Sama na rekonstrukci bytu

239
20.2.16 11:42

Sama na rekonstrukci bytu

Dnes jsem se rozhodla, že po letech bydlení v nájmu pořídím pro sebe a dceru vlastní byt. Kauce je složená, teď jen zbývá vyřízení financování a plánování rekonstrukce. Vzhledem k tomu, že jsem s dcerou sama, tak si vše plánuji a organizuji sama. Byt je v původním stavu, což mi absolutně nevadí, mám možnost si vše zrekonstruovat podle svých představ. A teď prosím o radu či o tipy. Pokud mi to finance dovolí, tak především bez ohledu na výši financí mám v plánu předělat elektroinstalaci, vodu, vyřešit topení (zřejmě elektrokotel a krbovky, neboť plyn tam přiveden není), podlahy (snad jen pokládka plovoučky či lina), ještě nevím, jestli nebude potřeba je hodit do roviny samonivelačkou, snížit strop pomocí SDK podhledů (kterými se dá následně i táhnout nějaká elektrika). A pokud finance dovolí, tak rovnou předělat koupelnu a záchod a byt dovybavit novým nábytkem (vestavěné skříně) a vymyslet kuchyň (ještě nevím, zda-li na míru či nějakou kupovanou a poskádat si - záleží dle financí). Mám své současné vybavení bytu, ale byla bych ráda za nové. Víceméně na všechny práce mám kamarády či známé, kteří mi to doufám vše udělají za rozumný peníz či jen za materiál. Ale teď prosím o rady či tipy…na co si dát pozor, na jaké vychytávky jste přišli během rekonstrukce, odkud máte kuchyň, vybavení koupelny, jaký typ podlahy máte,… Děkuji za rady. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1190
20.2.16 11:48

@Advise Určitě se vyplatí kuchyň od truhláře.. ale to zase záleží dost na vkusu. My si nechali dělat typem rustikální, je to opravdu veliká kuchyně do baráku a vyšla nás víc než o polovinu levněji, než by nás vyšla od kuchyňského studia. Do koupelny se dají pěkné obklady pořídit i například v Hornbachu, za dobrý peníz, stejně tak jako dlažba. V pokojích máme zátěžové lino, vypadá hezky, je teplé od nohou. Dole v obýváku a kuchyni máme tedy dlažbu, ale pod ní vyhřívací topení. Pěkné vybavení a doplňky mají například v IKEA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
20.2.16 11:53

Já právě moc nechci ty kuchyň, jako jsou dnes skoro všude, takové ty toho „plechového“ vzhledu, já nevím co to je za materiál. Chci světlou, dřevěnou, třeba i kombinaci nějakých světlých barev. A ráda bych i vč. spotřebičů. Co se týče podlahy, už jsem zkoumala lino, plovoučku a Vinyl a nevím…musím to ještě na internetu prostudovat, rozdíl, výhody a tak. Ale pokud to lino hřeje, tak je to fajn, to bych ráda. A dceři do pokojíku koberec, pořád si stejně hraje na zemi, potřebuji, aby to bylo teplé. Obklady a celkově sanitu do koupelny a na záchod plánuji pořídit v Polsku, hodně známých tam nakupovalo, kvalita srovnatelná tu a cena rozhodně přiznivější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1190
20.2.16 11:57

@Advise I my máme právě světlou dřevěnou v rustykálu, chce to dobrého truhláře a ten ti poradí i s různýma vychytávkama, navíc může za dobře pořídit i spotřebiče a máš to komplet i s montáží. Pak to chce vybrat hezké úchytky, mají toho mraky, stačí zadat do vyhledávače. My hledaly pod rustikální úchytky, moc hezky k bílé kuchyni vypadají úchytky mosazové, nebo kovové uvnitř s porcelánem, ale to je zase podle v kusu. Zátěžové lino, určitě, aby se v něm nevytvořily rýhy od nábytku a opravdu je teplé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
20.2.16 11:58

@Advise jé tak na tohle téma se těším, čeká mě něco podobného v červenci, takže už si pomalu dávám dohromady co bych chtěla ;).Co se týká podlahové krytiny, tak do předsíně a kuchyně chci PVC s filcem.Do koupelny bych chtěla obklad zářivě žlutý v kombinaci s bílou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
20.2.16 11:59

Tak já omrknu více to lino. Stejně mám v plánu to doplnit různými koberečky a tak, tak se to tím ještě trochu více zateplí. :-) A lino máte všude? Já potřebuji vyřešit kuchyň, předsíň a obývák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
20.2.16 12:00
@Malaga píše:
@Advise jé tak na tohle téma se těším, čeká mě něco podobného v červenci, takže už si pomalu dávám dohromady co bych chtěla ;).Co se týká podlahové krytiny, tak do předsíně a kuchyně chci PVC s filcem.Do koupelny bych chtěla obklad zářivě žlutý v kombinaci s bílou.

PVC s filcem? Musím mrknout na netu, to neznám. :-) A kupuješ také sama byt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1190
20.2.16 12:06

@Advise tam máme dlažbu s podlahovým topením :-) lino máme u dětí a v ložnici. Přesně doplníš koberečkama a pod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
20.2.16 12:09

Původně jsem myslela, že kuchyň od truhláře je dražší, než z kuchyňského studia…to mě docela překvapuje. :-) Stejně mám ale v plánu rozeslat na všechny tyhle dražší práce poptávky, projít si reference a vybrat si. :-) Už jsem se dočetla, že ty rozdíly v cenách bývají markantní. A dělali jste si hodně věcí sami, nebo jste měli řemeslníky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7163
20.2.16 12:17

Tak jenom jsem chtěla dodat, že jestli si budeš pokládat lino, nech si ho podlepit. Mně se stěhováním a nezbytnejma úpravama (vymalování, pokládání toho lina) pomáhali příbuzný zadarmo, takže jsem je chtěla otravovat co nejmíň a to lino mi jenom položili, ale začalo se boulit. Příště bych ho nechala rozhodně podlepit.

Já se taky stěhovala sama do bytu, koupelna tady byla naštěstí nová, linka jakžtakž, ta bude muset sloužit asi hodně dlouho, protože zbytečných 100 tisíc na takovou, jakou bych chtěla, fakt nemám a jako samoživitelka asi nikdy mít nebudu. :lol:
Já mám všude (kromě koupelny) lino, i v dětským pokojíku. Ale momentálně mi zedník pokládá v chodbě dlažbu a pak si tu stejnou ještě dokoupím do kuchyně místo lina, aby byla stejná.
A sehnala jsem fakt pěknou (teda aspoň mě se líbí :lol: ) za 250 Kč/m, což je myslím dobrá cena a není to žádná polská, ale italská. Těším se na zítra, až to bude hotový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
20.2.16 12:20
@PetraJ píše:
Tak jenom jsem chtěla dodat, že jestli si budeš pokládat lino, nech si ho podlepit. Mně se stěhováním a nezbytnejma úpravama (vymalování, pokládání toho lina) pomáhali příbuzný zadarmo, takže jsem je chtěla otravovat co nejmíň a to lino mi jenom položili, ale začalo se boulit. Příště bych ho nechala rozhodně podlepit.Já se taky stěhovala sama do bytu, koupelna tady byla naštěstí nová, linka jakžtakž, ta bude muset sloužit asi hodně dlouho, protože zbytečných 100 tisíc na takovou, jakou bych chtěla, fakt nemám a jako samoživitelka asi nikdy mít nebudu. :lol:
Já mám všude (kromě koupelny) lino, i v dětským pokojíku. Ale momentálně mi zedník pokládá v chodbě dlažbu a pak si tu stejnou ještě dokoupím do kuchyně místo lina, aby byla stejná.
A sehnala jsem fakt pěknou (teda aspoň mě se líbí :lol: ) za 250 Kč/m, což je myslím dobrá cena a není to žádná polská, ale italská. Těším se na zítra, až to bude hotový.

A kde jsi ji prosím sehnala? Tu dlažbu? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
20.2.16 12:21

Teprve si chystám rozpočet a zjišťuji kolik co vlastně stojí, podle toho se bude odvíjet i následná rekonstrukce. Proto hledám na netu a lovím tipy, na co si dát pozor a tak. Takže děkuji za tip s podlepením lina. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7163
20.2.16 12:38

Kupovala jsem ji normálně v krámě, ale ne žádný Obi nebo tak. Ale třeba v tom Obi jsem viděla dlažbu i za stovku za metr v akci.
Schválně ti sem dám fotku, jak to momentálně vypadá u nás doma. Ta dlažba je položená takhle kvůli chození, zítra se to dodělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
20.2.16 12:52
@PetraJ píše:
Kupovala jsem ji normálně v krámě, ale ne žádný Obi nebo tak. Ale třeba v tom Obi jsem viděla dlažbu i za stovku za metr v akci.
Schválně ti sem dám fotku, jak to momentálně vypadá u nás doma. Ta dlažba je položená takhle kvůli chození, zítra se to dodělá.

Ta je dobrá, budeš to mít moc pěkné. :palec: Není to tedy úplně můj styl, na mě to je trošičku divočina, já raději jednobarevné, či jen lehce barevné ton v tonu, ale už přemýšlím nad tou dlažbou do chodby také. :-) Je to praktičtější než lino? Nebo je to jedno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
20.2.16 12:53

Já jsem rekonstrukci dělala, první jsem v paneláku nechala předělat koupelnu a wc, pak rozvody a elektřinu v centru bytu, tu kolem obvodu jsem ponechala, byla ok. Pak výměna topení a oken, nakonec podlahy a kuchyn. Hodně věcí jsem zvládla sama, pokud máš známé, mlžeš to mít jednodušší a levnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama