Poradna pro otázky pojištění, hypoték a spoření
Soňa Janáčková
Korpus:
180 g kvalitní čokolády (aspoň 65%)
2/3 hrnku másla
2/3 cukru jemná krupice nebo Korunní na pečení
8 žloutků
10 bílků
1/2 hladky mouky
pulka kypřiciho prašku na pečeni
Navrch:
Meruňková marmeláda asi 4 lžíce
Poleva:
200 g čokolády na vaření
4-6 lžic smetany ke šlehání
Čokoládu do korpusu rozlámeme, přidáme k ní 2-3 lžíce vody a rozpustíme nad vodní lázní.
Změklé máslo utřeme do pěny s cukrem, postupně zašleháme žloutky jeden po druhém a rozpuštěnou vlažnou čokoládu. Bílky ušleháme hodně dotuha a s prosátou moukou postupně vmícháme do těsta.
Formu průměr 26 cm vymazanou a vysypanou naplníme těstem a pečeme v troubě vyhřáté na 180°C asi 20 minut, pak teplotu snížíme na 150°C a dopečeme. Na špejli po vytažení nesmí nic ulpět.
Korpus opatrně vyklopíme z formy vrchem dolů, aby se srovnal a necháme zchladnout. Pak ho potřeme prolisovanou marmeládou - vršek a boky.
Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu na vaření, po lžících vmícháme horkou smetanu, vymícháme do hladka a polijeme korpus. Necháme ztuhnout. Tato poleva se dobře krájí.
PS: MĚLA BY TO BYT POUZE NA JEDEN KOUPUS TAK AT SE POPŘÍPADĚ ZADAŘÍ ![]()
@Ebixa bohuzel,ted jsem koukala a vsechno je na vahu a ty recepty nejsou nic moc ![]()
@Anonymní píše:
Korpus:
180 g kvalitní čokolády (aspoň 65%)
2/3 hrnku másla
2/3 cukru jemná krupice nebo Korunní na pečení
8 žloutků
10 bílků
1/2 hladky mouky
pulka kypřiciho prašku na pečeni
Navrch:
Meruňková marmeláda asi 4 lžícePoleva:
200 g čokolády na vaření
4-6 lžic smetany ke šleháníČokoládu do korpusu rozlámeme, přidáme k ní 2-3 lžíce vody a rozpustíme nad vodní lázní.
PS: MĚLA BY TO BYT POUZE NA JEDEN KOUPUS TAK AT SE POPŘÍPADĚ ZADAŘÍ
Změklé máslo utřeme do pěny s cukrem, postupně zašleháme žloutky jeden po druhém a rozpuštěnou vlažnou čokoládu. Bílky ušleháme hodně dotuha a s prosátou moukou postupně vmícháme do těsta.
Formu průměr 26 cm vymazanou a vysypanou naplníme těstem a pečeme v troubě vyhřáté na 180°C asi 20 minut, pak teplotu snížíme na 150°C a dopečeme. Na špejli po vytažení nesmí nic ulpět.
Korpus opatrně vyklopíme z formy vrchem dolů, aby se srovnal a necháme zchladnout. Pak ho potřeme prolisovanou marmeládou - vršek a boky.
Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu na vaření, po lžících vmícháme horkou smetanu, vymícháme do hladka a polijeme korpus. Necháme ztuhnout. Tato poleva se dobře krájí.
oooo dekuji a klanim se
![]()
Mám nehrnkový, ale koukám, že je všeho stejné množství, takže se to vlastně asi dá i nahrnkovat ![]()
je to množství na malou formu:
těsto:
90g hořké čokolády
95g másla
95g cukru moučka
95 poloh. mouky
4 vejce
na pomazání:
200g meruňkové nebo rybízové marmelády
lžíce citr. šťávy
lžička rumu
poleva:
50g hořké čokolády
50g mléčné čokolády
50ml vody
1-2 lžičky cukru moučka
Rozpustit čokoládu a nechat vychladit.
Změklé máslo rozmíchat s cukrem, přidat žloutky, zchladlou čokoládu, sníh z bílků, mouku - do trouby na 180°C na 20-25 min. Pak nechat vychladit.
Marmeládu s citr. štávou a rumem přivést k varu, vařit 2-3 minuty a propasírovat.
Rozpůlit korpus, namazat propasírovanou marmeládou vnitřek, pak i celý už přiklopený korpus - nechat zas ztuhnout.
Nakonec poleva
Příspěvek upraven 20.02.15 v 10:51
Aha, koukám, že než to doklepu i s odbíháním, tak je tu už přede mnou skoro stejný recept ![]()
@mrs.gendy
to můžu potvrdit, zrovna ted se mi stalo, že jsem se chystala na pečení, všechno povytahovala a bez varování došly baterky ve váze, vytočilo mě to do vrtulí
![]()
@Ebixa tak to máme asi tu samou debilní váhu
kdyby se aspoň zmátořila na jedno poslední vážení, ale nic, z plný funkčnosti, uplný konec ![]()
Vykasli se na cely sachr dort, ten stejne nebude nikdy tak dobry, jako originala.
Pred par dny tu byla diskuse na tema nejluxusnejsi cokoladovy dort a tent:
http://www.apetitonline.cz/…vy-dort.html
Je absolutne nejlepsi z nejlepsich a to jsem jich vyzkousela uz nekolik a hodne hodne lidi si ode me uz bralo recept.
Dopurucuju nejen ja, ale i spusta holek z ted diskuse, co ten dort uz delaly. Lepsi dort jsi jeste nejedla.
tady ta diskuse:https://www.emimino.cz/…dort-217778/
Klidne ten dort muzes namazat merunkovou marmeladou a urcite tim nic nezkazis
Prosim, nema nekdo z vas hrnickovej recept na sachr dort? Na internetu mi pri zadani vybehne mrkvovej a jablecnej, ale cistej ne e. Dekuji za pripadne recepty.
P. S. je mi jasny, ze to nebude jako original, ale ke kaficku dobry