Jsem závislá na spreji do nosu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
414
29.5.12 08:22

Sem závislá na spreji do nosu....

Ahoj chtěla sem se zeptat jestli ste měli, nebo někdo koho znáte stále ucpananý nos a řešili ste to sprejema do nosu. Mám celoročně rýmu nebo spíš ucpaný nos…nesnáším to a řeším právě sprejem (Olynt), který používám ale nepřetržitě, celoročně…Ale měl by se max.používat týden podle příbalovýho letáku. Zkoušela sem přestat nepoužívala sem ho tři dny, ale celou noc musím dýchat pusou, a to prostě nejde, byla sem i u doktora, a víte co mi řekl, že mám lokty namáčet do horké vody…podotýkám že to vůbec nepomohlo.
Mám už ten nos hrozně vysušenej a bolavej. Snažím se to omezit, takže si stříknu už jen večer před spaním…
Děkuji za vaš názor a hlavně za vaši radu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7139
29.5.12 08:24

ahoj přečetla jsem a radu nemám jen mě rozesmály ty lokty :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24320
29.5.12 08:25

A co si tam splichat vincentku misto toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7189
29.5.12 08:27

Zkus mořskou vodu, Vincentka je ve stejné lahvičce jako Olynth, jestli se takhle neoblafneš, tak bys měla vyhledat psychologa, aby ti pomohl. Nejspíš už máš pěkně poničenou sliznici v nose, která má svůj obranný charakter a když ho ztratí, snáz se přes nos dostávají bacily. Každopádně to začni řešit co nejdřív, Olynth opravdu není na celoroční užívání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1307
29.5.12 08:27

promiň, taky neporadím, ale těm loktům v teplé vodě se fakt směju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nedělal si z tebe MuDr srandu???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13146
29.5.12 08:30

Taky jsem na tom tak byla, přímo na Olynthu. Připadala jsem si jako feťák. Jednou jsem se naštvala a prostě se rozhodla to přestat dělat. Asi za týden se nos uvolnil. Uvědom si, že si ničíš sliznici a bude to horší a horší. V noci jsem spala s povlečením přes pusu, abych nedýchala ten suchý vzduch a mohla vůbec usnout.
Teď i když mám rýmu, tak se spreji do nosu vyhýbám obloukem. To to radši ty 3 dny přetrpím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10048
29.5.12 08:31

Ahoj rozhodně jdi do lékárny a kup si mořskou vodu a šplíchej místo olyntu. Jinak je to už dost dlouho co to používáš a totálně si odděláš sliznici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12681

Moje máma to má. Je to medikamentozní rýma. Už se toho nikdy nezbavíš, sliznice v nose je zničená, neustále nateklá a pomůže zase jen ten sprej. Je to začarovaný kruh, Lítala s tím po doktorech a prý se s tím má už smířit. Trpí s tím už cca 15 let. Dřív jela v Sanorynu a teď taky Olynth sprej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605

jj,na olynthu a podobnych lecich s xylometazolinem vznika zavislost sliznice..
doporucila bych si koupit jiny vyrobek,ktery ma v sobe nejen tuto latku,ale i morskou vodu a nos tak postupne „odvykat“ ,az prejit uplne na sprej s morskou vodou,nebo vincentku,ktere nos zvlhci,ale nejsou to takovy s prominutim svinstva.

jinak to neni nic neobvykleho,lide si takto vybuduji zavislost na projimadlech(prestane jim fungovat peristaltika a bez nich uz nejdou),na analgetikach,.. delala jsem v lekarne,takze to mam z prvni ruky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24221
29.5.12 08:34

Já byla závislá na Otrivinu asi 8 let :-). Pak jsem se vzmohla, dokopala se na ORL, tam mi napsali (asi) Flixonase (je to lokální kortikoid). Dr. mě umluvil, ať vydržím bez Otrivinu, že se to zlepší. Statečně jsem vydržela, vybrala, myslím, postupně 3 Floxinase a od tý doby dobrý (5 let). Otrivin si stříknu jen při akutní rýmě nebo tak jednou za měsíc. Jo, při ORL vyšetření samozřejmě zjistil, že sliznici mám už úplně hypertrofickou, ale to se dalo čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1848
29.5.12 08:36

Kámoška měla podobný problém jako popisuješ a bez spreje do nosu nemohla existovat, ale postupně přestal pomáhat i ten sprej a skončila v nemocnici kde jí operovali přepážku či co. Takže být tebou tak zajdu na nosní, ať to vyléčíš zavčas. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1970
29.5.12 08:37

Ahoj, znám, prožila jsem si v 15 letech. Kvůli alergii jsem měla pořád ucpaný nos, takže jsem to řešila kapáním Sanorinu. Jenže pak už je ten nos ucpaný kvůli toho, že je zničená sliznice. Takže - zajdi na ORL, nevím jak dnes, ale mně to tehdy doktorka vyřešila ambulantním odstraněním té původní sliznice (nejdřív jednu nosní dírku, za týden druhou). Není to sice nic příjemného, ale zase ani žádná hrůza, jeden den to dost štípalo, ale po týdnu zjistíš, že dýcháš volně a bez kapek a sprejů… :palec: Sliznice totiž doroste nová a zdravá.

Pokud máš pořád rýmu, tak pak by možná chtělo léčit i alergii. Tehdy mě po tom zákroku hnala na alergologii a nafasovala jsem léky, aby se ulevilo i od té rýmy. A dnes mi bude 30 a jsem bez alergie i ucpaného nosu… :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
29.5.12 08:40

radím to co ostatní, vincentku nebo mořskou vodu, Olynth vyhodit (aby nebyl po ruce) a vydržet!! Měla jsem to samé, těch pár dnů bylo peklo, ale pak se nos začal postupně uvolňovat. Už několik let si nic takového do nosu při rýmě nestříkám, stačí vincentka. Tak držím palce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14856
29.5.12 08:43

No s tema loktama do horky vody, nevim jak to doktor myslel, ale ty funguji dobre na zarazenou rymu v dutinach. Tohle je ale neco jineho podle me…

kazdopadne bych to zacala resit, mas uz sliznici znicenou tak ze nefunguje jak ma a jsi v zacarovanem kruhu. Zkusila bych tu vincentku a navstevu ORL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Scarlett2011
29.5.12 08:57

Bacha na to. Prestan pouzivat spreje a kapky do nosu-rozleptavaji slinici. Mela jsem kamarada, ktery kvuli tomu musel podstoupit operaci.
Asi za 3000Kc se da podstoupit plasticka operace, pri ktere odstranuji pricinu chronicke rymy. Zkus se mrknout na internetu. Treba by zrovna tobe mohli pomoct. :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat