Reklama

Nepravidelné kontrakce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

oliš
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 05.02.09 13:14
nepravidelné kontrakce

Holky,prosím poradte,od včerejšího večera mám bolesti,ale nepravidelné třeba hodku jsou po 5min.,pak třeba po7min.,pak zas po 5 min.,nebo po 10min.Jsou to pokaždý křížový bolesti,jen na střídačku mě bolí podbřišek a hlenová zátka mi odešla ráno.Koupel jsem taky zkoušela po ní to bylo pravidelné a intenzivnější,pak se to jakoby ustálilo,a vždycky když změním činnost,tak se změní i čas mězi bolestmi.Tak snad jsem to napsala srozumitelně.Díky za rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 05.02.09 13:47

Ahoj,
nevidím dotaz, na co se ptáš.
Jinak já jsem u obou porodů měla nepravidelné kontrakce. První porod jsem měla dlouhý a vypadalo to podobně jako u tebe. Jeden den odešla zátka, další den nastoupily nepravidelné kontrakce po 5-6 minutách a za další den jsem pak porodila.

Kdybych ale čekala u druhého porodu na nějaké pravidelné kontrakce, tak bych porodila doma.

Jde hlavně o to sledovat, jestli se intervaly mezi kontrakcemi zkracují. Já jsem měla u druhého porodu nejdřív nepravidelné kontrakce např. 5 min 5 min 7 min 10 min 6 min 15 min. Za hodinu z toho pak bylo 5 min 4 min 2 min 4 min 5 min 2 min, tak jsme jeli do porodnice a málem jsme to nestihli …

AjkaZ
Kelišová 6512 příspěvků 05.02.09 14:10

U me to zacalo odchodem zatky, pak kontrakce po 7 min., po sprse se to rozjelo po 5 min. Nekolik hodin pravidelne, stupnujici, zkracujici intervaly, pak pri zmene cinnosti tez zmeny v intenzite a intervalech… Dokonce dve skoro hodinove pauzy. :roll: Trvalo to cca 20 hodin, ke konci uz jsem mela silne kontrakce po 3 minutach (po 16 hodinach), ale PA mi tvrdila, ze se jeste malo otviram.. Po dalsich 4 hodinach mi praskla voda a to uz jedna kontrakce koncila a druha zacinala a do necelych dvou hodin byla mala na svete :wink:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 05.02.09 14:35

Ahoj,
tak pokud jste ještě nejeli… Já se zatím pohybuji v pusté teorii, ale pokusím se zreprodukovat, co nám včera říkala PA na kurzu.

Pokud si ženská není jistá, jestli už jo, nebo ne, je schopná někomu odpovídat na otázky, pokud při změně činnoti se intervaly prodlouží, tak je ještě čas.

Ve chvíli, kdy začne být soustředěná, kontrakce trvají víc jak 45s, a nehodlá s nikým diskutovat jestli jo nebo ne, zkrátka vezme tašku a maže k autu, tak už se má jet.

A prý pomůže, když si sedne na záchod, kvůli vyprázdnění a kvůli povolení pánevního dna, protože na záchodě nám jde uvolnit samo. Když je dno uvolněné, může kontrakce líp pracovat.

Tak snad něco z toho ti pomůže.Jsem zvědavá na sebe :roll:

Přeju krásný porod a zdravé mimi.

AjkaZ
Kelišová 6512 příspěvků 05.02.09 18:33

Hm, tak mi pomohlo az to, ze mi praskla voda :arrow: hlavicka se dostala niz do porodnich cest a ja se zacala konecne otvirat… Pry mela mala kratkou pupecni snuru a ta ji tahla nahoru (dokud nepraskla voda), tak proto se to pry porad nechtelo rozjet :nevim: Rikala PA :wink:

Ale snad uz to ma Olis za sebou :D

LenkaN26
Závislačka 4039 příspěvků 07.02.09 21:01

No, tak já jsem zářný příklad, že nic není nemožné… Opůl jedné v noci mi začolo být nějak divně, v 1 první kontrakce, další cca po 10 munách a pravidelné, o půl třetí jsem šla do horké sprchy a pořád stejné. V 8 ráno jsem měla kontrakce po 5 minutách tak jsme jeli do porodnice, v autě byly kontrakce po 2-3 minutácha porodnici na monitoru po 12 :roll: . Doktor prohlásil, že jestli budu rodit tak až večer nebo v noci a jestli chci ať jedu domů. Během dne byly kontrakce chvilku po 4, chvilku po 8 minutách… Byla jsem v horké vaně, na dlouhé procházce se psy a pořád neprvidelné. Ve 4 odpoledne jsem měla hlad jak vlk tak manžel dovezl pizzu které jsem půl snědla, dala si pepsi a velký svařák kolem sedmé jsme jeli. V autě kontrakce po 3 minutách a v porodnici na monitoru po10. PA řekla, že jsem otevřená „n dva“ těsně a že jsou to asi poslíčci… Po15 minutách MUDra prohlásila, že jsem na dvaa volně a že si mně tm tedy nechají a pokud se to do rána nerozjede dostanu tabletku… Řekla jsem sim o nálev, dostala jsem nějaký čípek a v půl páté ráno se dcera narodila. Ještě podotýkám, že kontrakce byly pravidelné až cca 5 hodin před porodem jinak děs běs.

oliš
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 13.02.09 15:02

Ahoj holky,tak vám musím oznámit,že to opravdu k porodu bylo,vydržela jsem to do půl osmé,ve 20.00 sme přijeli do porodnice a ve 22.00 se malá Zuzanka narodila,vážila 2800g a měřila 47cm,jsme obě zdravé a pravidelných kontrakcí bych se asi nedočkala.Zdravím jdu kojit.

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 13.02.09 15:59

oliš: Tak moc gratulujeme k Zuzance, přejeme zdravíčko! Miš

shina
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 09.09.14 20:13

Holky predem se omlouvam za stale omilene tema… :oops:

dnes rano sem byla na KO a byly uz na CTG pekne kopecky, sem otevrena a pry pekne pripravena… Sem 38➕4, 2porod… Ale nejsem si jista temi kontrakcemi… Brisko mi tvrdne uz 2 tydny takze zadna novinka, ale sly vam kontrakce jak kdyby pomalu brneni-tvrdnuti stupnovite nahoru, vrchol zvrdnuti a pak pomaly pokles? Pze tohle mam nepravidelne uz od obeda… 15, 23, 13 min atd… Dala sem, si vanu, ale nezklidnilo se to… Ja jen ci to muzou byt kontrakce, nebo jen takove jine tvrdnuti… Stopovala sem a je to dycky 35-50 sekund… Kdy se vam zpravidelnily kontrakce?

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 09.09.14 20:15

@shina u prvního jsem měla pravidelné. U druhého jednou po 10m, pak třikrát po mibutě, pak za 20 minutek. Jeli jsme, za dvě hodiny jsem rodila.

dendule4
Závislačka 4660 příspěvků 09.09.14 20:19

@shina Takhle jsem to měla taky, celou noc jsem vydržela, dokonce i celé dopoledne, pak jsme jeli. Od auta do špitálu už jsem se značně vlekla a v ordinaci mi praskla voda :mrgreen:

shina
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 09.09.14 20:21

@dendule4 a tez si mela takovy pocit jako stupnovity? Ja si furt nejsem jista ci je to zacinajici porod :) ja vim musim vydrzet ci se to rozjede

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 09.09.14 20:26

Tak ja mela nepravidlne kontrakce podobne jak popisujes, ale prikladala jsem to stresu, ktery jsem prozila. V noci asi pet hodin od zacatku mi praskla voda a uz byly kontrakce pravidelne. Byla jsem prvorodicka, takze jsem az zpetne zjistila, ze jsem je mela jeste pred prasknutim plodovky, ovsem nutno dodat, ze asi o 90% mene bolestive…

dendule4
Závislačka 4660 příspěvků 09.09.14 20:26

@shina jo vždy mi začalo postupně tvrdnout břicho jakoby nad žaludkem…ale pak už jsem cítila dost znatelné stahy dole v podbřišku, proto jsme jeli, bylo to něco úplně jiného

berry4
Nadpozemská drbna 28339 příspěvků 09.09.14 20:29

@shina vydrž, zpravidelnit se ti mohou až klidně zítra. Jestli se bude stupnovat bolest a prodlužovat, tak to bude k porodu.
To poznáš, neboj, nezmatkuj, jed´,až ti bude ouvej, at´do tebe zbytečně nerejpaj a neurychlují, není nad přirozený ničím nerušený porod :kytka: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >