Sama na dvojčata

Anonymní
5.9.20 09:25

Sama na dvojčata

Ahojky. Dostala jsem se do velmi těžké životní situace :,( můj přítel - cizinec ( země mimo EU ) se rozhodl že nás opustí a odjede zpět do jeho země s tím že nebude platit výživné ani nic. Prostě ať se sama postarám o děti :,( je tu některá z vás, která byla sama na 2 děti? Prosím o povzbuzení. A můžu chodit k doktorům sama s dvojčaty? Nebo musíme byt vždy 2? Doteď jsme vždy šli spolu tak nevím :,( mám už staré rodiče a ti mi nemůžou nějak pomoci. Oba ještě pracuji ale za minimální mzdu :( pobírám jen rodičák 15 tisíc měsíčně. Holkám je teprve 8 měsíců tak nemuzu nikam na brigádu :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1221
5.9.20 09:28

Achjo, to sis teda nasla chlapa probzivot 8o…zazalovat o alinenty, dokzd je jeste tady. Zadny takovy, ze se vyvlikne. Z jake p. rdele pochazi? Jde mi ted o vymahani alimentu…k doktorum samozrejme sama chodit muzes…jsi zakonny zastupce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27508
5.9.20 09:33
@Anonymní píše:
Ahojky. Dostala jsem se do velmi těžké životní situace :,( můj přítel - cizinec ( země mimo EU ) se rozhodl že nás opustí a odjede zpět do jeho země s tím že nebude platit výživné ani nic. Prostě ať se sama postarám o děti :,( je tu některá z vás, která byla sama na 2 děti? Prosím o povzbuzení. A můžu chodit k doktorům sama s dvojčaty? Nebo musíme byt vždy 2? Doteď jsme vždy šli spolu tak nevím :,( mám už staré rodiče a ti mi nemůžou nějak pomoci. Oba ještě pracuji ale za minimální mzdu :( pobírám jen rodičák 15 tisíc měsíčně. Holkám je teprve 8 měsíců tak nemuzu nikam na brigádu :,(

Jsem z dvojčat a táta se mnou v životě u doktora nebyl. Vždy jsme šly se sestrou jen s mámou. O alimenty bych ho zažalovala. Aspoň to zkusíš. On hraje na to, že nic neuděláš. Asi je to pěkný ptáček. Odkud je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 09:36
@Russet píše:
Jsem z dvojčat a táta se mnou v životě u doktora nebyl. Vždy jsme šly se sestrou jen s mámou. O alimenty bych ho zažalovala. Aspoň to zkusíš. On hraje na to, že nic neuděláš. Asi je to pěkný ptáček. Odkud je?
Je z Ruska. Ale dle zkušenosti jiných matek, které mají za exmanžela Rusa nebo Ukrajince tak s tím neudělají. Těžko budou vymáhat výživné až do Ruska :,(
  • Citovat
  • Nahlásit
692
5.9.20 09:37

Alimenty bys z něj měla nějak dostat, bohužel když je to cizinec, tak to asi bude jen složitější. Ale jistě najdeš někde podporu, možná OSPOD? Jinak sama dvojčata neznám, ale mám pár maminek s dvojčaty kolem, a někdy taky musí věci jako lékař atd zvládnout samy. Pokud máte aspoň trochu normální sestru u dr, tak určitě ochotně pomůže. Držím moc pěsti, nebude to jednoduché, ale jistě to zvládneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
5.9.20 09:44
@Bebeluska8 píše:
Alimenty bys z něj měla nějak dostat, bohužel když je to cizinec, tak to asi bude jen složitější. Ale jistě najdeš někde podporu, možná OSPOD? Jinak sama dvojčata neznám, ale mám pár maminek s dvojčaty kolem, a někdy taky musí věci jako lékař atd zvládnout samy. Pokud máte aspoň trochu normální sestru u dr, tak určitě ochotně pomůže. Držím moc pěsti, nebude to jednoduché, ale jistě to zvládneš.
Také myslím ze to bude těžké s těmi alimenty. Jediné zkusit advokáta :think:

Příspěvek upraven 05.09.20 v 09:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9364
5.9.20 09:45

Si nedovedu představit chlapa, co doprovází svoji ženu pokaždý s dětma k doktorovi, že se najednou na ně vybodne a ani jim nic nepřispěje… To se musel úplně zbláznit, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27508
5.9.20 09:49
@Anonymní píše:
Je z Ruska. Ale dle zkušenosti jiných matek, které mají za exmanžela Rusa nebo Ukrajince tak s tím neudělají. Těžko budou vymáhat výživné až do Ruska :,(
Není
@Anonymní píše:
Je z Ruska. Ale dle zkušenosti jiných matek, které mají za exmanžela Rusa nebo Ukrajince tak s tím neudělají. Těžko budou vymáhat výživné až do Ruska :,(

www.umpod.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 09:52
@Russet píše:
www.umpod.cz

Děkuji za tip. V pondělí jim zavolám. Jen by mě zajímalo co by dělali, kdyby hrál na mrtvého brouka a nic neposilal :,(

• Citovat
  • Nahlásit
2940
5.9.20 09:54
@Anonymní píše:

zkus to, z doslechu vím o holce, co vysoudila výživné na Američanovi…ale trvalo to asi 2 roky, řešila to nějak přes ambasádu… ;) jen už nevím jestli přes českou v Americe nebo přes Americkou v Praze…

Jinak chodím i se 3 dětmi, když je to nutné sama k doktorce a a je to úplně normální, jen prostě víc náročné :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27508
5.9.20 09:54
@Anonymní píše:
Děkuji za tip. V pondělí jim zavolám. Jen by mě zajímalo co by dělali, kdyby hrál na mrtvého brouka a nic neposilal :,(
Četla jsem, že v Rusku jsou víc dohledatelní díky centrální databázi obyvatel. Starý komunistický zvyky ;-)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4108
5.9.20 09:57

Znám holčinu co zůstala sama s trojčaty, tady ta:
https://www.blesk.cz/…-korunu.html
můžeš jí zkusit kontaktovat třeba přes FB

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.9.20 10:10
@Anonymní píše:
Děkuji za tip. V pondělí jim zavolám. Jen by mě zajímalo co by dělali, kdyby hrál na mrtvého brouka a nic neposilal :,(

Šel by sedět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
5.9.20 10:57
@Anonymní píše:

Musí to být vymahatelné. Výživné se vymáhá i zpětně za tuším 3 roky, problém je, že to prostě nepůjde hned, takže než se něco pohne, stejně na to sama budeš, pak teprve dostaneš najednou peníze… jinak se mi nechce věřit, že by mohl hrát mrtvého brouka a zároveň vést normální život, musí se někde nechat zaměstnat, v různých institucích hlásit adresu atd. To by si nemohl zřidit ani bankovní účet :nevim: jako není to pak otázka pár dnů i tak, ale že by ho jako nikdy nenašli, to mi připadá nemožné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19809
5.9.20 11:11

K mudr můžeš sama nebo jestli máš nějakou kamarádku? Jinak on si to představuje jednoduše, myslím že se nedokáže schovat aby ho nenašlli když se budeš snažit, jen je zvláštní že tak rychle otočil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama