Sedmiletý příběh

386
24.11.06 14:14

Sedmiletý příběh

Ahoj maminy, jak to tady tak čtu, tak vám musím napsat svůj příběh s tchánovci:
Začalo to tím, že otec tehdy mého přítele nechtěl, aby jeho syn měl nějakou holku. Jako že se nebude učit ve škole. Takže můj přítel musel každý víkend jezdit s tatínkem na chatu (vyrazili v pátek po škole a vraceli se v neděli večer). Bylo to opravdu každý víkend. Když můj muž navrhl, že bych mohla jet s nima, tak to tchán odbyl tím, že neponese za cizího člověka zodpovědnost v autě. S mým (teď už mužem) jsme spolu chodili do jedné třídy na střední. Od druháku. Takže náš vztah spočíval v tom, že jsme se viděli o přestávkách. Nemohli jít spolu ani do kina (chata a ve všední den se prý musel učit). Taky musím napsat, že můj muž ani po 18-ti neměl doma žádný soukromí. Máma se mu hrabala v zásuvkách. Pak milej tatínek rozhodl, že synáček musí na vojnu. Jestli chce jít studovat dál, tak jedině až po vojně. Domluvila jsem se s tchánem, že až pojedou na přísahu, že mě vezmou. Den před tím mi volal, že tam nejedou. Jelikož to bylo přes celou ČR, tak jsem ani nevěděla kdy jede vlak a neměla možnost zjistit další spojení, tak jsem tam bohužel nebyla. Moc mě to mrzelo. Jednou mě dokonce vyhodil z jejich domu, že je manžel nemocný a já tam nemám co dělat (měl zarděnky a na Ty jsme my holky byly očkovaný). Po vojně se mému muži už nechtělo jít studovat, tak jsme se rozhodli, že se vezmeme. Milej tchán byl proti, tak ani nepřišel na svatbu. Tchýni jsme museli přemlouvat. Samozřejmě nedali ani korunu. A jako svatební dar nám dala hrneček. Vše platili moji rodiče. Odstěhoval se od nich a neviděl je rok. Vždy jen na Vánoce. Po 2 letech jsme oznámili, že čekáme Adámka. To bylo celkem v pořádku. Pak se narodil, viděli ho v porodnici. Chvíli jsem myslela, že bude vše OK, že se změní. Do jeho 1. narozenin ho viděli asi 5×. Když jsme je zvali na jeho narozeniny, tak řekl, že je mu tam blbý jet a že po narozeninách zavolá mým rodičům a vyříkají si to (naši vůbec neví, co si chce vyříkat, nic proti němu nemají). Tak jsem zase napsala tchýni SMSku, jestli si to nechce rozmyslet, že by pro ni manžel přijel a odvezl ji zase zpět. Ani neodpověděla. Po narozeninách manžel volal tchánům, jestli teda přijedou za těma mýma rodičema. Říkal, že nemá čas a že se ozve sám. Už je to 5 měsíců, co ani nezavolal (Adámkovi nedali ani žádný dárek k narozeninám). Manžel to nevydržel, zavolal tchýni a ta prej proč se neozveme, že tchán na to čeká. A tak to jde dál. Já se šprajcla a řekla manželovi, že pokud se to nevyřeší, že tam nechci ani na Vánoce. On se přetvařovat nemůže a já se musela 7 let přetvařovat? Ani náhodou. Dokud se to nevyřeší, má smůlu, neuvidí ho.
Ještě k těm financím - prodal dvojdomek na lukrativním místě a koupil si za to vilu. Nám nedal vůbec nic a to jsme museli bydlet ze začátku u našich. Pořád říkal (ostatním v rodině), jak by nám dal peníze, ale že nemá. Měly byste vidět jeho vilu s bazénem. Já od něj nic nečekám, ale ať to alespoň neříká.
Je toho ještě hodně, co by se dalo napsat, ale to by z toho byl román. A já si tak hrozně přála tcháňáky kamarády. S našima máme skvělý vztah a myslím, že je manžel bere jako své rodiče. Jezdíme tam každý víkend. Oni mají smůlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1235
24.11.06 14:28

Tak to je teda pěkný. Každý si něco vysní a pak mu to obvykle nevyjde přesně tak, jak by nejvíc chtěl. Absolutně Tě chápu, že máš na tchánovce takový názor, vůbec bych je jako prarodiče svého dítka nebrala. Když se tak nechovají oni, tak proč bys měla Ty?
Buď ráda, že aspoň Vaši jsou fajn a že dobře vycházejí i s Tvým mužem, to je taky moc důležité. Nejste na vše sami. Myslím tím nejen případné hlídání, ale i scházení se o svátcích a tak. Máte aspoň někoho, kde se všichni cítíte fajn. Ber to tak, že jsou i páry, kde to neklape ani z jedné strany od prarodičů.
Mít takové tchánovce, tak už se dávno, dávno nesnažím o jakýkoli kontakt. Pokud je chce vidět manžel, jasně, chápu, tak ale sám, Ty se můžes vídat jen s těma, s kým chceš sama. Pokud stojí manžel při Tobě, ber to jako velkou výhru. Bohužel je i dost maminek, kde manžel tvrdohlavě stojí na straně svých rodičů, ať dělají cokoli a ať se ke své snaže chovají jakkoli.
Můj manžel má taky tendence podléhat názorům svých rodičů, i když já s tím nesouhlasím (myslím s těmi názory). Naštěstí moji tchánovci jsou fajn a rozumní lidé, takže občasné neshody jen provětrají ovzduší.
Držím Ti palce, ať se Vám Tvoji tchánovci nepletou do života a ať Tě rozhodně nerozladí jejich poněkud zvláštní chování. Prostě je ze svého života můžes vynechat, já bych to tak udělala.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
24.11.06 14:34

Taky jsem si říkala, že se na ně vy…, ale pak jsem si řekla, že to nemůžu, že už nejsem sama, je tu i Adula a jsou to jeho prarodiče. Ale po těch narozeninách už na to kašlu. Já s Adámkem tam nepojedeme, dokud se to nevyřeší. Nemůžu ho tam pustit jen tak s manželem, protože on se svého táty tak trochu asi bojí a před půl rokem co jsme tam byli (Adam 10m), tak mu rval párek a já mu rezolutně řekla, že to teda jíst nebude a šla s ním pryč. Ale nevím, co by udělal manžel. Naštěstí se s nima taky nechce vídat. Nevím teda, jak teď o Vánocích, ale jedině sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.11.06 14:40

Holka nešťastná,

už jak to popisuješ, jaké to s ním bylo před svatbou, je vážný problém, který byl a stále tam je. To, že by otec nechtěl, aby jeho syn měl známost, to je projev otcovy patologie a promiň, ale nenormálnosti. Proto si myslím, že bys neměla příliš usilovat o nějakou výraznou změnu. To, že si to představuješ, jak bys to chtěla Ty, to Tě jen zraňuje a ještě více je pak vidět, že v té rodině není něco v pořádku. Těžko někoho předělávat k obrazu svému, i když to ten dotyčný myslí dobře. Smiř se s tím, že prostě není všechno ideální.
A že má tchán vilu a bazén, tak mu to přej, není to jeho povinnost něco Vám dávat. A jestli někde něco řekl - to je jako „jedna paní provídala…“ Lidi všechno překroutí, a Ty se pak zbytečně trápíš.

• Nahlásit
  • Citovat
24.11.06 14:41

tchánovci

Ahojky ,tvůj přiběh je smutný.Vím ,že tě to mrzí a jak asi to musím mrzet manžela .Mám doma podobnou situaci až na to ,že svoji mámu nevidím vůbec .Táta má svou rodinu a je to jedinej člověk kterýho mám .Tchán už umřel a tchýně bydlí od nás 15 minut a naše holky viděla maximálně 10× v životě .Tchán byl fajn trochu hulvát ,ale člověk se na něj mohl obrátit s čímkoli,tchýně mě nesnáší ,moje máma nesnáší mýho manžela :D jen ten můj táta má rozum:D

Už si s toho moc nedělám ,ted mám spíš problém v tom ,že bych ráda za mámou i když stoji za h…ale můj manžel mi řekl ,že mě tam neodveze a ani děti si sebou nevezmu .Nejhorší je že vím ,že manžel má pravdu a že bych to možná neměla dělat ,ale pořád je to moje máma i když se několik let neozvala .
Tchýně k nám naštěstí neleze ano už říkám naštěstí protože její navštěva se neobejde bez narážek .Když náhodou jedeme k ní holky aby pomalu seděli v pozoru protože to náhodou může vadit jejímu přiteli…takže děkuji pěkně
Táta ten má ted malou holčičku a přítelkyní s kterou je víc jak 20 let a má svých starostí.Jedeme tam občas na víkend nebo tam jen stravit neděli ,jenom tam je mi fajn .Maceška je bezvadná stejně stará jako moje nejstarší segra takže si dobře rozumíme.

Ještě jsem chtěla k těm penězům v tomhle jsem asi dost tvrdá ,ale myslím si že pokud člověk chce rodinu ,měl by se o sebe sám postarat ,možná je to tím čím sem si prošla na začátku ,ale já jsem za to ráda .Po svatbě jsme taky bydleli u rodičů .Žádnej med to nebyl s penězma taky nic moc ,ale ted už aspon vím s čím vyjdu a co si můžu dovolit .Škola života :D

Tebe ale asi ted trápí ty vánoce vid .Já bych to řešila tak ,že bych byla na vánoce u svých rodičů a s tchánovcema bych se domluvila ,že tam přijdem 25.Bud budou chtít nebo nebudou.Jsou to dospělí lidi proboha .Nevím ,ale byla bych tam kde mi je líp.

V tomhle mám výhodu ,že naše tchýně nas nikdy na vánoce nezvala a kdyby pozvala odmítla bych !!

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
24.11.06 14:52

ahoj anonyme. S těma penězma to vím na 100%. Říká to, aby nevypadal tak blbě. Jinak dík za názor.
Majdalenko: nevím, co se stalo mezi Tebou a tvou maminkou, ale doufám, že to vyřešíš co nejlépe. Nediv se, že manžel nechce, abys tam vozila holky. Já to taky nechci, aby ho manžel vozil k nim. Jinak děkuji za radu, ale pokud se do Vánoc neozve sám a nebude to chtít urovnat, tak tam nepojedu ani toho 25.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
24.11.06 15:05

Moc děkuji za soukromou zprávu. Já ji vymazal dřív, než jsem si poznamenala kontakt. Takže odpovídám touto cestou. Musím ještě dodat, že manžel má mladší sestru a to je úplně něco jiného. Ona je totiž na rozdíl od mého muže chtěná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
24.11.06 15:12

Evo, ja myslim, ze v tomto pripade nejak neni co resit… Oni o vas nestoji, vy jste s tim skoro uplne smireni a nestojite o ne taky, takze vicemene vzajmena shoda.

Obecne je desne, ze se tak chovaji, nerozumim tomu… Ale to asi nikdo soudny :( Nezavidim ti takove tcchany ani malinko, ale v hitparade tchyni fakt najdes i horsi… procti si ji a pak zjistis, ze na tom nejste az tak nejhur ;) A to aspon trochu potesi, ne?

Chudak tvuj manzel, se temito lidmi vyrustat…

Nejlip by asi bylo prijmout fakt, ze manzel rodice nema…

lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
24.11.06 15:20

Jediná útěcha je, že nejsem sama. A pak, že mám své rodiče, kteří jsou bezva. Jinak tu ani k řešení nic nebylo, jen jsem se chtěla vypsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
24.11.06 15:21

Ja vim, ale mrzi to, co?
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
24.11.06 15:27

No bohužel jo. Opravdu jsem si moc přála mít „druhé rodiče“. Ale s tím se bohužel nedá už nic dělat. Hlavně, že máme svojí rodinu. Doufám, že se časem manžel nezačne chovat jako tchán. To víš - geny:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.06 16:06

tchánovci

No nic jsem si vlastně naposled neudělali.Nebo já to zlehčuju nevim v mámě se nevyznám ,vlastně ji pořádně neznám.Moje mámma odelšla od 4 dětí za jiným chlapem a tátovi neřekla ani že odchází.13 let jsem ji neviděla .Zavolala jsem ji když mi bylo 20let.Párkrát jsme se sešli ,byla jsem i u ní.Ale jakmile jsem začala mluvit o svatbě a pak jsem ji řekla ,že čekám mimčo a představila jsem ji manžela byl konec .Prej je to sobec apod.Přes segru do mě tlačial at si mičo(Nikolku) nechám vzít.Od té doby jsm se viděli pouze 1× na svatbě bráchy .Párkrát jsme spolu mluvili po telefonu.Nevím nevyznám se v tom ,segry říkaj ,že má špatné svědomí ,že to prostě nezvládne se se mnou stýkat a tak si hledá důvody .Brácha zas že ji to mrzí ,že se vždycky klepe když se mnou mluví.Tak nevím ,manžel to zas vidí tak ,že nemá zájem ,že bych na ní měla zapomenout.

Jenomže já nechci !!

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
24.11.06 16:23

Ahoj Evi, poslala jsem ti SZ, tak koukni :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
26.11.06 20:34

Ahoj Anulko,
nic mi nepřišlo. Napiš, prosím, znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...