Růstová retardace - 24. týden

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenithemonster
Stálice 53 příspěvků 10.07.19 15:26
Růstová retardace - 24. týden

Ahoj, měl tu někdo taky „růstovou retardaci“ u miminka? Ještě před 2 týdny byla o týden a půl menší a teď už je menší o celé dva týdny. Má jen 540g a měla by mít 640-670g. Zajímá mě, jestli tu je někdo, komu tuhle diagnózu dali taky a hlavně jak to dopadlo. Máme o malou docela strach a nejhorší je, že jí nemůžu nijak pomoct.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 15:37

@lenithemonster kamaradcina dcera to mela, nevyhoda (asi s tim spojena) byla ze mene citila pohyby a proto byla nervozni.. byla mensi cele tehotenstvi. Nakonec porodila v 35tt, mela i jine problemy.. ale od porodu vse v poradku a holcicce se dari dobre (ma par tydnu)

lenithemonster
Stálice 53 příspěvků 10.07.19 15:39
@Anonymní píše:
@lenithemonster kamaradcina dcera to mela, nevyhoda (asi s tim spojena) byla ze mene citila pohyby a proto byla nervozni.. byla mensi cele tehotenstvi. Nakonec porodila v 35tt, mela i jine problemy.. ale od porodu vse v poradku a holcicce se dari dobre (ma par tydnu)

Já pohyby cítím dobře už pár týdnů a přijde mi, že má vždycky tak hodinku denně, kdy opravdu kope jako o život a dokonce jsem už i včera viděla jak se mi nadzvedlo břicho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 16:07

Syn byl takový nerovnoměrný. Hlava o dva týdny větší, délka nohy( nebo stehenní kosti či co se měří) akorát přesně jak měla být a prumer břicha a váha o tři týdny menší. Pak jsem měla i málo plodovky. Už mu jsou čtyři a je ok, výškově lehce drobnější, ale manžel má jen 165, já 170. Ale má tedy velkou hlavu, čepice kupuju podle sebe.

Lu1234
Kecalka 443 příspěvků 1 inzerát 10.07.19 16:11

@lenithemonster ano my. Nesrovnalost zjistili na 3. velkem ultrazvuku ve 30. tydnu, sledovali mě každý týden, v 36. týdnu se to zhoršilo a nastoupila jsem na vyvolání, nešlo to, tak udělali císaře v 37+0. Dítě mělo apgar 10 -10-10, váha 2300, úplně vyvinuté a zdravé. V 5 měsících jsme vše dohnali, růst po porodu byl rychlejší, než je běžné. Dneska má 2,5 roku, je úplně v pohodě, krásně mluví atd. Hlavu vzhůru a držím palce :palec:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23420 příspěvků 10.07.19 16:25

@lenithemonster mám staršího syna, který se narodil s IUGR. Dneska je mu 10. Narodil se s porodní váhou 1940g v 39.tt. Je zdravý, drobnější, ale dle dětského lékaře, pokud poroste dál tímhle tempem, tak v dospělosti bude mít cca 185cm. Už na velkém UTZ byl menší - měl 200g, ale nikdo nic neříkal, neřešil…
Jinak hlavu měl úměrnou týdnu narození, akorát zbytek těla pokulhával.

Zabatko
Závislačka 4774 příspěvků 10.07.19 16:49
@lenithemonster píše:
Ahoj, měl tu někdo taky „růstovou retardaci“ u miminka? Ještě před 2 týdny byla o týden a půl menší a teď už je menší o celé dva týdny. Má jen 540g a měla by mít 640-670g. Zajímá mě, jestli tu je někdo, komu tuhle diagnózu dali taky a hlavně jak to dopadlo. Máme o malou docela strach a nejhorší je, že jí nemůžu nijak pomoct.

Měla jsem u dcery, zaostávala nakonec o skoro měsíc. U ní se pak zjistilo po porodu, že má asymetrii těla, tj. má pravou stranu menší než levou a jelikož se moc nehýbala, vždycky chytli tu kratší nohu a od toho se vyvíjela růstová retardace. Ale může to být xyz různých důvodů. Mně kvůli tomu vyvolali porod o 14 dní před termínem.

aivetka
Kecalka 212 příspěvků 10.07.19 20:40

Mě tuto diagnozu řekli hned na prvním screeningu. Že se syn narodí malý jsem brala jako možnou dědičnost. Protože já i brácha jsem byli pod 3kg. Brala jsem pak Stacyl na ředění krve. Nakonec to bylo v 25tt oka a na konci těhotenství měl malý odhad na 4500g tak mě nechtěli nechat rodit přirozeně. Mých 150cm je hodně děsilo. Malej nakonec 3890g. :think:

katscha
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 10.07.19 21:03

U nás dopadlo naštěstí vše dobře. Stres jsem měla obrovský. Rovněž jsem brala Stacyl. Diagnóza také při prvním screeningu. Náš prťousek byl dle UZ vždy napřed, ale já jsem k tomu měla i těhotenskou cukrovku. Nakonec se narodil v 37. týdnu, a to měl 50 cm a skoro 3,5 kg. Strávil dva dny v inkubátoru, měl však vše dovyvinuté, problémy tedy s retardací nesouvisely.

Váš příspěvek
Reklama