Seboroická dermatitida u novorozence

803
7.2.06 11:57

Seboroická dermatitida

Ahoj všechny,
mám problém, který trvá už opravdu docela dlouho a je to seb. dermatitida u našeho chlapečka /9týdnů/ :?
Jsem z toho už nešťastná, protože pořád mažem, pořád vyčesáváme a nelepší se to.
Ke všemu se mu začaly i na tělíčku tvořit takové mapky, které jsou suché-takže taky mažem /jenom doufám, že to nebude atopický ekzém/
Kdybyste některá měla podobnou zkušenost a radu jak na to, budu ráda, když se se mnou /a ostatními maminkami/ o ně podělíte

Klára a Peťulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2617
7.2.06 13:11

Ahojky,
malej měl taky hodně silnou seb., měl to skoro na celé hlavičce spojené v jeden obrovský strup, taky jsem pořád olejovala, ani nevím, jak dlouho to měl, ale postupně to začalo mizet (olupovat se, i když někdy se ot znovu objevilo i pod tím). Když už to měl jen málo, objevil se mu ekzém (nejdřív pupínky na obličeje a pak po celém tělíčku až později to byly fleky), tak jsme byli dětskou odesláni na kožní, kde nám na tu sebor. dala Dr. mastičku, až po vyléčení jsem zjistila, že to byla hodně nařezená hormonální.
Když se to začalo pomalu hojit, tak ho to asi svědilo, protože měl pořád škrábance v hlavičce.
Bohužel někde jsem četla, že je dost často sebor. předzvěstí AE. Ale nemusí to tak být (nechci tě strašit)!!!
Asi by bylo dobrý navštívit s tím kožního, ten třeba poradí nějakou mastičku. Jak jsem již psala, my jsme to jen mastili olejem, několikrát denně.

Tak ať vám to rychle zmizí a hlavně ať to nepokračuje v AE :(
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
7.2.06 13:12

Ahoj,

Nas to taky trapilo a trapi porad, ale ted spise mene

Mazali sme kdecim..az nakonec zakaz koupani denne, jenom od den az ob2 dny, do koupele Linola, nebo Oilatum, nebo Balneum Hermal
A po koupani mazeme Lipobase, nebo Excipial U Lipolotio…

Je to beh na dlouhou trat, ale zvladame to v pohode, ted mame obdobi krasne kuzicky, jemne a sametove

Takze nabehni k doktorce, at ti neco napise...... Linola stoji kolem 200, ale na predpis jenom asi 20 KC, a Excipial kolem 100 a na predpis asi 7Kc

Krasne pokozce zdar, a pevne nervy.......vysledky se dostavi

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5891
7.2.06 13:22

My jsme taky meli, zrovinka pred vanocema :cry: ale doktorka nam napsala masticku delanou v lekarne urea v syndermanu, namazali,pak vycesali,no spis odloupali pomoci tvrdsiho papiru, pohlednice,pozvanky atd. pak to meli mazat i framykoinem,ale nebylo treba,do tydne to bylo pryc, mozna i driv, krasne se to oloupalo,i kdyz se tomu muselo trosku pomoct.

excip.u lipolotio ci nejaky olej taky dobra volba,hlavne supinky pryc,aby se tam nevytvoril nejaky zanet ci jine veci…
ted ma hlavinku jak mimino :lol: jen o nektere vlasky jsme prisli. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
7.2.06 13:31

seboroida

Ahojky, taky máme obdobný problém, hlavně se neděs, v zimě je to vždycky horší…
Podle zkušenosti s naší Bětkou (od půl roku seb. der.)
můžu doporučit následující:
1. příliš nekoupat, nemáčet, nemydlit - prostě ještě více nevysušovat, v případě koupele používat do koupele Linolu
2. mazat Excipialem, když to máme „rozjetý“ tak bohužel mažeme mastí s kortikoidama, ale teď jak to hlídáme, tak jsme už dlouho nemazali
3. větrat, oblékat bavlněné oblečení, pozor na punčocháče-pouze na nezbytně nutnou dobu, jsou v nich často ta umělá vlákna a jak přiléhají tak kůže nedýchá
4. kojit, kojit, kojit a věřit, že bude líp
Jinak na SLovensku jsou nějaké termální lázně, které mají obdobné léčivé účinky na kožní nemoce (nemůžu si vzpomenout na jméno), my tam chtěli jet, ale nevyšlo nám to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
7.2.06 13:59

Moc děkuju,
teď jsem zrovna domazala, tak uvidíme… :?
Zatím jsem ráda, že se malej vůbec neškrábe, takže ho to asi nesvědí. Hlavně abych to nezakřikla-ťuk ťuk ťuk na dřevo :wink:
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
7.2.06 14:03

Ahojky,

asi tě moc nepotěším, ale úplně totéž co popisuješ se dělo i u nás. U malé to začalo asi v 6 týdnech. V těch vláskách vždy pomohlo namazat olejem (používali jsme Nivea Baby) a asi za 20 minut jsme vyčesaly. To odeznělo rychle. Ale začaly se jí tvořit suchá ložiska všude po tělíčku, poté to přešlo na obličej a začalo to téměř mokvat. Po návštěvě dětské lékařky a náslůedně alergoložky máme diagnózu - atopický ekzém. Hodně promazávat, dostali jsme Lipobasi a olej do koupele Balneum Hermal. Na ty suchá ložiska nám zabrala Holtova mast, ale dělaná, ne už hotová a v tubě. Teď přes zimu je to trošku horší. Alergoložka udělala krevní testy na základní spektrum alergenů, ale vše bylo negativní.
Ale ten její ekzém není žádná tragédie, četla jsem už o dětech, které na tom jsou hůř.
Být tebou, tak promazávám a nechám si napsat od dětské lékařky Holtovu mast. Zkus, nic tim nezkazíš.

Hodně úspěchů a hlavně klid, není to žádná tragédie.

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
12.5.16 10:55

Wolf Basic Creme

Dobrý den, já mám seboreu už 18 let a jediný, co mi na to pomáhá je Wolf Basic Creme, navíc je u něho výhoda u proti jiným mastím, že se na obličeji neleskne a tudíž nepůsobí mastně, takže nikdo ani nevidí, že jste něčím namazaný, problém je, že se před několika lety přestal vyrábět, nyní jsem na něj zase narazil, ale ne v české republice, pokuď ho budete chtít dovést nebo zjistit více informací, tak mi napište na tomaxx@seznam.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama