a napsat dovcu papirove na jeden den. V praci by ti vstric nevysli? Je to lepsi nez paragraf na cely tyden…

jakrop
Kecalka 169 příspěvků 25.01.18 08:36

@Hanka1 souhlasím, zkusila bych se domluvit nějak schůdně v práci. Píšeš, že je to 2× týdně, tak i kdybys měla vzít pokaždné 1/2 dne volna. Půjde max o tento a další týden, tak 2 dny z dovči sice fuč, ale určitě lepší než OČR ;)

-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 25.01.18 10:38

Nebo pořešit propustkou k lékaři?

Když byly děti malé a nemocné a já musela k odb. lékaři, tak mi dal manžel jeho propustku z práce. Lékaři neměli problém ji orazit, když jsem vysvětlila, že hlídá doma děti místo mne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >