Ruptura dělohy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Primaanova
Nováček 1 příspěvek 12.02.18 08:37
Ruptura delohy

Dobrý den, jako žena po dvou císařských řezech, jsem často slyšela strašáka jménem ruptura dělohy při dalším těhotenství. Zajímá mě tedy, zda víte o někom komu se tak skutečně stalo. Zda je nějaký případ který by se stal v ČR.

Reklama

Reakce:

alisekR
Závislačka 4895 příspěvků 12.02.18 08:40
@Primaanova píše:
Dobrý den, jako žena po dvou císařských řezech, jsem často slyšela strašáka jménem ruptura dělohy při dalším těhotenství. Zajímá mě tedy, zda víte o někom komu se tak skutečně stalo. Zda je nějaký případ který by se stal v ČR.

Tak to stoprocentně je, zrovna tady na emiminu se občas objeví diskuze, zkus pohledat v hledání. Už se to tu několikrát řešilo. :think: Sice si myslím, že se tím budeš zbytečně strašit…a neměla bys řešit, co by kdyby.

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 12.02.18 09:04

Pokud ta jizva neni ztenvena a nemas sni vyrazny problem..jinak…rup­tura..je opravdu ojedinele, propo v tehu budete hlidana, navic znam i maminku po 4 cisarech

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 09:48

@Primaanova ano, mám kamarádku které se to stalo. První dítě císař, druhé normálně ale s pomocí vexu (špatně dorotoval) a po tomto porodu ještě na porodním boxu ji děloha praskla. Šlo ji o život, měla štěstí na zkušené lékaře kteří na to rychle přišli a dělohu nakonec i zahránili. Ale další těhotenství ji velmi důrazně nedoporučili.

ivunak
Ukecaná baba ;) 1897 příspěvků 12.02.18 09:50

Mně o jedné paní říkala moje gynekoložka. Měla bolesti, které ignorovala a děloha jí praskla. Dítě nezachránili, ji na poslední chvíli, ale o dělohu přišla. Bylo to její první dítě, byla po operaci dělohy. Je to ale asi opravdu vyjímečné a před případným otěhotněním bych si nechala dělohu zkontrolovat.

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 12.02.18 09:58

Super..a hned se mi bude lepe spat :lol:

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 12.02.18 10:10

Dcera kolegyně to prožila při porodu. Naštěstí zachránili ji i dítě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 10:28

Zname praskla pri porodu, obe zachranili, dite je ale postizene.

Murka
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 12.02.18 10:49

Moje teta prodělala rupturu dělohy pár minut po porodu (prvním). Těhotenství v pohodě, porodila normálně, zdravého kluka a pak už to jelo. Byla na tom tehdy hodně blbě, o dělohu přišla, ale přežila. Ale je to už dvacet let.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama