Ruža - erysipel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Deborah
Ukecaná baba ;) 1056 příspěvků 02.02.17 23:36
Ruža - erysipel

Ahoj. Hľadám niekoho, kto by mi vedel poradiť.. kto touto chorobou prešiel, prípadne je lekár :) a vyzná sa.
Pred 3 týždňami som dostala ružu na ľavú nohu - začalo to vysokými horúčkami, potom mi sčervenela noha, pľuzgiere, no hrôza. Dostala som ATB Augumentin, ktoré do pár dní zabrali, užívala som ich celkovo 14 dní. Noha vyzerá hrozne, ale hojí sa - vraj to trvá aj niekoľko týždňov, kým sa zahojí. No, po tých 14 dňoch užívania ATB som bola cca 5 dní bez akýchkoľvek ATB, potom mi kožná predpísala Doxyhexal, dnes som si dala 1. tabletu. Poobede mi bolo zle, myslela som, že z ATB, a dostala som horúčku.. nemerala som si, ale asi 39, lebo som ju zrazila na 38. Tak som hneď chytila nervy, či sa mi to nevrátilo (lebo penicilín. ATB by sa mali užívať dlhodobo.. až do úplného vyhojenia kože). Tak som nabehla na pohotovosť a tam Mudr. skonštatovala, že mám virózu 8o Tak kto mi poradí? Mohlo sa to vrátiť? Alebo žeby ozaj viróza s takou teplotou? Ďakujem za každú radu :kytka:

Reakce:
 
nejsem_tu
Kecalka 288 příspěvků 03.02.17 01:00

Ahoj, syn, tehdy tříletý, si růží prošel loni v létě. Tak hrozné to zdaleka neměl, neměl ani teploty, na pohotovost jsme jeli „jen“ s hodně nateklým a červeným uchem. I přesto mu byl hned nasazen píchaný penicilin a při následujících kontrolách se další doktoři podivovali, že nebyl rovnou hospitalizovaný. TAk nevím, jestli to u vás trochu nepodcenili… Ta viroza je pochopitelně taky možná, imunita je streptokokem velmi oslabená, u nás jsou evidentní následky doteď.

 
Deborah
Ukecaná baba ;) 1056 příspěvků 03.02.17 08:59

@nejsem_tu domáca liečba je dnes bežná, čo som aj čítala, hospitalizujú sa väčšinou malé deti. Ale myslím, že to bolo málo tých 14 dní ATB. Čo všade čítam, tak sa ešte dosť dlho dáva udržiavacia dávka penicilínu. Syn bol ako dlho na ATB? Už sa mu to nevrátilo?

 
Sylvusína
Povídálka 26 příspěvků 03.02.17 09:05

Ahojky, prodělala jsem růži před třemi roky, ale byla to růže v obličeji. Píchali mi týden penicilín, potom jsem užívala ještě 10 dní v tabletách a poté chodila na injekce na zaléčení Pendepon (2× - už si nepamatuji v jakém intervalu) - právě proto, že se růže často vrací. Ale zároveň jsem byla i dvakrát na krvi, aby věděli, jestli je to v pořádku. Může to být samozřejmě viroza, ale pokud ti bude zle, tak určitě za obvodní na krve.

 
Deborah
Ukecaná baba ;) 1056 příspěvků 03.02.17 11:53

Tak bola som dnes u kožnej. Noha sa pekne hojí, aslo, čo mi minule brala krv, mám dobré v norme. Takže to vyzerá na tú virózu. Navyše ma aj fest bolí hrdlo. Ale vysadila mi Doxyhexal a nasadila Zinnat, čo som rada.

 
nejsem_tu
Kecalka 288 příspěvků 03.02.17 18:53

@Deborah Syn měl mít penicilin 10 dní a pak závěrečnou posilovací dávku, myslím Retapen (totéž co Pendepon, který teď není). Nicméně, protože onemocněl zrovna v době plánovaného stěhování do zahraničí a hlavně dobrému průběhu, dostal nakonec PNC jen 7× a v den odletu ten dlouhodobě se uvolňující. Pro upřesnění, bylo to rozhodnutí lékařů, my už jsme počítali s tím, že to budeme muset řešit hned po přesunu.
Každopádně je to skoro půl roku a teď se od začátku prosince plácá v jedné viroze za druhou a já věřím, že to spolu souvisí (i s tím, že Retapen už vyprchal).

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Články z Ona Dnes

RETRO: Jak se cvičilo za socialismu. Televizní hopsání i spartakiády

Sexy vykrojené trikoty, pletené návleky, čelenky a nadšené poskakování... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >