Šéf mě obral o peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 08:39
Šéf mě obral o peníze

Ahoj holky. Už přes dva roky pracuji v jedné firmě v Ostravě. Je to takový měnší sklad, kde nás je celkově 12. Práce se mi tam líbila, měli jsme super kolektiv ale jediné co se mi tam nelíbilo byl náš šéf. V sézóně, kdy jsme absolutně nestíhali nebyl schopný přijat aspoň 3 nové lidi abychom nemuseli každý den dělat od rána do večera. Podle něho prý nikoho nepotřebujeme.
Dva roky jsem to snášela ale ted na konci roku mi skončí pracovní smlouva na dobu určitou, a našla jsem si jinou práci. Minulý měsíc za mnou šéf přišel s tím, at mu podepíšu novou smouvu na dobu neurčitou, která mi bude platit od nového roku. Já jsem mu řekla, že ji podepisovat nechci, protože chci skončit t tím začlo peklo. Má se mnou pořád nějaký problém a dělá mi naschvaly takové, že každé ráno když jdu do práce se mi chce zvracet. No, ale k věci.
Každý půlrok dosaváme takový bonus 5000 korun, za to že nemáme nemocenskou. Měla jsem tento bonus dostat v téhle výplatě a ejhle, všichni ostatní ho dostali jenom já ne. Jsem naštvana, protože jsem s těma penezma na Vánoce počítala a akorát mi zkazil plány. Navíc jsem tam i jak kráva chodila s horečkama, nemocná abych nešla na nemocenskou abych ten bonus měla. Já si ted do konce roku vybírám dovolenou, a přemýšlím jak tenhle problém budu řešit. Setkala jste se s tím některá?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
freeport
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 12.12.18 08:41

máš tento bonus ve smlouvě? pokud ano, tak by se s tím dalo něco dělat. pokud ne, je to sprostý, ale bohužel i takto to někde funguje.

neila
Extra třída :D 11253 příspěvků 12.12.18 08:44
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Už přes dva roky pracuji v jedné firmě v Ostravě. Je to takový měnší sklad, kde nás je celkově 12. Práce se mi tam líbila, měli jsme super kolektiv ale jediné co se mi tam nelíbilo byl náš šéf. V sézóně, kdy jsme absolutně nestíhali nebyl schopný přijat aspoň 3 nové lidi abychom nemuseli každý den dělat od rána do večera. Podle něho prý nikoho nepotřebujeme.
Dva roky jsem to snášela ale ted na konci roku mi skončí pracovní smlouva na dobu určitou, a našla jsem si jinou práci. Minulý měsíc za mnou šéf přišel s tím, at mu podepíšu novou smouvu na dobu neurčitou, která mi bude platit od nového roku. Já jsem mu řekla, že ji podepisovat nechci, protože chci skončit t tím začlo peklo. Má se mnou pořád nějaký problém a dělá mi naschvaly takové, že každé ráno když jdu do práce se mi chce zvracet. No, ale k věci.
Každý půlrok dosaváme takový bonus 5000 korun, za to že nemáme nemocenskou. Měla jsem tento bonus dostat v téhle výplatě a ejhle, všichni ostatní ho dostali jenom já ne. Jsem naštvana, protože jsem s těma penezma na Vánoce počítala a akorát mi zkazil plány. Navíc jsem tam i jak kráva chodila s horečkama, nemocná abych nešla na nemocenskou abych ten bonus měla. Já si ted do konce roku vybírám dovolenou, a přemýšlím jak tenhle problém budu řešit. Setkala jste se s tím některá?

pokud nárok na peníze nemáš ve smlouvě, tak s tím nic nenaděláš. Bohužel. A příště bych si sakra rozmyslela, jestli mi těch 5 tisíc stojí za zhumplované zdraví…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 08:50

Ahoj,
zjistila bych to na personálním, jaký je důvod. Klidně bych ho obešla, poslala dotaz mailem.
U nás je že odměny nejsou vypláceny ve výpovědní době, ale tu ty nemáš, máš klasickou práci do určitého data.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30152 příspěvků 12.12.18 08:55

jak psali výše, pokud je tento bonus uveden ve smlouvě, lez to řešit..pokud to je jen na dobré slovo, tak smůla..i takto to chodí, když se šefové naštvou..to je všude bohužel..( odměny dostávají ti co lížou ehm kaki dírky, ne podle práce, povýšení podle oblíbenosti atd )..

7.straka
Kecalka 365 příspěvků 12.12.18 08:58
@Anonymní píše:
Ahoj,
zjistila bych to na personálním, jaký je důvod. Klidně bych ho obešla, poslala dotaz mailem.
U nás je že odměny nejsou vypláceny ve výpovědní době, ale tu ty nemáš, máš klasickou práci do určitého data.

Ve firmě, kde je 12 lidí asi dělá personální ten šéf.
Věc se má tak, že prémie nejsou narokovatelné. Záleží jestli co máš ve smlouvě. Ale moje zkušenost je taková, že lidem na odchodu se peníze „navíc“ nedávají. Já jsem od své šéfové dostala na rozloučenou takové roční hodnocení, že už bych tam nemohla ani umývat záchody. A to jen proto, aby mi nemusela dát roční bonusy. Přestože do té doby jsem hodnocení A a předchozí vedoucí se mnou počítala pro postup. A ještě mi to poslala po kolegyni k podpisu.

Janli
Kelišová 6871 příspěvků 12.12.18 08:59

Já jen nepobírám, že ti pár tisíc stojí za to, aby jsi si zničila zdraví? S horečkama chodíš do práce? Vzpamatuj se. Známá zemřela na nedoléčenou angínu. Mladá aktivní sportovkyně.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30152 příspěvků 12.12.18 09:02

@Janli já taky chodím nemocná do práce..( ne kvuli nějakým bonusům, to u nás neexistuje )…ale bohužel si nemohu dovolit přijít o x tisíc na výplatu..( i blbá ošetřovačka která je placená lépe mi za týden dala dolů 4 litry..), co taková nemocenská, která je placená hůře..
možná až zase začnou vyplácet od prvního dne..

terrka83
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 12.12.18 09:13

Myslím že s tím chozením do práce, když je zakladatelka nemocná, není sama. Taky to tak u nás funguje, z té nemocenské se opravdu vyžít nedá :pocitac: :pocitac: :pocitac: Snad se to zlepší tím proplácením těch prvních tří dní

TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 12.12.18 09:17

Šéf je prostě idi*t. Takových ještě v životě potkáš. Čím dříve se takovéhle ubožáky naučíš ze svého života vynechávat, tím lépe pro sebe uděláš.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 12.12.18 09:23

Jestli jsi to nemela ve smlouve, tak si muzes tak leda rvat vlasy.. Me taky vzdycky odrbali, kdyz jsem chtela nekde koncit :roll: Priste si najdi solidnejsiho zaměstnavatele, ktery aspon nepodporuje chozeni do prace s horeckou.

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 12.12.18 09:26

bonus za to, že nemarodíš? A to je jako legální? :roll: :roll:
Dávno bych byla na nemocenské, jestli už máš od Nového roku práci jistou. Kdoví co si na tebe ještě vymyslí. Hrubé porušení pracovní kázně?

Lendie
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 12.12.18 09:28
@Anonymní píše:

S obdobnym pripadem jsem se setkala..ve chvili kdy jsem nasi reditelce rekla, ze odchazim se ve zlosti snazila na me hodit jakesi skoleni za x tisic apod… mela jsem sehnanou novou praci a potrebovala jsem podepsat vypoved dohodu driv nez ve 2 mesicni vypodni lhute… takze jsem musela podepsat ze skoleni zaplatim do dalsiho mesice (pritom mi pak na uradech rekli ze na to nemela pravo). Ja samozrejme chtela a mzsela vypadnout takze jsem podepsala jinak ona by mi nepodepsala vypoved. Podle me jsou proste druhy vedoucich co se ve chvili kdy jim nekdo odchazi a hori jim ohen za zadkem, takto umi chovat. Vydrzte to a teste se na novou praci :)

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 3148 příspěvků 12.12.18 09:38

pokud ten bonus není ve smlouvě, je to běžná praxe mnoha firem a neuděláš nic. Bohužel, tady platí, že člověk se má přetrhnout jen do výše svého platu. S horečkama bych tak někomu chodila do práce za bonus 5k za půl roku… Přeju hodně štěstí v nové práci, snad to tam budeš mít lepší

neila
Extra třída :D 11253 příspěvků 12.12.18 09:40
@PaníBovaryová píše:
bonus za to, že nemarodíš? A to je jako legální? :roll: :roll:
Dávno bych byla na nemocenské, jestli už máš od Nového roku práci jistou. Kdoví co si na tebe ještě vymyslí. Hrubé porušení pracovní kázně?

proč by to mělo být nelegální? :nevim: Je to motivační prvek, sice udeřený na hlavu, ale je… Někde se nemarodí (kvůli blbě placené nemocenské) a dostanou kulový

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >