S rýmou k doktorce?

3425
31.8.06 07:38

S rýmou k doktorce?

Ahoj, mamky,
chci se zeptat, malá má poprvé asi rýmu, dneska v noci skoro nespinkala, pořád se budila a poplakávala a když usnula, tak chroptila. Ale teď jí z nosu nijak neteče a ani teplotku nemá, tak nevím, co to je, jestli fakt rýma. A vypadá taky v pohodě, pěkně si hraje. Mám s ní radši zajít k doktorce, at se na ni raději podívá? Ale zase nechci, at mě doktorka seřve, že je to jenom obyčejná rýma a já s ní „lezu“ do čekárny, kde jsou nemocné děti.. Nemám s tímto žádné zkušenosti, zatím ještě nebyla nikdy nemocná, ani nachlazená, tak se omlouvám za možná přihlouplé dotazy..
A jak doma léčíte rýmu u dětí Vy?
Díky,
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

219
31.8.06 07:57

Ahoj Andreo,

no nevím.. My jsme vyrazily k doktorce asi před 3 týdny, kdy dcera nejenom, že dostala strašnou rýmu a kašlala, ale navíc dostala horečku. Bylo to také poprvé, taky mě vyděsila ta horečka, takže jsme k doktorce letěla jak sběsilá. Verdikt: dramatizuju to, v krku nic nemá, na horečku Paralen a když bude brečet, tím líp, aspon se jí budou líp polykat ty nudle-:))) Tak nevim.. Do nosu jsem koupila nějaké kapky, co mi doporučili v lékárně. Klid byl ale až tak po 14 dnech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
31.8.06 08:32

Andreo, může to být „zadní rýma“, moji kluci ji mají řasto. Pokud se nepřidá horečka, dcerka nepřestane pít, nebude ji viditelně něco bolet (ucho třeba), tak bych k doktorce nechodila.
dobrý je stříkat Vincentku ve spreji - hleny se zředí, možná se ti pak i něco podaří odsát. Mě teda většinou ne. No a na noc, aby se dobře dýchalo, tak dám kapky na rýmu, nasivin nebo otrivin pro děti.

Makýš a Tygříci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
31.8.06 08:32

Ahoj

pokud to má uklidnit tebe, tak klidně vyraž… my chodíme až před koncem ordinačky… to už tam nikdo není:o))

Jinak rýmu jsme první měli po prvním roce - což je dost velký úspěch… vodnatá bílá ¨ničemu nevadí. My šplíchali do nosánku spray Mar plus - slaná mořská voda:o)
Pokud umí dítko smrkat je to výhoda, pokud ne a nechá si odsát, tak mu můžeš pomoci… ale stejně bych řekla že to je jen krátkodobá úleva… V noci je to snad nejhorší:o(
Pak jsme měli taky Nasivin a Otrivin obojí pro kojence… ale v nemocnici (jo byli jsme i na pohotovosti - ne samozřejmě kvůli rýmě:o) nám paní dr. řekla že to nemáme kapat příliš často, jelikož to pak může dráždit nosní sliznici a ta může pálit.....

Pokud se ale vodnatá rýma změní na zelenou, tak už bych k dr. šla, protože to znamená že jsou tam některé bakterie. Děti mají krátkou Eustachovu trubici, takže se jim může velmi snadno bakterie z nosu dostat do ucha a způsobit zánět v oušku.....
Dr. pak posoudí, zda Vám dát ATB kapky do nosu.
Toto je moje laické převyprávění toho, co mi říkala kámoška - doktorka, když jsem se jí ptala na to, na co se ptáš ty:o))

brzké uzdravení:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.8.06 09:00

Anduli, já tohle řeším tak, že zavolám doktorce. Buď ti řekne, že máš přijít, nebo že ne :) a případně i, jak moc lidí má v čekárně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
31.8.06 09:20
Bramburek píše:
Ahoj Andreo,no nevím.. My jsme vyrazily k doktorce asi před 3 týdny, kdy dcera nejenom, že dostala strašnou rýmu a kašlala, ale navíc dostala horečku. Bylo to také poprvé, taky mě vyděsila ta horečka, takže jsme k doktorce letěla jak sběsilá. Verdikt: dramatizuju to, v krku nic nemá, na horečku Paralen a když bude brečet, tím líp, aspon se jí budou líp polykat ty nudle-:))) Tak nevim.. Do nosu jsem koupila nějaké kapky, co mi doporučili v lékárně. Klid byl ale až tak po 14 dnech.

Teda Bramburku,

ta doktorka je nějaká drsná :! Takovou bych asi změnila. Já bych zkusila doktorce zavolat, měla by poradit, co dělat. Já na tu svojí mám i mobil - naposledy jsem ji volala v úterý večer, když Ondra dostal teploty. Vždycky ochotně poradí.

Pa ¨

Pajina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
31.8.06 09:44

Ahoj, nevim, proc si myslis, ze mas prihlouply dotaz. Ono se to zda ze je to blbost, jen takova ryma, ale vim, jak mimi dokaze potrapit, maly jednou dobou trpel rymou skoro porad, jedna skoncila, dalsi zacala :O(..takze vim co to je…ono se u mimi k tomu muze potom pridat i kasel a s tim uz bych k toktorce sla. Je dobre, tu rymu odchytit v zacatku. Nevim, ale ja bych asi doktorce zavolala, jako ze ji s tim nechces otravovat, ale at ti poradi neco, co mas davat. Nam doktorka predepisuje modre nosni kapky bez efedrinu, myslim, ze jsou delane, jinak si kupujeme nasivin, ale v lekarne musis rict, ze mas rocni ditko, protoze existuje i nasivin do 1 roku. Jinak nejakymi temi domacimi babskymi recepty priliz neoplyvam, kdyby tu nekdo byl, kdo vi, jak vylecit rymu bez leku, bylo by fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1715
31.8.06 09:57

Muzes se zkusit zeptat v lekarne, tam ti taky poradi.

Chtela jsem se zeptat, dcera ma uz asi tyden rymu, takovou tu tekutou, ucpany nos nema. Nema cenu strikat vincentku, protoze nos je krasne pruchodny, takze vincentka protece do krku. Proste ji tece hodne ryma z nosu jako voda a ja to neustale utiram.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
31.8.06 10:25

Já bych zatím k Dr. nešla. Když má malá slabší rýmu používáme Vincentku to je sice na prevenci ale zvlhčuje, a když má horší rýmu tak Nasivin samozřejmě k věku, dříve sme i odsávali ale teď už umí smrkat sama, ale odsáváli sme jen v případě že už to v ní dost chrčelo a nebo jí z nosu šli takové bubliny, aby to mělo cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
31.8.06 10:41

Ahoj, taky teď proděláváme rýmu a jsem v klidu. Je to taková ta tekutá, jak tady holky popisujou(dcerce je 10 měsíců). HOrší to bylo, když bylo malý 14 dní a začala frkat, to jsem byla opravdu vystresovaná. chápu ale, že když se u vás rýma objevila poprvé, je to pro tebe trochu něco novýho a máš obavy. K doktorce bych na tvym místě nechodila, jen zatelefonovala, abys věděla co a jak. Jinak i na nternetu se dá najít spousty rad. Tak ať jste brzo zdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
31.8.06 10:52

A ty rady: když je rýma tekutá a dítěti se dobře dýchá, tak jen občas mažu opthalmo-azulen pod nos a na noc dávám pod matraci srolovanou deku, aby rýma při spání vytékala z nosíku. Často větrám a taky je dobrý zvlhčovat vzduch, napřl mokrýma plenama na topení. Pokud je rýmá tužší, tak ji ztěkuťuji Stérimarem(nosní sprej) a odsávám. Na noc kápnu Nasivin(někdy i přes den, ale čim míň tim líp). A pokud prcek nemá horečku a venku něni mráz, tak jdeme i ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ibu
627
31.8.06 11:47

Ahoj,

šťastné dítě, že má poprvé rýmičku. Tedy pokud to rýma je.

Jinak pokud je holčička v pohodě a nevypadá nemocně k Dr. bych asi nešla. Ale z druhé strany pokud bys na to pořád myslela a pozorovala ji, tak tam běž a budeš mít klid.

Jinak my používáme sprej s mořskou vodou. Zeptej se v lékarně, poradí ti. Používáme buď Stérimar nebo Humex (ten bych řekla, že je lepší) je tam 150 ml, sice stojí cca 200,– ale vydrží hodně dlouho. Je dobrý taky jako prevence před rýmou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
31.8.06 13:32

My když měli rýmu asi na 7 měsících.. no, rýma, prostě taky chroptěl, jinak nos ucpaný ani ne. Spíš ta zadní rýma. K doktorce jsem zavolala, poradila Nasivin pro děti. Ale ten bych dýl jak týden nedávala a je to fakt pro silnou rýmu spíš. Já mám dobrou zkušenost s kapkami s mořskou vodou, Mar plus. I když je to zadní rýma, krásně to uvolní. Ono se říká, že léčená i neléčená rýma trvá týden. Tak uvidíte. Ale k doktorce bych s tím nešla, abyste si nepřinesli něco horšího :cry: . Ono to samo odezní, neboj. A odsávačku bych vůbec nepoužívala, to jen kdyby bylo nejhůř. Já mu ty nudličky, pokud nějaká byla, vytahovala normálně vat. tyčinkou, ale jenom z krajíčku. Příjde mi to šetrnější, než odsávat. Neboj, přejde to :wink: . Na noc zvhlčuj vzduch, přes den větrej ( ne průvan ). S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama