Sachr - hrnkový recept

mrs.gendy
20.2.15 10:21

Sachr - hrnkovy recept

Prosim, nema nekdo z vas hrnickovej recept na sachr dort? Na internetu mi pri zadani vybehne mrkvovej a jablecnej, ale cistej ne e. Dekuji za pripadne recepty.

P. S. je mi jasny, ze to nebude jako original, ale ke kaficku dobry :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1603
20.2.15 10:33

Já hodně koukám na recepty.cz třeba něco najdeš :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.15 10:37

Korpus:
180 g kvalitní čokolády (aspoň 65%)
2/3 hrnku másla
2/3 cukru jemná krupice nebo Korunní na pečení
8 žloutků
10 bílků
1/2 hladky mouky
pulka kypřiciho prašku na pečeni
Navrch:
Meruňková marmeláda asi 4 lžíce

Poleva:
200 g čokolády na vaření
4-6 lžic smetany ke šlehání

Čokoládu do korpusu rozlámeme, přidáme k ní 2-3 lžíce vody a rozpustíme nad vodní lázní.
Změklé máslo utřeme do pěny s cukrem, postupně zašleháme žloutky jeden po druhém a rozpuštěnou vlažnou čokoládu. Bílky ušleháme hodně dotuha a s prosátou moukou postupně vmícháme do těsta.
Formu průměr 26 cm vymazanou a vysypanou naplníme těstem a pečeme v troubě vyhřáté na 180°C asi 20 minut, pak teplotu snížíme na 150°C a dopečeme. Na špejli po vytažení nesmí nic ulpět.
Korpus opatrně vyklopíme z formy vrchem dolů, aby se srovnal a necháme zchladnout. Pak ho potřeme prolisovanou marmeládou - vršek a boky.
Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu na vaření, po lžících vmícháme horkou smetanu, vymícháme do hladka a polijeme korpus. Necháme ztuhnout. Tato poleva se dobře krájí.

PS: MĚLA BY TO BYT POUZE NA JEDEN KOUPUS TAK AT SE POPŘÍPADĚ ZADAŘÍ :)

  • Citovat
  • Upravit
mrs.gendy
20.2.15 10:38

@Ebixa bohuzel,ted jsem koukala a vsechno je na vahu a ty recepty nejsou nic moc :think:

  • Citovat
  • Upravit
mrs.gendy
20.2.15 10:38
@Anonymní píše:
Korpus:
180 g kvalitní čokolády (aspoň 65%)
2/3 hrnku másla
2/3 cukru jemná krupice nebo Korunní na pečení
8 žloutků
10 bílků
1/2 hladky mouky
pulka kypřiciho prašku na pečeni
Navrch:
Meruňková marmeláda asi 4 lžíce

Poleva:
200 g čokolády na vaření
4-6 lžic smetany ke šlehání

Čokoládu do korpusu rozlámeme, přidáme k ní 2-3 lžíce vody a rozpustíme nad vodní lázní.
Změklé máslo utřeme do pěny s cukrem, postupně zašleháme žloutky jeden po druhém a rozpuštěnou vlažnou čokoládu. Bílky ušleháme hodně dotuha a s prosátou moukou postupně vmícháme do těsta.
Formu průměr 26 cm vymazanou a vysypanou naplníme těstem a pečeme v troubě vyhřáté na 180°C asi 20 minut, pak teplotu snížíme na 150°C a dopečeme. Na špejli po vytažení nesmí nic ulpět.
Korpus opatrně vyklopíme z formy vrchem dolů, aby se srovnal a necháme zchladnout. Pak ho potřeme prolisovanou marmeládou - vršek a boky.
Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu na vaření, po lžících vmícháme horkou smetanu, vymícháme do hladka a polijeme korpus. Necháme ztuhnout. Tato poleva se dobře krájí.

PS: MĚLA BY TO BYT POUZE NA JEDEN KOUPUS TAK AT SE POPŘÍPADĚ ZADAŘÍ :)

oooo dekuji a klanim se :mrgreen: :*

  • Citovat
  • Upravit
3478
20.2.15 10:48

Mám nehrnkový, ale koukám, že je všeho stejné množství, takže se to vlastně asi dá i nahrnkovat :)

je to množství na malou formu:
těsto:
90g hořké čokolády
95g másla
95g cukru moučka
95 poloh. mouky
4 vejce

na pomazání:
200g meruňkové nebo rybízové marmelády
lžíce citr. šťávy
lžička rumu

poleva:
50g hořké čokolády
50g mléčné čokolády
50ml vody
1-2 lžičky cukru moučka

Rozpustit čokoládu a nechat vychladit.
Změklé máslo rozmíchat s cukrem, přidat žloutky, zchladlou čokoládu, sníh z bílků, mouku - do trouby na 180°C na 20-25 min. Pak nechat vychladit.

Marmeládu s citr. štávou a rumem přivést k varu, vařit 2-3 minuty a propasírovat.
Rozpůlit korpus, namazat propasírovanou marmeládou vnitřek, pak i celý už přiklopený korpus - nechat zas ztuhnout.

Nakonec poleva

Příspěvek upraven 20.02.15 v 10:51

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3478
20.2.15 10:49

Aha, koukám, že než to doklepu i s odbíháním, tak je tu už přede mnou skoro stejný recept :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
mrs.gendy
20.2.15 10:51

@Mmonnika no uz bych si mohla koupit vahu a zivot by byl jednodussi :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
3478
20.2.15 10:55

@mrs.gendy :mrgreen: to můžu potvrdit, zrovna ted se mi stalo, že jsem se chystala na pečení, všechno povytahovala a bez varování došly baterky ve váze, vytočilo mě to do vrtulí :cert: :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1603
20.2.15 11:06

@mrs.gendy tak to jo…tak já opisuju taky ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1603
20.2.15 11:07

@Mmonnika přesně to se mi včera stalo taky :mrgreen: mrtvice :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3478
20.2.15 11:17

@Ebixa tak to máme asi tu samou debilní váhu :lol: kdyby se aspoň zmátořila na jedno poslední vážení, ale nic, z plný funkčnosti, uplný konec :cert:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1603
20.2.15 11:24

@Mmonnika jo přesně…a ještě mi to napíše „LOL“ než se vypne :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9754
20.2.15 11:26

Vykasli se na cely sachr dort, ten stejne nebude nikdy tak dobry, jako originala.
Pred par dny tu byla diskuse na tema nejluxusnejsi cokoladovy dort a tent:
 http://www.apetitonline.cz/…vy-dort.html

Je absolutne nejlepsi z nejlepsich a to jsem jich vyzkousela uz nekolik a hodne hodne lidi si ode me uz bralo recept.
Dopurucuju nejen ja, ale i spusta holek z ted diskuse, co ten dort uz delaly. Lepsi dort jsi jeste nejedla.

tady ta diskuse:https://www.emimino.cz/…dort-217778/

:jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9754
20.2.15 11:28

Klidne ten dort muzes namazat merunkovou marmeladou a urcite tim nic nezkazis

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Party Time spotřebiče

  • (4.8) + 30 recenzí

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Turbo 3v1

  • (4.8) + 10 recenzí

Poradna pro otázky pojištění, hypoték a spoření

Ikona - Soňa Janáčková

Soňa Janáčková