Rýžový nápoj s vápníkem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9517
8.1.22 13:09

Rýžový nápoj s vápníkem

Ahoj, netušíte někdo proč zmizel z obchodů „Rýžový nápoj s vápníkem“? Bývala jejich privátní značka v drogerii DM, Alnaturu měli v Globusu a na Rohlíku. Všude teď nacházím jen druh „Natur“, tyto naše oblíbené s označením „Calcium“ se mi nedaří nikde sehnat. Ani na stránkách německého DM, Alnatury či Rossmanu ho aktuálně nemají. Netušíte někdo proč, zda se zase objeví či zda jdou nějaké podobně dobré koupit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2371
8.1.22 13:27

@meduzza Rýže obsahuje přirozeně hodně arsenu. Asi by mě to nelákalo pít moc často, tím spíš např. v těhotenství nebo při kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2371
8.1.22 13:29

@meduzza Jestli potřebuješ doplnit vápník, někde jsem četla, že čerstvá pomerančová šťáva je hodně bohatá na vápník - ale nevím, dál jsem po tom nepátrala. Další zdroje např. tady: https://www.nutridatabaze.cz/…e-nutrientu/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16670
8.1.22 13:41
@meduzza píše:
Ahoj, netušíte někdo proč zmizel z obchodů „Rýžový nápoj s vápníkem“? Bývala jejich privátní značka v drogerii DM, Alnaturu měli v Globusu a na Rohlíku. Všude teď nacházím jen druh „Natur“, tyto naše oblíbené s označením „Calcium“ se mi nedaří nikde sehnat. Ani na stránkách německého DM, Alnatury či Rossmanu ho aktuálně nemají. Netušíte někdo proč, zda se zase objeví či zda jdou nějaké podobně dobré koupit?

Jo, taky jsem to kupovala. Z ryzoveho mleka je vyborna ovesna kase a kdyz uz jsem to kupovala, tak prave s vapnikem. Tak ted beru ten Natur.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9517
8.1.22 16:29

@pet p díky, o arsenu v rýži vím. Ono v tom nápoji bylo díky mořské řase Lithothamnium 120 mg vápníku na 100 g, což pro někoho kdo má ABKM bylo velmi obohacující pro rozšíření jídelníčku ve velmi chutné formě. A když si na to člověk zvykne, rád si občas dá něco takhle dobrého co mu ten vápník doplní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2371
9.1.22 08:20

@meduzza Pro mě byl arsen v rýži překvapení, tak to šířím dál :-) Super, že to víš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat