Reklama

Ručně dokrmená Andulka Olomouc, Ostrava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Růžový motýl
Povídálka 39 příspěvků 02.03.17 15:00
Ručně dokrmená Andulka Olomouc,Ostrava

Ahoj, nevíte jestli jde sehnat ručně dokrmená Andulka olomoucký popřípadě moravskoslezský kraj? Nemůžu nic vyhledat :zed:

Reklama

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 02.03.17 15:09

@Růžový motýl Nevěděl jsem, že se Andulky také jedí. Na jakou váhu se dá taková Andulka dokrmit?

Růžový motýl
Povídálka 39 příspěvků 02.03.17 15:24

??? :think:

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 02.03.17 15:26

Jo takhle… To jsem fakt nevěděl…

Ručně dokrmená mláďata přijímají člověka jako úplnou samozřejmost. Nemají strach. Díky tomu, že došlo k tzv. vtištění během nejranějšího vývoje, považují člověka za jakéhosi podivného ptáka a podle toho se k němu chovají a totéž očekávají od lidí. Mohou si vytvořit velice pevné pouto se svým chovatelem, chtějí mu být co nejvíc nablízku, nejlépe na rameni sledují veškerou jeho činnost. Nemohou být trvale v kleci, protože by trpěli steskem. Nejraději a s nadšením se podílejí na veškerém dění v domácnosti. Jsou velmi přítulní, milují drbání na hlavičce a na oplátku vám budou probírat třeba obočí jako pomyslná pírka. Pokud anduláčka budete chtít naučit mluvit, je třeba vzít ho na prst, přiblížit k ústům a zřetelně mnohokrát opakovat požadované slovo. Je třeba „vyučovat“ v tichém a klidném prostředí, aby se žáček nerozptyloval. Rozmluví se obyčejně do tří měsíců.

Růžový motýl
Povídálka 39 příspěvků 02.03.17 15:30
:)

Icestar
Závislačka 4166 příspěvků 1 inzerát 02.03.17 15:38

@Premek_Orac Zvířata lze koupit ve zverimexu, neochočená, bázlivá, kousavá, nesocializovaná a v podstatě nevychovatelná a nevycvičitelná. Anebo sehnat u chovatele, s menším či větším chovatelským servisem (ať už se jedná o andulky, psy nebo koně). U těch ptáků platí dvojnásob, kdo chce nebojácného ptáčka „na ruku“, mláďata odchovaná vlastní rukou jsou nejlepší.

Bohužel neporadím, kam se obrátit :think:

Framik
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 21 inzerátů 02.03.17 16:46

@Růžový motýl tady v Ostrave je spolek chovajici andulky a pak mladatka cerstve po vyleteni prodava. Predpokladam ze o rucne odkrmenou mas zajem z duvodu ochoceni. To ale nepotrebujes takto odkrmenou, ale po vyleteni a pak bude mega mazel. Ja tak mela 2 a mazlici jak hrom a obe I mluvili :)

Růžový motýl
Povídálka 39 příspěvků 02.03.17 18:53

@Framik No o to mi jde, aby to byl mazlík ???? a můžu poprosit o nějaký kontakt?

Framik
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 21 inzerátů 02.03.17 21:38

@Růžový motýl o vikendu se zajdeme k volieram projit a podivam se zda je tam kontakt. Chodim tam s detmi koukat na andulky a na podzim mel mladata a dcera hrozne jednoho chtela. Nas mazel pred 2 lety umrel a dokud mame miminko tak jsem noveho papouska nechtela ale myslim ze po dovolene bude :lol:

Růžový motýl
Povídálka 39 příspěvků 03.03.17 06:51

Děkuji to by bylo super :D my jsme na tom podobně, nám zas před dvěma lety umřel pejsek, pak přišlo mimčo, no a myslím, že přišel čas na nějakého mazlíka

cecetka
Kelišová 7170 příspěvků 03.03.17 09:01

Holky, taky poprosim o kontakt. Od doby, co jsem prisla o svou prvni andulku uplynulo uz nekolik let a myslim, ze jsem pripravena, abychom domu prijali dalsi, i kdyz ta prvni proste byla prvni :,(

Framik
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 21 inzerátů 08.03.17 20:02

@Růžový motýl manzel sestrenice ma cerstve vylihnuteho andulacka. Mam se zeptat, zda je jeste volny nebo jsi uz sehnala? Vetsinou je I rucne dokrmuje a ochoci. U te voliery kontakt neni a andulky tam jeste nebyli resp.ve voliere, ony tam za ni maji jeste zdenou volieru kde jsou pres zimu. A tam stebetaly ale ven jeste nepustili.

Růžový motýl
Povídálka 39 příspěvků 08.03.17 20:57

Ještě nemám nic sehnané, ale nechci si brát teď, nebo spíš nemůžu, budeme rekonstruovat byt, tak až to bude hotové:) spíš okukuju kdo chová, ať vím, kam jít až to bude aktuální. Ale děkuji za nabídku :)

Framik
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 21 inzerátů 08.03.17 21:02

@Růžový motýl ona se ted narodila nevim jak dlouho zustavaji nez se daji pryc. Ale jak jsme se bavili uplne jsem na nej zapomnela ma vice papousku. Andulky mlade ma pomerne casto tak pak se ozvi. Ja mela Matyska taky jim odchovaneho ja mela extra mimi a neumela jsem ho dokrmovat tak mi ho vzal na „vykrm“ a dodal nadherneho mazla, ktery se naucil mluvit a byl lepsi nez pes.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama