Sedmá nemoc v 10tt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
30.6.22 07:29

Sedmá nemoc v 10tt

Ahoj ženy, matky!!! Jdu si pro radu a snad i uklidnění🙏…Jsem v 10. týdnu těhotenství a chytla jsem od dcery sedmou nemoc (syndrom ruka-noha-ústa). Mám teplotu, afty, užívám Paralen. Lékař se k tomu staví vlažně, že s tím stejně nic nejde dělat a nemám se stresovat, což samozřejmě vím!!! A jistotu mi také nikdo nedá, je mi to jasný. Chtěla bych jen vědět Vaše reálné zkušenosti s proděláním nemoci v prvním trimestru, mělo to vliv na vývoj plodu? Narodilo se zdravé mimčo? Podstoupily jste případně nějaké podrobnější, či genetické vyšetření? (Na to můj lékař řekl, že se nedělá…)Předem díky za odpovědi :wink:!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2856
30.6.22 07:55

Osobní ne, ale sousedka potratila v 8. tt. po HFM. Ale dle Dr. to vůbec nemuselo mít souvislost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
30.6.22 08:34

@Marilyn231 zkušenosti nemám, ale asi se nedá dělat nic než čekat🥺. Nicméně, genetické vyšetření ti udělat můžou a vlastně je to tak nějak i screening za 2 týdny🤗. A dá se i na vlastní náklady objednat na specializované pracoviště, kde ti kdyžtak udělají podrobný screening, pokud by ti nestačil od tvého doktora (pokud ho dělá, někdy obvodní gynekologové sami odesílají jinam🙏). No a drž se, hlavně pozor na horečky🙏.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.22 08:41

Horečky jsem měla přes 39, nebyla to tedy sedmá nemoc, ale ošklivá třítýdenní chřipka, při které jsem nemohla nic - vstát, jíst, hýbat se. Myslela jsem, že umru. Na horečku jsem dostávala čípky protože jsem všechno vyzvrracela. Doktor si myslel, že o dítě přijdu. Byl to přelom 3. a 4. mesice. Vydrželi jsme oba.

• Citovat
  • Nahlásit
3063
30.6.22 10:50

Mela jsem sedmou nemoc v 18. tt. Je to teda uz druhy trimestr. Dcera se narodila zdrava presne v terminu, ted je ji 4,5 roku a stale je zdrava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 09:17

Ahooj syn ji ma taky a ja cekam co bude, jsem teprve 5tt. Doktorka poradila oddelit se od syna, ale po 3 dnech je to vcelku pozde si myslim :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 09:19

Muzu se zeptat, kdy se ti to zaclo projevovat? Ted je to treti den od jeho prvni teploty

• Citovat
  • Nahlásit
3063
1.7.22 10:33
@Anonymní píše:
Muzu se zeptat, kdy se ti to zaclo projevovat? Ted je to treti den od jeho prvni teploty

Ja ti odpovim, jak to bylo u nas. Prvni dcera mela 2. - 4. 7. horecku, 5. 7. zacaly bolaky a puchyre. Ja prvni mela prvni bolaky 9. 7.. Horecku jsem asi nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.7.22 20:23

Dcera měla horečku v úterý jeden den a pak se začala osypávat, ale stojí to za to teda. I když mi přijde, že ji to snad ani nesvědí. U mě začala teplota ve středu večer, do druhého dne, k tomu boláky v puse a teď začínám mít puchýřky sem tam někde…tak uvidíme :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.7.22 20:24

Snažila jsem se jinak také o izolaci, ale bylo už stejně pozdě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.22 14:46

@Marilyn231 tak ja psala jedne pani doktorce, ktera se venuje detskym nemocem a pry sama ta nemoc nema teratogenni vliv na plod, takze ho neposkozuje, blbe jsou teploty. Syn to ma taky tak od utery, ja se zatim drzim :dance: snad to tak zustane.. staci, ze se mi rozjelo astma, ted kdyz bych nic nemela brat :zed: tak drzim palce, ale pokud uz mate po horeckach, tak je to snad v pohode :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.22 21:17

Ahoj, muzu se zeptat jestli je vse v poradku po te sedme nemoci? Ted jsem ji prodelala, jsem ve 12tt a pristi tyden jdu na screening, tak budu doufat, ze je mimco v poradku. Diky

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat