Seborea na hlavičce

19.3.09 07:17

seborea na hlavičce

ahojky, nemůžeme se zbavit stroupků na hlavičce ve vlasové části. Tomík to měl kolem 2 měsíců-taky dlouho a momwntálně snad už měsíc-nebo dva to má..mažu to olejem a vyčesávám, někdy to i lehce škrabu, ale to spíš zčervená. POMOHLO VÁM NĚCO???? :cry:
děkuji, papa Lena ze srpňat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15317
19.3.09 07:24

Re: seborea na hlavičce

LenazeStrakonic píše:
ahojky, nemůžeme se zbavit stroupků na hlavičce ve vlasové části. Tomík to měl kolem 2 měsíců-taky dlouho a momwntálně snad už měsíc-nebo dva to má..mažu to olejem a vyčesávám, někdy to i lehce škrabu, ale to spíš zčervená. POMOHLO VÁM NĚCO???? :cry:
děkuji, papa Lena ze srpňat.

jednoznacne nam pomohol salicylový olej .....kupis v lekarni… :wink:
natreli sme zo dva krat a bolo to prec a mali sme toho hodne,to mi ver.....niekedy sa to aj vratilo ale natreli sme este raz a potom to uz zmizlo…tak skus aj ty…drzim palce.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2870
19.3.09 08:14

Taky jsme zkoušely všechno možný. Ale pak jsem se jednou naštvala a pomatlala hlavu máslem, nechala jí to na hlavě asi 2 hodiny a pak ve vaně pomalu kartáčkem vyčesala. A pak kebuli namazala olejíčkem po koupání. Od té doby jsme to neměli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
19.3.09 08:52

Taky jsme s tím měli potíže a zabral ten salicylový olej z lékárny. Matýsek to měl po celém vršku hlavičky, ale během pár dnů to krásně zmizelo. Napsala nám ho doktorka a byl bez doplatku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
19.3.09 08:53

Ahoj, u Ondry se stroupky taky ještě bojujeme, ale zlepšuje se to. Pravidelně mažeme, třeba ty dve hodinky před koupáním (Excipial krém s mandlovým olejem) a vyčesáváme, po koupání mažu znovu. Stroupky pomalu mizí. Neboj, časem se toho zbavíte, zbytečně se kvůli tomu nestresuj :wink: Ahoj, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
19.3.09 09:28

Ahojky.
Syna to trápilo dlouho a nepomohlo nic. Pak nám dr. doporučila XÉRIAL CAPILLAIRE od SVR. Je to přímo pro novošky, v lékarně to většinou maj nebo objednaj. Jedinou nevýhodou je cena - stálo to tuším 220 kc. Ale fakt to pomohlo. Po týdnu bylo po problémech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
19.3.09 10:42

Leni - nám pomohl obyčejný stolní olej…vždycky hodku nebo dvě před koupáním jsem jim zmastila hlavinky a pak vyčesala jemnoučkým hřebínkem.Terezce se to vrátilo kolem roka znovu,tak jsme mazaly znovu.Neboj ono to zmizí… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4242
19.3.09 12:41
amy píše:
Ahojky.
Syna to trápilo dlouho a nepomohlo nic. Pak nám dr. doporučila XÉRIAL CAPILLAIRE od SVR. Je to přímo pro novošky, v lékarně to většinou maj nebo objednaj. Jedinou nevýhodou je cena - stálo to tuším 220 kc. Ale fakt to pomohlo. Po týdnu bylo po problémech.

Naprosto souhlasim s timto, nam to pomohlo zazracne, doporucila mi to moje pediatricka a detska kozarka to potvrdila. Domca mel plnou hlavu stroupku, k tomu jeste AE na tele, no hruza 8) No a po tydnu/dvou uzivani Xerialu se mu hlavicka hodne zlepsila, samozrejme, ze jsem peclive vycesavala.
Jediny problem s tim je, ze jsem ho hrozne tezko shanela (v Praze 8O ), sice lekarny objednaji, ale byl problem s dodavatelem, takze i po objednani jsem cekala asi 2 tydny, nakonec jsem to sehnala v nejake zapadle lekarne :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
19.3.09 12:56

My jsme mazali Excipial Lipolio, asi za týden byl pokoj. Objeví se to občas když se zpotí, má totiž hrozně vlasů, a takový děti jsou prý náchylnější.
Chce to léto, bez čepiček a budou v pohodě. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.09 20:52

děkuju za rady, dnes se se ptala v lékárně a salycilový olej je prý jen na předpis :? ale LIPOLOTIO mám doma, tak ho zkusím. :wink:
zatím dík a pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
13.10.13 21:53

seborea-pořád se vrací

Prosím o radu, už jsem s těma stroupkama zoufalá. Dcera má 3 měsíce a stroupky máme asi od 4 týdnů.. Vždycky jí hodinu před koupáním natřu na hlavičku olejíček a pak vyčesávám nebo jemně vyškrabávám. Den potom to má pěkné a pak se jí to začne dělat znovu. A stroupky jdou kolikrát dolů i s vláskama :,(.. Už jsem to jednou i schválně nechala hodně vystroupkovat a asi 3týdny na to nesáhla, ale stejně to vůbec nepomáhá. Uvažuji, že koupím šampon od Linoly, je dobře hodnocený.. Máte některá zkušenost? Nebo jsem tady četla ten salicylový olej- a to taky natřete a pak vyčesáváte nebo prostě jen po koupání namažete? Děkuji za rady..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Ivy
13.10.13 21:57

Zkus Biodermu, u dítka rychle zabrala.

• Nahlásit
  • Citovat
6815
13.10.13 22:02

@Beyun U nás olejíček také nepomohl, ale ten krém od Biodermy ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
13.10.13 22:11

Ja jsem mazala detskym olejickem…tusim nivea to byla. O znacku oleje dle nasi dr. nejde…jde o to, aby ta seborea byla porad mastna…takze jsem ho mazla pri kazdym prebalovani. Vycesavat u nas nebylo pomalu z ceho, takze jsemjen mazala a ty stroupky postupne mekly a odpadly. A ze jich teda mel!
Uz se pak nevratily…je teda fakt, ze jsem pak mazala hlavicku jeste nekolik mesicu preventivne rano a vecer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28951
13.10.13 22:12

Holtův krém. Zabral perfektně :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu