Schizofrenie - manželova babička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 12:34
Schyzofrenie - manželova babička

Předem prosím o zachování anonymu. Děkuji.
Přeji pěkný den a chci Vám sdělit mojí situaci… Žiji s manželem a našim dvoluletym synem v domě s jeho babičkou, matkou a otcem… / 3 generační dům, každý máme svůj byt a své patro ).
Situace je taková, že babička neměla jednoduchý život, umřel jí syn ve 13ti letech, umřel jí manžel ve 30ti letech, a otec když byla mladá jí fyzicky týral, nyní z její rodiny žije jen její dcera a 2 vnoučata, můj manžel a jeho sestra.
Babička je nábožná, asi až moc, tato situce se opakuje již 30 let, já ji zažívám prvně, žiji zde 3tím rokem, babička si myslí, že si jí přijde vzít bůh, lítá po baráku ve svatebnních šatech a všechno na baráku ničí, prý uklízí aby si jí bůh vzal, že tu musí být pořádek, jinak si jí nevezme, svojí sestru nazvala čarodejnicí a vše co od ní dostala letělo oknem na zahradu, rachotí minimálně do 3h do rána, spí tak 3 hodiny a potom jede znova, lítá po baráku a řve nějaký pobožný modlitby, já jsem hříšnice protože nejsem věřící, takže se semnou vůbec teď nesmí bavit, protože jí to bůh zakázal, chová se fakt jako blázen, doma se zamikáme, protože nechci aby mě ohrozila, nebo mého syna. Už nevím jak dál, bojím se jít jen na chodbu… :( Už jednou si dokonce prý vrazila nůž do břicha a odvezla jí záchranka, jednou byla i v blázinci, ale to jen chvilinku, protože se tam chovala jako nejhodnější a nejstarostlivější babička… prostě když někdo přijde koho nezná, chová se ze vteřiny na vteřinu úplně normálně… ach jo trápí mě to, zvažujeme jestli se odstěhovat, jenže tu máme bydlení zadarmo a peněz nemáme fakt na rozhazování, sotva by jsme utáhly nájem, jídlo a poplatky… :( Manžel už je také ztracený… ani on není věřící a ani s nim nechce komunikovat, jen tu na nás řve, že jsme hříšníci, přitom jsme svoji a i dítě se počalo a narodilo v manželství :zed: Nikdo neví kdy jí to přejde, prý to může trvat až do ledna, kdy mají údajně termín svatby s bohem… :zed: :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 12:37
@Anonymní píše:
Předem prosím o zachování anonymu. Děkuji.
Přeji pěkný den a chci Vám sdělit mojí situaci… Žiji s manželem a našim dvoluletym synem v domě s jeho babičkou, matkou a otcem… / 3 generační dům, každý máme svůj byt a své patro ).
Situace je taková, že babička neměla jednoduchý život, umřel jí syn ve 13ti letech, umřel jí manžel ve 30ti letech, a otec když byla mladá jí fyzicky týral, nyní z její rodiny žije jen její dcera, sestra a 2 vnoučata -můj manžel a jeho sestra.
Babička je nábožná, asi až moc, tato situce se opakuje již 30 let, já ji zažívám prvně, žiji zde 3tím rokem, babička si myslí, že si jí přijde vzít bůh, lítá po baráku ve svatebnních šatech a všechno na baráku ničí, prý uklízí aby si jí bůh vzal, že tu musí být pořádek, jinak si jí nevezme, svojí sestru nazvala čarodejnicí a vše co od ní dostala letělo oknem na zahradu, rachotí minimálně do 3h do rána, spí tak 3 hodiny a potom jede znova, lítá po baráku a řve nějaký pobožný modlitby, já jsem hříšnice protože nejsem věřící, takže se semnou vůbec teď nesmí bavit, protože jí to bůh zakázal, chová se fakt jako blázen, doma se zamykáme, protože nechci aby mě ohrozila, nebo mého syna. Už nevím jak dál, bojím se jít jen na chodbu… :( Už jednou si dokonce prý vrazila nůž do břicha a odvezla jí záchranka, jednou byla i v blázinci, ale to jen chvilinku, protože se tam chovala jako nejhodnější a nejstarostlivější babička… prostě když někdo přijde koho nezná, chová se ze vteřiny na vteřinu úplně normálně… ach jo trápí mě to, zvažujeme jestli se odstěhovat, jenže tu máme bydlení zadarmo a peněz nemáme fakt na rozhazování, sotva by jsme utáhly nájem, jídlo a poplatky… :( Manžel už je také ztracený… ani on není věřící a ani s nim nechce komunikovat, jen tu na nás řve, že jsme hříšníci, přitom jsme svoji a i dítě se počalo a narodilo v manželství :zed: Nikdo neví kdy jí to přejde, prý to může trvat až do ledna, kdy mají údajně termín svatby s bohem… :zed: :zed:
Natálie2610
Stálice 52 příspěvků 30.10.14 12:39

Tak to je mazec. Já bych si SLA poradit s nějakým odborníkem. Těžko radit.

Natálie2610

Natálie2610

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33549 příspěvků 30.10.14 12:40

Babička je dobrá, že se vejde do svatebních šatů. Pokud byla hospitalizována, má předepsané léky a je pod dohledem psychiatra- na toho bych se obrátila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 12:44

@blecha72 Je, chodí na injekce a bere prášky, ale prostě jí to chytlo a nikdo s tím neudělá, doktorovi jsme volali, ale když k nám přijel, tak ona se chovala úplně normálně, že mu uvaří kafe a tak… :zed: prostě to umí ovládat, ale když jsme tu jen my tak je jako posedlá, prý slyší zvuky ( duchy ) kteří jí nakazují co má dělat…

Boudová
Kelišová 6076 příspěvků 2 inzeráty 30.10.14 12:46

Já bych se večer modlila k bohu jestli bysi jí nemohl vzít dřív :mrgreen: Omlouvám se za vtip, nedalo mi to. Myslim si že jedině se poradit s psychiatrem. Tady tě můžem maximálně litovat.

ka2ka
Extra třída :D 14157 příspěvků 30.10.14 12:47
@Anonymní píše:
@blecha72 Je, chodí na injekce a bere prášky, ale prostě jí to chytlo a nikdo s tím neudělá, doktorovi jsme volali, ale když k nám přijel, tak ona se chovala úplně normálně, že mu uvaří kafe a tak… :zed: prostě to umí ovládat, ale když jsme tu jen my tak je jako posedlá, prý slyší zvuky ( duchy ) kteří jí nakazují co má dělat…

a co nahrát na tel a doktorovi pustit záznam?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33549 příspěvků 30.10.14 12:47

Pokud babička ovládá své chování, zřejmě o schizofrenii nepůjde :think:

Boudová
Kelišová 6076 příspěvků 2 inzeráty 30.10.14 12:49

@blecha72 Taky si myslím.

Andrejka88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 12:50

Rekla bych, ze jde o nejakou psychozu. Pokud uz byla hospitalizovana, tak ji museli nasadit lecbu, kterou zcela zjevne ignoruje. Pretvarovat se takovy clovek umi, ale jen chvilku a stejne to ne nem lehce odbornik pozna. Problem je, ze pokud neohrozuje sama sebe nebo neohrozuje vas, tak ji zpet na psychiatrii nedostanete. Na to jsou zakony a takovyhle clovek si neuvedomuje, ze je nemocny, aby se sel lecit. Bohuzel tohle uz neni na ambulantni lecbu, ale opravdu na par mesicu na psychiatrii a nastaveni spravne lecby. Ona za to nemuze, je to proste nemoc jako kazda jina. Znam pripad pani v blizkem okoli, ktera byla strasne hodna a pak ji postihla podobna psychoza a stala se postupem casu strasne zlou, nikdo to nechapal a museli jsme vsem vysvetlovat, ze za to nemuze. Taky si prozila velmi stresujici zivot a ten si vybral svoji dan. Pak se podarilo v lecebne nastavit lecbu a je po par mesicich v normalnim stavu, ale leky uz nesmi nikdy vysadit…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 12:54

@Andrejka88 Já vím, také jsme na ní volali policii, protože nám o půl noci bušila na dveře že si pro nás jde ďábel a říkala, že jí máme dát našeho syna, že je to její dítě a podobně, jenže když přijeli, ona se chovala úplně normálně a nikdo na ní nic nepoznal, navíc nás ještě chtěla zažalovat, že jsme se jí dobývali do bytu, protože nám odnesla malého a zamkla se tam s ním, no bohudík se nic nestalo, ale stejnak… prostě ano jsou na to zákony, a nesmíme pořídit ani záznam, za to by nás také mohla zažalovat… :zed:

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 30.10.14 12:57

Nejdřív bych s ní promluvila - proč to dělá, co tím chce dosáhnout a pokud by to nemělo žádný efekt, tak bych ji natočila na video a pak zašla za jejím doktorem a klidně. Pokud tam lítá ve svatebních šatech, rozbíjí věci a vykřikuje, tak to není normální. Buď je skvělá herečka, která vás chce vyštvat, nebo je zralá na hospitalizaci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 13:04

@ynax my jsme jí už natočili, ale to prostě není přímý důkaz, navíc se to nesmí a není to platný, herečka je jistě skvělá, když se umí přetvařovat před policií a doktorem a návštěvama, ale doma jí naprosto hrabe, už je to prý 30 let, kdy tohle vyváděla za tu dobu nejméně 5×, potom po termínu, kdy si pro ní bůh samosembou nepřijde se zase sklidní a je naprosto normální, jako kdyby se nic nedělo! A dělá že si nic nepamatuje, přitom moc dobře ví co dělala, ale já už nevím jak na ní, semnou nemluví, zamyká se předemnou doma a řve na mě a i na syna že patříme do pekla, no prostě mazec, hlavně i syn se ptá co se to s babičkou děje, vůbec nevím co mu mám říct…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >