sanitka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rdn.
Stálice 76 příspěvků 10.02.09 15:57
sanitka

Ahoj, netušíte náhodou někdo jestli budu mít nárok na sanitku, až mě budou propouštět s mimčem domů? Je dost pravděpodobné, že můj manžel bude zrovna ten den mimo město, tak abych nemusela využívat s novorozencem služeb MHD…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 10.02.09 16:11

Nevím, jestli existuje něco jako nárok, ale asi záleží, co si vyjednáš. Vzpomínám si, jak mě jednou chtěli poslat o půlnoci domů tramvají s tak vyvrknutým kotníkem, že jsem nesměla ani nemohla došlápnout, berle jsem neměla, protože se jim v noci nechtělo hledat správnou velikost. Jediná možnost, jak se pohybovat, bylo skákat po jedné. Tak jsem prostě sanotku tvrdě vyžadovala a najednou to šlo.
Uvidíš, co napíšou ostatní, ale každopádně bych to aspoň zkusila. Navíc nebudeš mít v porodnici kočárek, že, takže jak bys asi miminko přepravovala? Hodně štěstí.

Rdn.
Stálice 76 příspěvků 10.02.09 16:15

No tak kočárek by mi tam manžel mohl den předem přivézt a zaparkovat ho asi někde před vchodem (a zamknout)- ale uložení kočárku mi nepřijde jako největší problém, bude zima, řádí chřipky, autobusem bych se bála a pěšky to máme sakra daleko. Nejde mi o peníze, tu sanitku bych klidně zaplatila (prý i to se dělá) ale přijde mi bezpečnější jet sanitkou, než taxíkem…

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 10.02.09 16:37

Velmi pochybuji, že by na tohle byl nárok.

Není někdo, kdo by manžela zastoupil? (I když tohle bych mu teda neodpustila. Po prvním porodu mě vytočilo i to, že on pro mě přijel z práce, byl vzteklej, že čekam na apíry k propuštění několik hodin a odvezl mě domů a jel zpátky).

jamap
Kecalka 330 příspěvků 10.02.09 16:53

Nárok na sanitu není. Mohla by sis ji jedině zaplatit ze svého a to ještě ti s tím budou dělat drahoty a i když ji budeš mít už domluvenou tak klidně na ni můžeš čekat i několik hodin. Takže být tebou si nechám manželem dovést autosedačku a jela bych taxíkem a nebo si domluvila nějakého známého nebo kamarádku s autem. A jinak u té sanity počítej, že částka bude začínat někde u 1500-2000,– a to v případě, že tě nepovezou někam daleko.

Sati
Extra třída :D 11522 příspěvků 10.02.09 16:56

Nárok na to nemáš. Nárok máš pouze na odvoz sanitkou do nemocnice při začínajícím porodu - tohle si nemocnice neriskne. Z nemocnice se musíš dopravit sama - a sama si to zajistit. Osobně nevidím velký rozdíl v tom nechat se odvést manželem a nebo nechat se odvést taxíkem. Sedačku na mimi budeš mít a naložit tašky ti určitě taxikář pomůže. Nebo si zajisti někoho z rodiny. Mě taky vezl z porodnice domů švagr :wink: .

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 10.02.09 17:07

Tak to já si myslím, že bezpečnější je spíš taxík než sanitka. Tedy pokud budeš mít svoji sedačku. Já měla půl roku zlomenou nohu a musím říct, že jízdy sanitkou mi přišly dost nebezpečné, zvláště, při rychlém brždění apod. Tam nejsou ani pásy a když už jsou, tak nic moc.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 10.02.09 17:28

Sanitku ti samozřejmě dát můžou, ale zvaž sama, jestli fakt není lepší taxík. Nevím, jestli jsi někdy jela sanitkou, ale je to horší než na nějaký atrakci na pouti. řidiči rozhodně nijak ohleduplně nejezdí.

To samé platí i o tom kotníku, sanitky se obvykle dávaj stařenkám a rozličnejm sockám, kdo na to má a je trochu zodpovědný za své zdraví, tak si odvoz nějak zajistí sám. Já vím, že je příjemnější mít všechno zadarmo, ale ve zdravotnictví prostě na všechno není a když se někde vyplýtvá, tak potom někde zase chybí.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 10.02.09 20:06

Jo, s tím taxíkem je to fajn nápad. Vůbec mě to nejdřív nenapadlo. :oops:

PUDLOSLAVO :twisted: , než mě a můj kotník zařadíš mezi socky a začneš poučovat, možná by bylo dobré znát situaci. Ne vždy tě má kdo odvézt, ne vždy máš u sebe telefon a peníze, ne vždy se nehoda stane v oblasti, kde bydlíš… Pro příště děkuju.

radúna
Extra třída :D 12034 příspěvků 10.02.09 20:35

Hmmmm, tak to jsem taky socka, protože nejbližší špitál (mimojiné i s porodnicí) mám od naší vesnice tak 35 - 38 km… Takže v mém případě taxík asi taky nepřipadá v úvahu........ 8O . A jiné auto v rodině není, no nevím, jak bych to řešila já… :?:
Mimochodem u nás to je se sanitkama v případě ODVOZU DO NEMOCNICE (!) taky docela fajn… :evil: . Jelikož sanitky od nás nemohou jet dále než 15 km od svého působiště, děje se to, že se zavolá do opavské nemocnice, odkud vyrazí naší sanitce naproti a na Hradci n. Moravicí se pacienti překládají do té opavské sanity, která je dopraví do špitálu… :! :! :evil: . To proto, aby se naše sanita mohla opět vrátit na Vítkov, aby mohla být v případě nouze opět někomu ku pomoci!!!! Tomu říkám opravdu kvalitní zdravotní péče..... :evil: :evil: :evil: .
Jen mně tak napdá, jak to dělají v případě porodu, který se koná v sanitce…?? Ale zažít bych to nechtěla, i když mně to čeká za dva měsíce. Tak snad nebudu rodit v sanitce… :roll: .

harpyje
Extra třída :D 10672 příspěvků 10.02.09 20:47

RDN - taxik mi připadá uplne v pohode. v čem je horší taxik oproti jizde autem s tvým manželem??? auto jako auto, ne?

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 10.02.09 21:14
radúna píše:
Hmmmm, tak to jsem taky socka, protože nejbližší špitál (mimojiné i s porodnicí) mám od naší vesnice tak 35 - 38 km… Takže v mém případě taxík asi taky nepřipadá v úvahu.......

Proč by taxík nepřipadal v úvahu? Vyšlo by tě to tak na pětikilo, což by bylo určitě levnější než platit sanitku. A to si myslím, že v případě nouze se i obětovat dá, ne? I kdyby to byl litr, no tak bóže! Kolikrát za život jedeš z porodnice? ;) ;) ;)

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 10.02.09 21:34

Tak já bych určitě zkusila domluvit někoho ze známých nebo z rodiny. A pokud by se nikdo nenašel, tak do porodnice přivézt autosedačku a jet domů taxíkem.

Když se narodila Julka, tak jsme zrovna byli bez auta a do porodnice pro nás přijel můj táta (samozřejmě i s manželem :wink: ). U Sašíka jsme to naštěstí řešit nemuseli.

Rdn.
Stálice 76 příspěvků 10.02.09 21:56

Tak taxík samozřejmě v úvahu padá, ale ta sanitka mi přijde bezpečnější v tom, že si myslím, že se k ní řidiči v provozu chovají ohleduplněji. Jinak- auto není jako auto, když nás vezl manžel z porodnice s Vojtou, tak jel jak s pokladem (taky že jel:-) zatímco taxikáři jezdí jak s hnojem, co mám tu zkušenost…

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 10.02.09 22:27

Tak já jela při obou porodech sanitkou do nemocnice - to je prý i mnohem lepší než vlastním autem, neb zdravotníci tě kdyžtak odrodí, ale manžel? No a s porodnice mi bylo řečeno že už nárok není a tak nás vezl švagr. Teď už si nás snad poveze tatínek i když bych si to možná spíš odřídila sama :wink: Jet taxíkem je taky varianta a věr mi, že určo nepojede jak s hnojem, když poveze novorozence, teda pokud to bude normální chlap…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >