Sedavá práce, jak nepřibrat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 10:38
Sedavá práce

Dobré odpoledne vespolek ???? Měla bych dotaz na ženy, které mají sedavé zaměstnání. Poradily byste mi, prosím, co jist, abych nezačala přibírat na váze? Případně nějaké inspirace, co funguje u vás? Jsem aktivní člověk, který chodí na poměrně dlouhé procházky, ale obávám se, že s příchodem nové práce už mi na to nejspíš nebude zbývat tolik času. Do práce budu dojíždět 15km autem, takže pohyb téměř nulový a v práci sedět, ještě k tomu je to třísměnný provoz. :mavam:

Reakce:
Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 11.04.19 10:52

Přestaň se obávat a buď svá. :kytka:

iiiv
Extra třída :D 11358 příspěvků 11.04.19 10:55

Tak jezdi do práce na kole přes léto. Jídlo neporadím :nevim:

Ou
Kelišová 6944 příspěvků 11.04.19 12:14

Jezdi do práce na kole, ráno a večer si navykni na nějaké cvičení, stejně tak si dej dohromady pár cviků - třeba dřepy, kterými se protáhneš při pauzách v práci.

Daleko horší než sedavé zaměstnání je tady ta třísměnost, která ti udělá bordel ve spánkovém režimu a nejspší bude dost zvyšovat hladinu kortizolu v krvi, po kterém má tělo tendenci ukládat.

Potřebuješ promyslet jídelniček - tak aby si jedla dostatečně a pravidelně a to s nízkým glykemickým indexem, dostatkem vlákniny bílkovin a zdravých tuků - aby si odolala pokušení zahánět únavu sladkostmi a/nebo mastmým a smaženým jídlem.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 11.04.19 12:37

Nejím sladké, nepřežírám se, a sportuju - dvakrát týdně večer lezecká stěna cca na 2 hodiny, jednou až dvakrát týdně taky večer nebo naopak ráno před prací si jdu zaběhat. A ve volném čase se snažíme chodit na dlouhé procházky, ačkoliv od doby co nepoužíváme kočárek, toho tolik nenachodíme :lol:

carsa
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 11.04.19 12:40

Jezdi do té práce na kole - 15 km je hračka. Já to mám stejně daleko a tak dvakrát týdně z práce domů běhám.

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 11.04.19 19:57

Při sezení můžeš i jemně posilovat: https://www.insportline.cz/…cni-podlozky?…

Jinak sedavou práci si můžeš kompenzovat během koníčků - koupit permanentku na plavání, do fitka, chodit na jógu, dělat na zahradě,… A jízda na kole do práce taky není špatný nápad - jak tu někteří píší ;)

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 11.04.19 20:02

@Ou Každý to má jinak co se týče práce na směny. Podle mě nejhorší jsou nepravidelné směny - jedna noční, pak jedna odpolední, pak ranní, apod. Když člověk dělá celý týden tu samou směnu, tak může mít trochu režim a zvykne si… Aspoň já jsem to tak měla. Při pravidelném směnném režimu to bylo aspoň u mě tak, že „přehodím výhybku“ na „noční týden“, a pak na „odpolední týden“…

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34313 příspěvků 1 inzerát 12.04.19 09:13

Koukni sem do diskuze - je celkem čerstvá a je na podobné téma. A už to tu bylo psáno - do práce pěšky či na kole, v práci věnovat pár minut tomu, že se protáhneš, uděláš pár dřepů. A 2×, 3× týdně nějaké cvičení, větší pohyb po práci. Zase máš tu výhodu, že ze sedavé práce nechodíš domů tak tělesně vyčerpaná, jako někdo, kdo třeba celý den zvedá těžká břemena a můžeš se jít proběhnout.

Váš příspěvek
Reklama