Reklama

Sama na dítě, finance na RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 22:49
Sama na dite, finance na RD

Dobry den, omluvte anonym, je to citlive. Abych sla k veci, premyslim, ze odejdu od partnera, proc bych ted probirat nechtela.

Mam dotaz na maminky na RD, co jsou samy. Jak to zvladate? Myslim po fin strance. RD mam 5200 Kc, pokud stahnu platby na to nejnutnejsi, tak muze odchazet 2 tis. Ale co dal, zbyde mi 3200,– to neda ani na najem (bydlim ve vetsim meste) a z ceho budem zit? Pocitam, ze alimenty na dvoulete dite budou minimalni. Jak to delate vy? Z ceho vlastne zijete? Jsem opravdu zoufala a nevim, co mam delat. Dekuji za rady

PS: syna mi do skolky driv nevezmou, je dost nestandartni, tahle varianta bohuzel neprichazi v uvahu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

-Sára
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 10.02.18 22:54

Napadá mě ty do prace. Malý do soukromé školky. mela jsem to takto.mela jsem něco našetřeno tak jsem měla peníze na kauci na byt. Jo a výživné můžeš žádat i na sebe pokud nevydelavas.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 10.02.18 22:55

Najít si nájem zaplatit 3 první nájmy (rezerva?)a pak si zažádat o příspěvek na bydlení, příspěvky na děti a alimenty od otce, pokud jsou dítěti méně jak dva roky tak i alimenty na sebe. I tak to nebude na žádné vyskakování. Co nejdříve do práce

střepina
Neúnavná pisatelka 16599 příspěvků 10.02.18 22:57

Zažádat o příspěvek na bydlení, na netu je kalkulalačka, kde se to dá spočítat, pak o příspěvek na díte, to je do 6 let 500kc

ka2ka
Extra třída :D 12753 příspěvků 1 inzerát 10.02.18 23:04

Co nějaký duh práce na doma?

Yoy
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 10.02.18 23:08
@Anonymní píše:
Dobry den, omluvte anonym, je to citlive. Abych sla k veci, premyslim, ze odejdu od partnera, proc bych ted probirat nechtela.

Mam dotaz na maminky na RD, co jsou samy. Jak to zvladate? Myslim po fin strance. RD mam 5200 Kc, pokud stahnu platby na to nejnutnejsi, tak muze odchazet 2 tis. Ale co dal, zbyde mi 3200,– to neda ani na najem (bydlim ve vetsim meste) a z ceho budem zit? Pocitam, ze alimenty na dvoulete dite budou minimalni. Jak to delate vy? Z ceho vlastne zijete? Jsem opravdu zoufala a nevim, co mam delat. Dekuji za rady

PS: syna mi do skolky driv nevezmou, je dost nestandartni, tahle varianta bohuzel neprichazi v uvahu.

co tak sa prestahovat k rodičom, kym budeš moc pracovat? alebo ku kamaratke?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 23:19
@-Sára píše:
Napadá mě ty do prace. Malý do soukromé školky. mela jsem to takto.mela jsem něco našetřeno tak jsem měla peníze na kauci na byt. Jo a výživné můžeš žádat i na sebe pokud nevydelavas.

Jak jsem psala, skolka bohuzel tak min rok neprichazi v uvahu. Ty alimenty na me, to je teda i pro nesezdane pary? @Barbucha3
Dekuji. Koukala jsem na tu kalkulacku, na jidlo by snad neco zbylo

Jinak bohuzel k rodicum nemuzu, nevesli bychom se, plus bych se musela stehovat daleko od otce ditete, coz asi taky neni idealni. Vidali by se malo. Kamaradky jsou vsechny vdane, to mam smulu.

Privydelek na doma shanim, bohuzel se moc nedari.

elan
Kecalka 201 příspěvků 10.02.18 23:43

Navyš si rodičák na nějakou dobu, pak požádej o městský byt nebo sociální byt, město většinou byty přiděluje maminkám s dětma, co nemají kam jít. Tak to zkus ve vašem městě. Pak požádej o alimenty, přídavky, příspěvky na bydlení atd. Přežijete, ale na vyskakování to nebude. Dítě by pak mělo jít do školky, pokud ho nevezme klasická školka, tak speciální školka nebo soukromé jesle a vy pak musíte jít do práce.

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 00:03

Shodou okolnosti mam 3 kamaradky, ktere to takto mely, jedna to proziva prave ted. Vsem jsem pomahala. Pomahali zejmena jejich rodice. Zvladnout se to da, ruzove to neni, ale pokud mas babicky, pomohou. Neni to prijem, se kterym muzes kalkulovat, ale realne to tak byva. Plus pridavky. Zajdi si na socialku a pobav se tam, to bude nejlepsi. A preju hodne stesti. Proc chces odejit nepises, ale verim, ze duvod mas a je dobre, ze mas odvahu. Vetsinou se tu zenske na RD jen vymlouvaji, ze to nejde a nechaji se mlatit.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 11.02.18 02:51
@Anonymní píše:
Jak jsem psala, skolka bohuzel tak min rok neprichazi v uvahu. Ty alimenty na me, to je teda i pro nesezdane pary? @Barbucha3
Dekuji. Koukala jsem na tu kalkulacku, na jidlo by snad neco zbylo

Jinak bohuzel k rodicum nemuzu, nevesli bychom se, plus bych se musela stehovat daleko od otce ditete, coz asi taky neni idealni. Vidali by se malo. Kamaradky jsou vsechny vdane, to mam smulu.

Privydelek na doma shanim, bohuzel se moc nedari.

Jen je problém, že nejprve musíš 3 měsíce platit nájem sama a až pak zažádat, takže do začátku budou potřeba peníze. Alimenty také nebudou zřejmě hned, s nimi nejlépe nepočítat vůbec, když se chlap sekne je to na roky. Takže pokud můžeš ještě zůstat u přítele, tak zůstaň, šetři, zajdi si na sociálku, zkus se poptat na ten městský byt. Pokud nemůžeš být nadále u přítele tak jedině k rodičům nebo azylový dům, tam pak tyhle kroky radí a pomáhají. Je celkem nutné, abys měla rezervu - kauce, nábytek, první tři nájmy, plus další peníze, kdyby opravdu nechodili alimenty.
Práce na doma není, pouze pokud něco umíš - překlady, něco vyrobit, péct, atd.. ale jinak není šance sehnat něco na doma. Pokud bys měla šanci na dobré placenou práci, tak lepší si zaplatit soukromou školku a normálně vydělávát, ale někomu se to nevyplatí. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 07:19

Dekuji vsem za rady. Na ty tri najmy bych tak tak mela, tak snad by to nebyl problem. Poptat se po tech mestskych bytech je dobry napad, to zkusim, moc sanci tomu nedavam, ale treba me prekvapi. S alimenty snad problem nebude, tak snad budeme mit co jist.

Jana206
Nadpozemská drbna 26368 příspěvků 11.02.18 07:53

Ted uz neplatí, ze prispevek na bydleni muzes zadat az po trech měsících. Můžeš hned po jednom, ale ze zacatku se počítá 80 procent nákladů, takze bude prvni tri měsíce nižší. Potom pridavky na děti, tam se teď změnily podminky, prijmy se dokladaji každé tri měsíce a to prvni čtvrtletí s bude zpetne počítat i partnerův prijem, byl s vámi. Zvyšování se vas tykat nebude, to je jen pro rodiny, kde aspon jeden pracuje.
Dale zkusit davky hmotné nouze. Jsou různé organizace pomahajici rodinám a mívají i potraviny, detskou vyzivu, sladkosti, kosmetiku, plenky. Davaji jim to velké obchodaky tesne pred koncem zarucni doby.

Jana206
Nadpozemská drbna 26368 příspěvků 11.02.18 07:55

Na mestsky byt bych se moc nespolehala, cekaci doba je dlouha. A casto není o co stát. Ty nové a peknejsi bývají casto pro rodiny, méně majetne, ale pro rodiny.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 11.02.18 10:05

A ty jsi svobodna nebo vdana. Pokud jsi vdana, tak je snad neco jako SJM a pokud nejsi, tak předpokládám, ze mas nasporeno, kdyz jsi si poridila dite za svobodna. :nevim: Jinak je rada jedina. Jit do prace.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 10:56

@srpen89
Svobodna. Nasporene penize jsem dala do spolecneho bydleni, ty mi partner asi nebude moct vratit hned, bohuzel a ano vim, muzu si za to sama.

Zvazuju, ze se domluvim na odchodu, az se mi penize vrati, dost mi to pak usnadni situaci.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >