Zní tohle nebezpečně?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.10.21 17:32

Zní tohle nebezpečně?

Ahoj, seznamuji se s jedním mužem. Kamarádka je psycholožka, tak jsem se jí s něčím svěřila. Řekla mi toto: že on je nevyrovnaná osoba, řeší si nějaké své problémy, proměnlivé, náladové chování, mohl by mi ublížit a nejednalo by se o harmonické soužití.
Bylo by to pro vás varovné znamení?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18636
2.10.21 17:34
@Anonymní píše:
Ahoj, seznamuji se s jedním mužem. Kamarádka je psycholožka, tak jsem se jí s něčím svěřila. Řekla mi toto: že on je nevyrovnaná osoba, řeší si nějaké své problémy, proměnlivé, náladové chování, mohl by mi ublížit a nejednalo by se o harmonické soužití.

Ne, protoze ho pravdepodobne vubec nevidela, ani s nim nemluvila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
2.10.21 17:38

..

Tak optimisticky to nevypadá.
Ovšem nikdo nevíme s čím ses jí svěřila.. můžeš to zkusit tady a uvidíš. Jestli výsledek bude podobný nebo se dozvíš jiný názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26462
2.10.21 17:41

A kamarádka toho chlapa má jako svého pacienta nebo ho dobře zná, že mu dokáže udělat takovy rozbor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
2.10.21 17:50

Každý je občas nevyrovnaná osoba, která řeší nějaké svoje problémy :) psycholožka se asi cítí důležitě, když dává z patra takové závěry, ale pokud ti tohle řekla, víc už bych k ni pro rady nechodila.

Příspěvek upraven 02.10.21 v 17:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
2.10.21 17:52

Dala bych především na SVOU intuici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7468
2.10.21 17:55
@Anonymní píše:

Tak minimalne bych se nadtim co rekla zamyslel. To, ze on neni jeji pacient neznamena, ze ona na zaklade detailniho popisu jeho chovani v konkretnich situacich neni schopna do urcite miry zhodnotit jeho povahove a osobnostni rysy. Naopak pokud by to vubec nezvladla tak by podle me byla mizerna psycholozka.

Ale jde taky o kontext, co presne jsi ji rekla, kdy se tak choval, jestli to byla standartni situace, atd. takze bych z toho co rekla urcite nedelal unahlene zavery a ani to nebral jako nejake dogma spis jako kamaradsky postreh nez jako radu experta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4899
2.10.21 17:56

Ano, bylo by to pro mě varovné znamení. Že kamarádka se plete do věcí, které na dálku nemůže posoudit. Pokud to tedy není její známý, nebo klient.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
2.10.21 17:58
@Chytrak píše:
Tak minimalne bych se nadtim co rekla zamyslel. To, ze on neni jeji pacient neznamena, ze ona na zaklade detailniho popisu jeho chovani v konkretnich situacich neni schopna do urcite miry zhodnotit jeho povahove a osobnostni rysy. Naopak pokud by to vubec nezvladla tak by podle me byla mizerna psycholozka.Ale jde taky o kontext, co presne jsi ji rekla, kdy se tak choval, jestli to byla standartni situace, atd. takze bych z toho co rekla urcite nedelal unahlene zavery a ani to nebral jako nejake dogma spis jako kamaradsky postreh nez jako radu experta.

Problém je v tom, že to jeho chování popisuje jeho přítelkyně, takže ten popis jde přes různé předsudky a zkreslené vnímání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25254
2.10.21 18:07

Pokud kamarádka čerpá informace jen z toho, cos jí řekla ty, tak bych to tak vážně nebrala. Neviděla ho, nemluvila s ním. I tvoje vyprávění může být zkreslené tvým pohledem. Těžko tedy říct, cos jí vlastně vyprávěla (co ti provedl).
Tobě osobně se zdá v pohodě? Každý máme něco, jestli to něco, v jeho případě, bude pro tebe nepřekonatelné, to asi zjistíš časem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4098
2.10.21 18:08
@Anonymní píše:

Tak přece záleží na tom, na základě čeho Ti to řekla. Víc než na tom, že je psycholožka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
2.10.21 18:10
@Nikolxx píše:
Problém je v tom, že to jeho chování popisuje jeho přítelkyně, takže ten popis jde přes různé předsudky a zkreslené vnímání.

to tak už obvykle bývá, že když jseš u psychologa.. tak jseš to ty, kdo popisuje partnerovo chování. A od psychologa se dá očekávat, že situaci dokáže vyhodnotit a zorientovat se v dané vztahové situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
2.10.21 18:11
@cartera píše:
to tak už obvykle bývá, že když jseš u psychologa.. tak jseš to ty, kdo popisuje partnerovo chování. A od psychologa se dá očekávat, že situaci dokáže vyhodnotit a zorientovat se v dané vztahové situaci.

Psycholog ale nikdy nebude hodnotit toho partnera. Bude se zaměřovat jen na toho, koho má před sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
2.10.21 18:28
@Nikolxx píše:
Psycholog ale nikdy nebude hodnotit toho partnera. Bude se zaměřovat jen na toho, koho má před sebou.

no jasně, to by si psycholog opravdu nemohl dovolit.. dost přeháníš fakt. Teda spíš pleteš hrušky s jabkama.
Přijdu se poradit k psychologovi.. s tím, že jsem se s někým seznámila a něco se mi asi nepozdává, že logicky.. případů mě napadá bezpočet. A zeptám se jak to on jako odborník vidí. A psycholog odborník se vyjádří tak, že bohužel nemůže se vyjadřovat k někomu koho nezná, nic si nemyslí ale pojďme se podívat na váš život vážená tazatelko.
Věř tomu, že pokud psycholog není úplný nýmand, tak rozpozná o co jde.. zda jde o problém tazatelky nebo ta její nová známost je nějaký komplikovaný či nevhodný typ.

S tím, že jako rozumný člověk to vemu jako relavantní názor a nějak s tím naložím a budu dále pracovat. Jak dogma bych to také nebrala. Mám svobodnou vůli, a mohu se rozhodovat dle svého uvážení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
2.10.21 18:36
@cartera píše:
no jasně, to by si psycholog opravdu nemohl dovolit.. dost přeháníš fakt. Teda spíš pleteš hrušky s jabkama.
Přijdu se poradit k psychologovi.. s tím, že jsem se s někým seznámila a něco se mi asi nepozdává, že logicky.. případů mě napadá bezpočet. A zeptám se jak to on jako odborník vidí. A psycholog odborník se vyjádří tak, že bohužel nemůže se vyjadřovat k někomu koho nezná, nic si nemyslí ale pojďme se podívat na váš život vážená tazatelko.
Věř tomu, že pokud psycholog není úplný nýmand, tak rozpozná o co jde.. zda jde o problém tazatelky nebo ta její nová známost je nějaký komplikovaný či nevhodný typ.S tím, že jaio rozumný člověk to vemu jako relavantní názor a nějak s tím naložím a budu dále pracovat. Jak dogma bych to také nebrala. Mám svobodnou vůli, a mohu se rozhodovat dle svého uvážení.

Ok, já bych v tvém případě zvažovala jiného psychologa, pokud je to tvá zkušenost. Jsou různé druhy přístupu, se kterými psychologové pracuji, teď je nejrozšířenější dokonce žádné rady a názory nedávat. Nikdy by se ale nemělo stát, ze psycholog bude hodnotit někoho, koho nikdy neviděl. Maximálně bude vezt toho, kdo je před nim k tomu, aby se zachoval podle svého uvážení, a to muže být na základě čistě jeho vnímání. Neměl by říct „vás partner je nestabilní osobnost a bylo by rozumné to s nim ukončit“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat