Novorozenecká kolika

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 06.02.06 21:12
novorozenecká kolika

Ahoj,
chci se zeptat, jestli tu někdo nemá nějaký „zlepšovák“ jak miminku ulevit, když ho bolí bříško. Našeho malého začaly asi před 4 dny trápit prdíky a je mi ho hrozně líto. Podle doktorky je to ta 3-měsíční kolika a přejde to s věkem. Dáváme mu Sabsimplex, fenyklový čaj, masírujeme… a když už nic nepomáhá použijeme rekt. rourku, ale stejně to moc efekt nemá. Jiříček chudák žalostně pláče a vydrží to třeba i hodinu v kuse. Vím, že to přejde až mu budou ty 3 měsíce, ale trhá mi to srdce, když tak pláče a nemůžeme mu moc pomoci…Jen jsem se chtěla ujistit, že v tom nejsme sami a třeba nám ještě něco poradíte…
Díky Berča

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Abaja
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 06.02.06 21:22

Ahoj,tak to vás lituju :( Náš Kuba na tom byl stejně,trvalo to 4měsíce. Všechno co píšeš jsme dělali taky a ještě jsem upravila svojí stravu. Nosila jsem ho opřenýho o břicho zády k sobě aby byl stočenej v klubíčku. Občas to pomáhalo :) Vydrž, přejde to.

Jandulka
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 06.02.06 21:25

Berco, na tohle tema probehlo mraky diskusi - zkus si je dohledat ve foru a objevis tam spoustu rad :-)

Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 06.02.06 21:41

Díky holky,
jdu mrknout na ty diskuse…

LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 06.02.06 21:44

Tvoje strava, masáže, držení v klubíčku, sab simplex klidně před každým kojem, nahřát bříško a šátek, spousta odkazů na minulé diskuze, víc neporadím.

gatta
Nováček 3 příspěvky 07.02.06 08:59

Moje dcera měla také koliky a nakonec jsme zjistili, že je to z důvodu mléčného proteinu. Přestala jsem pít kravské mléko a kravské mléčné výrobky…bylo to celkem těžké to dodržet, ale opravdu se to vyplatilo.

neznalek
Kecalka 440 příspěvků 07.02.06 18:19

ahojky,

nechci Ti kazit iluze, ale nás trápilo bříško až do 7. měsíce. Nejvíc se mi osvědčilo dávat LEFAX (něco jako Sab Simplex) - žádné jině metody nám nezabíraly. Na předpis se doplácí asi 2,– Kč, jinak stojí kolem 80,– Kč. Dávali jsme ho poctivě před každým jídlem až do těch 7-mi měsíců.

Tak ať vás to dlouho netrápí
Lenka

Zina P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.10 12:26
NOV. KOLIKA - FITBALL A HOMEOPATIKA

Mám měsíční holčičku a jediné, co nám částečně zabírá je hopsat (pořádně!) nahoru a dolů na velkém míči fitballu (při záchvatu se kroutí, ale i tak vytrvat); přitom jí ještě občas hýbnu nožičkama, a pro jistotu držím hlavičku. Někdo na netu psal, že běhá s miminkem do kopce, což u nás nepřipadá v úvahu, ale myslím, že to poskakování na fitbalu je toho obdoba. Pokud míč nemáte, věřte, že se vyplatí do něj investovat (koupíte ve zdravotnických potřebách nebo na internetu), protože se na něm dá i výborně chovat/houpat/ko­lébat - šetříte si nohy i záda, a také cvičit, eventuálně i kojit.

Jinak jsme vyzkoušely všechno možné, ale bez úspěchu, tj. kapičky Sab-Simplex a Lexaf, masáže bříška olejíčkem Weleda a tymiánovým krémem, cvičení nožičkama, polohy na bříšku, přikládání teplého polštáře s třešňovými peckami, fenyklový a heřmánkový čaj. Každému holt zabírá něco jiného, budeme to muset přetrpět a modlit se, aby to netrvalo dlouho; doufám, že ne celé ty tři měsíce, nedejbože déle. Prý se to zlepší časem, jak se miminka více hýbou. Musím říci, že je to hrozný pohled a poslech, když se miminko takhle trápí, až si člověk říká, jaký je toho smysl, proč to příroda nezařídila jinak (kdoví, třeba je to tak od přírody nedokonalé proto, aby se střevní mikroflóra přizpůsobila konkrétnímu prostředí a konkrétnímu mateřskému mléku; můžu jen spekulovat; jasno nemají bohužel ani lékaři; vliv má určitě spolykaný vzduch a nedostatek pohybu, ale prý je na vině i nedostatek trávicích enzymů).

Také jsem koupila probiotické kapičky, ty prý by měly z dlouhodobého hlediska pomoci (chválí je na internetu a doporučila mi je i pediatrička), tak uvidíme (jsou ale pekelně drahé, mini lahvička stojí přes 600 Kč).

Kromě toho můžete zkusit homeopatika (oproti dospělým se kuličky necucají, ale rozpustí ve vodě), uvidíte, jestli některá zaberou; homeopatika obecně jsou vhodná opravdu i pro miminka a těhotné; v některých případech mi pomohla když už nic jiného nezabralo, ani klasická medicína.

Níže opisuji podávání a druhy léků z brožurky Homeopatie v pediatrii od Formánkové/Ka­belkové (Boiron):

U novorozenců/ko­jenců lék rozpustíme v malém množství vody (10 granulí v 1 dcl kojenecké převařené vody, nikoli vody z kohoutku) a podáváme po lžičkách v doporučených intervalech (1 dávka = 1 lžička; lžička nesmí být kovová; může být třeba plastová, granulí se nesmíte dotknout rukou, neměli byste je nosit u mobilu); každý den naředíme nový roztok.

Zde u všech léků ředění 9 CH, jednu dávku roztoku opakovaně po 10 minutách do vymizení obtíží:

CHAMOMILIA VULGARIS (břicho je nafouklé, křeče; kolika po vzteku, červené tváře, horké pocení; bolest se zlepšuje horkem, tlakem a ohnutím)

COLOCYNTHIS (koliky novorozenců, ulevuje položení na bříško; jakmile se poloha změní, začnou křičet)

MAGNESIA PHOSPHORICA (kolika při plynatosti; zlepšení teplem a silným tlakem; křeče při růstu zubů bez horečky)

CUPRUM METALLICUM (nevolnost a zvracení s křečovitými bolestmi; silný průjem doprovázený akutními bolestmi břicha)

PULSATILLA (kolika poté, co matka nebo dítě jedli tučné)

CHINA (akutní kolika s nadýmáním, citlivost břicha na dotek; zhoršení po jídle a po požití mléka; také lék na novorozeneckou žloutenku)

LYCOPODIUM CLAVATUM (potíže s trávením, nadýmání v dolní části břicha; není žádné ulehčení při odchodu plynů nebo odříhnutí; také lék na novoroz. žloutenku).

Přeju ať vám něco pomůže, a hlavně přeju hodně trpělivosti, tohle je opravdu škola trpělivosti!

broskvicka6791
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 29.01.10 12:36

Ahojky,
tak to je mi líto. :-( Taky jsme si tím prošli. Nám pomohli probiotické kapky a před každým krmením Sab Simplex. Taky jsme ho dávali spinkat na bříško a pod něho jsme zasunuli ohřívací láhev s teplou vodou, když měl záchvat. Rektální rourka nepomohla vůbec i jsme se báli jí použít.
Držím palečky, ať to broučka brzo přejde :kytka:

Zina P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.10 12:41
NOVOR. KOLIKA - FITBALL A HOMEOPATIKA (dodatek)

NOVOROZENECKÁ KOLIKA - FITBALL A HOMEOPATIKA (dodatek)
ještě jsem zapomněla napsat, že na tom fitballu hopsáme v poloze „klubíčko“. Do půl roku by se totiž neměly používat klasické vzpřímené polohy, protože hlavička miminka je těžká a můžou se tak poškodit zádíčka, dokonce i zadělat na skoliózu; takže nepoužívejte vzpřímenou polohu ani na odříhnutí, i když vás to možná učili v porodnici (pouze pokud dáte hlavičku dítěte hodně dozadu, aby váha hlavičky byla opravdu celá na vašich zádech) ani na nošení v šátku či nosítkách - používejte místo toho polohy jako třeba „klubíčko“ či „boční klubíčko“.

culikata
Kecalka 381 příspěvků 29.01.10 16:23

na ty sab simplex bacha,my je pouzivali dlouho a zpusobily nam zacpu,jinak hodne nosit,chovat,pry jim pomuze i ten pocit,ze jsou u mamy,u nas to fungovalo,taky pouzivame probioticke kapky-tady stoji 700,na Slovensku 250,no a nahrivat brisko,jsou takove polstarky s peckama,nahreji se v mikrovlnce a daji na brisko,no a kdyby se daly koupit pevne nervy,tak Ti napisu kde :srdce: ,ale zatim vydrzet ty tri mesice jsou nejhorsi.

Zina P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.10 20:04
POLOHA NA BŘÍŠKU PROTI KOLICE (ALE NEDÁVAT TAK SPÁT!)

Dobrý den, zkoušet polohu na bříšku pro boj s kolikou není špatný nápad (nám nezabral, ale má to svou logiku; zkoušela jsem zároveň malou masírovat zespodu rukou).
Ve Vašem příspěvku neuvádíte, jak staré je vaše dítě (pro miminka do půl roku není poloha na bříšku pro spánek vhodná); každopádně pro ostatní upřesňuji, že poloha na bříšku se má používat v bdělém stavu, nikoli dávat tak dítě spát (zhruba 10 denně na chvilku v našem dohledu), aby se cvičily zádové a jiné svaly, které by v případě polohy pouze na zádech nebyly dostatečně stimulovány. Ve většině publikací se doporučuje dávat miminko spát v poloze na zádech, eventuálně na boku, nikoli na bříšku.
Uvádím pasáž z knihy Něžná náruč rodičů, k níž je i praktický CD-ROM/DVD jak manipulovat s dítětem: „Posilování zádového svalstva a nácvik vzpřimování v poloze na bříšku dítěti nabízíme pravidelně a postupně prodlužujeme celkový pobyt dítěte v této poloze během dne. Tim podporujeme nejen jeho celkovou zdatnost a sílu zádových svalů, ale také rozumový vývoj, orientační schopnosti, rovnováhu i koordinaci pohybů… (str. 87“ „Poloha na bříšku v době bdění i ke spánku dítěte se kdysi používala a doporučovala bez omezení. Žel, celá řada tragickáýcz úmrtí novorozenců a malých kojenců přinesla zkušenost, že ke spaní kojenců, kteří nejsou trvale pod dohledem dopspělého, je tato poloha jednak velmi nebezpečná, ale také pro rozvoj některých dětí nevhodná… přibližně do šestého měsíce věku.“ (str. 90)

Romííísek
Nováček 4 příspěvky 07.02.10 15:19

Ahojda nekojím už od druhého měsíce, najednou mlíčko nebylo zkoušela jsem odstříkávat ale bylo toho malinko tak jsem přešla na nutrilon ale Radeček přestal kakat a strašně plakal tak jsem vyzkoušela asi 3další mlíčka a pořád nic,musela jsem mu pomáhat rektální trubičkou a když jsem sním šla na tří měsíční prohlídku tak doktorka mi doporučila příkrm a také nutrilon confort . Take jsem začala jablíčkem a mrkví ale teď mu zkouším dat i zeleninku s rýží a krůtím masem . od té doby kaka sám bez trubičky . teď nám byly 3 měsíce 2.2.2010 :-D

Romííísek
Nováček 4 příspěvky 06.03.10 10:56

Ahoj byly jsme na tom stejně ,pokud kojíš dají se v lékárně koupit ještě jiné kapky ale stojí 500kč . Jsou dost drahé ale fungují dobře. Pokud nekojíš tak Nutrilon confort taky ho používám je dost hořký a proto to moc nechtějí ale vydrž zvyknou si a pak už s tím problém není. Ještě drobnost pokud nekojíš a máš mlíčko v krabičce tak začni pomalu vyřazovat to co pijete a navazuj na ten nutrilon oni pak mají mírnější zácpu a není to tak drastické nám to pomohlo … byla jsem též zoufalá a máme pokoj

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 16.05.10 13:18

romíííísku v jakém věku jste začali s přikrmováním nemléčné stravy? Díky

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >