Rybičky

18633
6.1.09 14:01

Rybičky

Milé maminky,
včera se nám záhadně ztratila z akvária rybička. Skoro dospělý paví očko(menší, ale přesto :?: )Osazenstvo našeho akvária tvoří ještě dalších 5 skoro dospělých pavých oček a jedna Skalára. Ty byli dvě, ale po uhynutí jedné z nich sme pořídili něco nenáročnějšího - paví očka.
Je možné že ta skalára tu rybičku úplně celou sežrala? :?: :?: Na dně fakt není, na hladině logicky taky neplave. Extra porost tam taky nemáme - že by si někam zalezla a vyskočit taky nemohla neb tam máme nahoře sklo. No mě to hlava nebere…

A ještě jeden dotaz.
Jak na řasy? Minulé osazenstvo akvária postupně cca 25rybiček, nám prostě uhynulo a to rychlostí blesku. Třeba i 2denně. Akvárium je velké(no spíš střední), s pískem dole (nepomohlo dát nový, ani velmi důkladné převařování a praní) a živýma rostlinama. Šnek! Ten šel jenom po rostlinách, šupem sme ho poslali dědovi co má rostlinky umělí…

Za odpovědi děkuji, moc bych si přála aby aspoň chvilku byli v našem akvárku spokojený rybky a ne jen ty papírový (ty v mezi čase při renovaci akvárka věšíme s klukama na sklo z venku aby nebylo prázdný:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
6.1.09 14:08
:D

Připomíná mi to naše stěhování nábytku na malování. Kdysi jsme měli jen malinké akvárko a záhadně nám mizely rybky - a když jsme pak před malování stěhovali nábytek, našli jsme na skříňkou spoustu sušených rybek - z nějakého důvodu nám skákaly ven…

Pokud máte krycí sklo a pokud se paví oko netrefilo do té ďourky, co máte nahoře na kabely, tak ho nejspíš sežrala ta skalára. A pozor, skaláry nemají samotu rády.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
6.1.09 14:13

jakože druhovou samotu? Taky už jsem to slyšela… Takže myslíš pořídit raději ještě jednu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
6.1.09 14:21

Nebo počkat až natáhne brka ;) - j a skaláry potřebují vysoký vodní sloupec - jak vysoké máte akvárko?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
6.1.09 14:29

jo tak to by šlo cca 90cm. je spíš vysoké než široké. A za jak dlouho běžná skalára natáhne brka? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
6.1.09 14:40

Když bude sama? A nebude vám přežívat natruc? Řekla bych, že to dlouho trvat nebude :)

Jestli chceš nenáročné rybky, doporučuji platy černé (doufám, že se tak jmenují) Máme jak klasické černé, tak růžové albínky a ty snad přežijí všechno. Pak máme nějaké červenohlavé a paví oka a taky ancistrusy (říkáme jim Norberti a jsou bezva :))

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35127
6.1.09 14:53

Ahojda
akvarističim sice trochu diletantsky, ale asi 15 let
ad zmizelá ryba - pokud skutečně nevyskočila, tak nejspíš uhynula a ostatní ji sežraly. po malých rybách, jako jsou paví očka, nezůstane ani kostřička. děje se to běžně a rybám to neškodí, ekosystému v akváriu prospívá.

na řasy se prodávají nějaké tablety, ale jí je nikdy nepoužívala, protože škodí šnekům. je to těžký boj. momentálně mám řadsocela málo a myslím si, že částečně to může být tím, že ryby střídmě krmím, takže mimo krmení čile rejdí a čistí, a taky mám hodně šneků-těch velkých ampulárií. doporučuji ti koupit si čichavce líbající, nejsou drazí, je tomoc hezká bílá rybička.docela teda naroste jak ta skalára, netrpí na nemoci a celý den pečlivě luxuje dno a klisty rostlin od všeho jedlého, taky tě pobaví svým častým „líbáním“ což je ve skutečnosti rvačka, ale nikda si neublíží.

skalára mi nikdy nežila dýl než 2-3 roky, asi jí neumím udělat podmínky

kdybys chtěla ampulárie (šneky), mohu darovat v téměř neomezeném množství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ha
513
6.1.09 15:00

Víte určitě, že se rybka ztratila přes noc ? Nemůže to být déle ?
Na skalára (viníka) mi to sedí…ale přes noc ? 8O
Máte víko ?

Skalár pokud je sám začíná být agresivní.
V prvním malém akváriu jsme je měli 2, jeden uhynul, a ten kompletně ovládl 3/4 akvária, jakmile se některá jiná ryba přiblížila, vyjel po ní, bylo to utrpení - i pro nás, z nových rybek, pokud některá byla pomalejší, snědl ji, popř ukousl ocas apod.....žil ovšem zázračně dlouho a nakonec jsme ho darovali do jedné velké firmy, do obrovského akvária, kde zdobil a byl s rybami, které se jím nenechají zastrašit :D

Nyní máme akvárko větší, skaláry jsme měli 3, jeden uhynul a druhý asi týden po převozu (stěhovali jsme se). Máme tedy jednoho, zatím je klidný, ale v nejbližší době musíme dokoupit dalšího.
I tento je silný jedinec, byl týden nemocný - plaval na boku (kompletně) a klátil se, opravdu týden, trochu jsem solila vodu, a po týdnu se zase dal do kupy a je zdravý „jako ryba“ :D

Pa, Ha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35127
6.1.09 15:13

ha

ségra měla akvárium daleko od jižního okna a v zimě jí tam svítilo téměž vodorovně slunce. skaláry pakplavaly našikmo, orientují se totiž nejen dle gravitace, ale i podle světla, chtějí, aby jim svítilo na záda :-) jen propobaveni, u tebe asi fakt nemoc

já jserm si jednou otrávila sama ryby nějakejma kořenama- byly speciálně koupené v akvaristice jako dekorace a zatavené v sáčcích, asi se nějak mzapařily, nevim. vodu obarvily nažluto a ryby /parmičky) plavaly jak šílený, mlátily se o zem a sklo, dělaly veletoče. myslela jsem, že to je konec, ale rozdejchaly to (samozřejmě kořeny letěly, měnila se voda, aktivní uhlí do filtru)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35127
6.1.09 15:17

jo stěhování s rybama, to by bylo ny další diskusi. stěhovala jsem se před 4mi lety a za půl roku mě to čeká zas. uplně se rosim, jen na to pomyslim. tentokrát to navíc bude nejspíš s břichem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
6.1.09 15:31
Pudloslava píše:
jo stěhování s rybama, to by bylo ny další diskusi. stěhovala jsem se před 4mi lety a za půl roku mě to čeká zas. uplně se rosim, jen na to pomyslim. tentokrát to navíc bude nejspíš s břichem.

To mi vyprávěj, my se stěhovali v únoru :o Ale ryby to rozdýchaly všechny a vůbec jim nakonec nevadilo, že bydlely týden v dětské vaničce :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4666
6.1.09 15:50

Tý jo, normálně jsem si dala vaší diskuzi ke kafíčku :lol: . Teda omlouvám se, že vám sem leze neznaryboch, ale baví mě to číst. Fakt, jak má každá ryba svojí duši, to mě nikdy nenapadlo zkoukat, co dělají a jestli jedna druhou nemá ráda a kdo je agresor :lol: … Rybičky jsem vždycky chtěla, ale je to pro mě moc velká věda. Možná tak závojnatku do kulatýho malýho akvárka, kde bych jí udělala umělý hrad :lol: :lol: :lol: , ale prý nemají tak malinký mozeček jak se říká a kulatý akvárko jim vadí, takže nic :roll: :lol: …

No tak to já jen tak, jako vložka, chápete :oops: :lol:, takže jen tak dál, doma to vypadá moc pěkně :wink: . Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35127
6.1.09 16:14

nikolka fuuuj, zavojnatky jsou hnusny deformovany ryby. a male kulate akvarko… no coment

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
6.1.09 16:21
Pudloslava píše:
nikolka fuuuj, zavojnatky jsou hnusny deformovany ryby. a male kulate akvarko… no coment

No, poté, co načapala svoji jedinou závojnatku s ocáskem od pavího oka, který ji trčel z huby, k nim mám takový vztah, že bych jí klidně to kulatý akvárko dopřála :D Ale možná jednou budeme mít vodu venku a tam karáska, proč ne? :)

Nikolko, kulaté akvárko je pro ryby fakt na bednu i se blbě udržuje - ovšem vypadá pěkně, to zas jo :)

Jo viděli jste ten díl Comebacku, kde Ozzák s Lexou hlídali Zoranovi a Marcelce rybičku? Ještě teď se směju :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35127
6.1.09 16:46

lesi jo, to bylo dobrý. vůbec mě překvapilo, že je ten seriál docela vtipnej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...