Schizoidní porucha

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.10.21 20:06

Schizoidni porucha

Ahoj, byla jsem u psycholožky (opravdu velká odbornice, publikuje, Ph. D.) a řekla mi; že nechce mého partnera diagnostikovat, ale to co popisuju už je porucha a říká se tomu schizoidni porucha osobnosti.
Máte někdo takovou zkušenost? Jak se to u vás projevovalo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3907
2.10.21 20:09
@Anonymní píše:
Ahoj, byla jsem u psycholožky (opravdu velká odbornice, publikuje, Ph. D.) a řekla mi; že nechce mého partnera diagnostikovat, ale to co popisuju už je porucha a říká se tomu schizoidni porucha osobnosti.

V prvé řadě jsou tohle věci, co by ti ani říkat neměla čistě z profesionálního hlediska. Předpokládám, že ho neviděla, zná ho čistě z tvého subjektivního popisu a tak dala možný tip a ty už se na tu „diagnózu“ upínáš. Všechno špatně.

Pokud tě to zajímá čistě ze zvědavosti, tak už tu jedna poměrně dlouhá diskuze je:
https://www.emimino.cz/…nzel-185653/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34391
2.10.21 20:15
@Anonymní píše:

téměř to samé jsi tu už psala. A určitě ti patří i ta druhá dnešní diskuse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.21 20:16

Byla jsem ještě u jedné, abych mohla porovnat a ta řekla, že je to nestandardní chování.

• Citovat
  • Nahlásit
27991
2.10.21 20:18
@Anonymní píše:

proč zakládáš druhou diskusi :zed:
tak se s ním rozejdi, když se ti nezdá, a je to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3907
2.10.21 20:19
@Anonymní píše:
Byla jsem ještě u jedné, abych mohla porovnat a ta řekla, že je to nestandardní chování.

Dokud tam nedojde i on, tak je to úplně irelevantní. Jakýkoliv náznak diagnózy je naprosto neprofesionální bez přítomnosti daného člověka.
A když zjistíš, že schizoid je, tak co se změní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9957
2.10.21 20:23

Osobně si myslím, že diagnóza je spíš řešit s někým třetí osobu, kterou dotyčný nikdy neviděl a má o ní a jejím chování jen zprostředkované informace, navíc emocionálně podbarvené. Pokud někdo někoho na takovém základě diagnostikuje, nezadá si to s rubrikami v Ženě a život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34391
2.10.21 20:27
@stinga píše:
proč zakládáš druhou diskusi :zed:
tak se s ním rozejdi, když se ti nezdá, a je to

třetí nejméně. Uplně stejná už tu byla před nějakým tím týdnem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34391
2.10.21 20:28
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4082
2.10.21 20:33

Zakladatelko a k tobě ti psycholožka řekla co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9957
2.10.21 20:42
@Serpentini píše:
Zakladatelko a k tobě ti psycholožka řekla co?

No co by, že založit deset diskuzí s týdenními rozestupy o tomtéž domnělém psychickém problému partnera je znakem dospělé a vyrovnané ženy ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17688
3.10.21 08:43

Diagnostikovat by ses měla nechat hlavně ty a tomu chudákovi, co ho pořád někde probíráš udělat službu tím, že si ho přestaneš všímat.
Protože ta tvoje utkvělá představa a potřeba to dokola řešit je opravdu nenormální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
3.10.21 08:57

A o co presne ti jde? Chodis s blbcem, nevuhovuje ti to, tak se chodis ptat po doktorech jestli je to regulerni blazen? Pak uz ti to bude vyhovovat a budes s nim stastna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat