Růstová retardace plodu 31 tt

14.9.21 20:05

Růstová retardace plodu 31tt

Ahoj těhulky a maminky. :mavam: :hug:
Prosím o stejné zkušenosti, a pokud možno o ty které nakonec dobře dopadli.🙂
Jsem ve 31tt, celé těhotenství mám naprosto bezproblémové, náš maličký se vyvíjel perfektně dokonce mi gynekolog na 2.velkým UZ říkal že je malý větší než by měl být.☺ Včera jsem byla na 3.velkým UZ, malý měl váhový odhad 1440g podle gynekologa jsme na hranici růstové retardace, buď to náš drobeček dožene a nebo prý může být ještě hůř.😭 Zítra máme jít na vyšetření do fakultní nemocnice. Vím že nemáte věšteckou kouli. Jen bych potřebovala uklidnit, vašemi zkušenostmi které nakonec dobře dopadli a narodilo veliké a zdravé miminko. Moc děkuji. :? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14792
14.9.21 20:30

Pockej na vysetreni.

Nekdy co doktor, to jiny vysledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
14.9.21 20:40

Ahojky..já ji měla vypočítanou od začátku a měla jsem brát Aspirin.maly se narodil v termínu a zcela v pořádku. Můj gynekolog mi vždy říkal ať to neřeším že to má v dnešní době každá druhá mamina :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
14.9.21 20:42

Snad Tě trošku uklidním :)
Na prvním screeningu mi vyšla pozitivní růstová restrikce, malá celou dobu rostla úplně skvěle, i nám kvůli tomu posunuli termín, že je větší (což byla blbost, jelikož jsem byla po IVF a věděla jsem úplně přesně datum porodu podle vložení). 22 dní před 3.screeningem malá opět dosahovala horních tabulek. Na 3.screeningu přišla, ale ledová sprcha, malá podle UTZ přibrala jen o necelých 150g a ještě s přivřeným okem, tak že 1550g ve 33tt, pro jistotu přeměřoval ještě na jiném UTZ. Musela jsem tedy na kontroly chodit častěji a malá podle nich prostě málo a pomalu rostla, brali mi furt krev a kontrolovali průtoky, vše bylo v pořádku. V porodnici pak 14 dní před porodem naměřili kolem 3kg, malá se narodila s 2890g a je to naprosto zdravá holčička. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
14.9.21 20:43

Tento verdikt jsme u druhého dítěte obdrželi už po tripple testu. Celé těhulkování mě hlídali co 14 dní UTZ a ke konci každý týden… Strašili, jak bude malý atd. Nakonec se prcek narodil v 38tt (sám) s 50 cm, a 3000g. Tam hlavně záleží na tom, jaké jsou průtoky hlavou a pupečníkem. To mi právě kontrolovali na tom UTZ. Dělali křivky a ty potom vyhodnocovali… Hlavně zachovat klid, doktoři si to pohlídají. Nebo alespoň u nás to tak bylo. Pokud máte nějaké otázky, ráda odpovím… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 21:26

Ahoj, já mám dítě s diagnostikovanou pozdní růstovou retardací plodu, narozen podvyživený, porod šílený, protože nebyl připravený (poslali nás před termínem na vyvolání pro tuto diagnózu), dnes už se to označuje i jinak. Po porodu měl problémy, deformace lebky, nerostla..,dítě celkově malé, hubené, málo roste, má kožní a alergické potíže, několik dioptrií, šišlá..ALE! kdyby se narodil bez té diagnózy, to vše by mohl mít taky, ani jeden z těch problémů není s jistotou vlivem toho a se vším zvládá naštěstí fungovat. Je chytrý, šikovný, brýle nosí rád, sportuje, v kolektivu oblíbený, tvar lebky se dal řešit helmičkou, nešli jsme do toho, s vlasy to je málo poznat. Je drobný, ale aktovku unese.

• Citovat
  • Nahlásit
2623
14.9.21 21:38

Měla jsem to stejný, na druhém screeningu vyslovil lékař -rustova reatrdace. Syn se narodil 50cm, 3240g. Vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3688
14.9.21 21:51

Někdy ve 30 tt mi také sdělili podezření na rustovou retardaci plodů, chodila jsem pak každý týden na ultrazvuk, zda pribira a zda má dobře prutoky.

Nervila jsem se hodně.

Narodil se dva týdny po termínu droubounky, ale zdravý (apgara měl 10 10 10). Váha 2740g,50 cm délka.

Doteď (3 a půl) je drobnější a hubený, ale ne nijak markantne, je to spíše geneticky po rodině manžela…

Ted tedy má diagbostikovanou lehkou vývojovou dysfazii ale nemyslím, že by to souviselo…

Drž se, vím, že to jsou nervy ale s trochou štěstí jen bdues chodit častěji na kontroly a pak budeš mít zdravé, i když drobnější miminko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.9.21 22:28

Holky moc děkuji☺ Když čtu kolik u porodu vaše děti vážili hned věřím že s naším prckem to vše dobře dopadne. :kytka:
Doktor mě strašil inkubátorem, tak se modlím a doufám že to vůbec nebude potřeba, snad zítřejší vyšetření dopadne dobře.😶 😊
Děkuji moc.🌸

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3688
14.9.21 22:54

@Kaculina256
Drž se vím, jaké nervy to jsou. Mě zase strašii císařem o měsíc dřív a že ho „dopecou“ v inkubátoru, naštěstí pak průběžně pribiral, tak nás nechali.

Je určitě dobře že to hlídají, ale mně zpětně chyběla komunikace, co se vlastně děje a co hrozí a strejda Google mi samozřejmě předkládal šílený scénáře…

Tak zkus být co nejvíc v klidu, důležité je, aby miminko pribiralo mezi kontrolami a nám pokaždé měřili přítoky a to měl ukázkové…

Jo a taky záleží, jak to kdo měří, 1 mm udělá velký váhový rozdíl… Mě pak odhadoval 3. 400 a narodil se o trictvrte kila min… Je teda fakt že byl dlouhé, ale hubenouckej až hanba… Vypadal jako zabacek. Ale perfektně zdravej a jak parcelanova panenka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1812
15.9.21 10:00

Mne sama doktorka říkala, že odhad váhy je +- 500 g, což je sakra dost :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
15.9.21 19:09

@Kaculina256 Drzim palce :palec:

Mam dvojcata-kluky jednovajky, ale kazdy svou placentu (bi-bi). Od 10tt jeden mensi. Od 20tt u Apolinare vse peclive sledovali vc plodovky apod. Odhady vahy pri cisari 2900g a 3200g a realita 2300g a 2900g. Mensi sel do 4 hodin od porodu do inkubatoru na intermediar (odd kde deti vice sleduji, takove nejlehci odd pro deti s problemy). Nakonec skoncil se sondou do briska apod a byli jsme dele v porodnici.

Pisu to, protoze i kdyz to zpocatku byl stres jak kraaava (a ja jen brecela nad inkubatorem apod), tak dnes (tuktuktuk) jsou klukum 2 roky a vse vypada OK. Jeden je porad drobnejsi, ale zacinal pod 3.percentilem a je vyskove na 50.percentilu a vahove na hrane tabulek (je hubenejsi). Psychomotoricky OK.

Doufam, ze dneska vam vyslo vysetreni ve fakultce dobre :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
16.9.21 09:08

Ahoj, měla jsem to samé s mladší dcerou diagnostikované ve 30tt.
Od té doby každý týden na UZ měření průtoků, nervy šílený :( :( Pořád mě strašili, že když budou hodnoty horší musím hned na SC a pak inkubátor. 36 TT jsem už byla hospitalizována a malá se narodila SC 37+1 poslední týden totiž ještě na váze ubrala tak primář rozhodl, ze musí hned ven. Měla 2060g a 43cm, byla 5 dní v inkubátoru, přibírala úplně ukázkově a 8 den už nás pustily domů :D :D Pak jsme ještě chodily dva roky do poradny pro předčasně narozené děti. A teď už je v první třídě :srdce:
Tak se ničeho neboj určitě bude všechno v pořádku :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.9.21 22:34

Ahoj holky, všem moc děkuji za vaše příspěvky, hned je mi o něco líp.❤
Ve FN nám akorát potvrdili to co mi řekl můj doktor, průtoky máme prý přímo ukázkové, ale i přes to tam teď budeme každých 14 dní chodit na kontroly. Snažím se být co nejvíc pozitivní, ale je to naše první dítě, navíc jak by řekl můj gynekolog jsem hrozná posera.😁 🙂
Naštěstí mám přítele který je pro mě tou největší oporou, a každou chvíli mi říká jak všechno dopadne dopadne.❤ ☺
A vám taky všem moc děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat