Screening v I. trimestru

720
30.5.16 11:32

Screening v I. trim.

Maminky teď mi jde hlava kolem. Pročítám zprávu ze screeningu v 12+1. Na vyšetření byla doktorka nadšená že dlouho tak dobré výsledky jako u mě i u miminka neviděla, vše v pořádku a v normě. A teď když to zpětně pročítám je zde odstavec ZÁVĚRY - Diagnóza - Dohled nad rizikovým těhotenstvím Z 35.8.
Dále mám: Screening v I. trim. negativní

Tak teď jsem fakt zmatená co to znamená, do poradny jdu až za dva týdny… Říkala že je vše v pořádku tak proč tam mám zapsané rizikové v diagnóze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

293
30.5.16 11:37

Důležité je že je to celkově negativní, riziková můžeš být kvůli rodinné anamnéze napříkla… Bud hlavně v klidu, screening dopadl dobře a to je hlavní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.16 11:39

Moje gynekoložka mi psala také rizikové, ale proto, aby mohla vykázat na pojišťovnu víc ultrazvuků než se běžně proplácí. Taky můžeš tu diagnózu mít, jestli jsi na neschopence třeba kvůli práci. Po IVF si myslím, že je taky vždy tahle diagnóza. Nebo jiné rizikové faktory: cukrovka, vysoký tlak…

• Nahlásit
  • Citovat
1240
30.5.16 11:44

@Latty zvolila jen blbej kód diagnózy. Mě se to stávalo teď v poradně v porodnici protože jsem měla domluvenou jednu doktorku, která dělala rizikovou poradnu. Jinak celý moje těhotenství bez problémů. Jak tam byla ona tak ve zprávě diagnóza Dohled nad normálním těhotenstvím, jak tam byl záskok, tak ve zprávě Dohled nad rizikovým těhotenstvím. Úplně v klidu :kytka: A užívej si zbytek těhotenství :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
30.5.16 11:51

@Tess 85 děkuju za uklidnění! :) Je pravda že vyšetření proběhlo na klinice asistované reprodukce, tak to tam mají asi zažité :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
30.5.16 11:54

Hlavně že je vše celkově negativní :hug: Já jsem riziková jen kvůli předchozímu úmrtí miminka, ačkoli mám všechny testy v pořádku, normálně pracuji a genetika dopadla na výbornou.. Takže pokud jste měli třeba problémy s otěhotněním, tak tam mohla vepsat automaticky a nebo se splést v kódu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
30.5.16 12:07

Právě problémy nebyly s ničím, spíš naopak :lol: A nejsem nijak nemocná, jediné co tak že můj táta se léčí s vysokým tlakem… Tak věřím že se jen upsala, je pravda že maminky co tam se mnou vždy čekají jsou všechny na rizikovém tak to asi fakt píšou že zvyku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama